חתול בלינזי - מדריך החתולים המלא

חתול בלינזי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג בלינזי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול בלינזי – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

שנהב, לבן, כחול ועוד

תוחלת חיים

12-20 שנים

משקל

3-5 ק"ג

תוכן עניינים

בלינזי (Balinese cat) מקורו בגזע של חתולים סיאמים, והוא נחשב לחתול ביתי. מקורו בארצות הברית בשנות השישים, ועשור לאחר מכן הוא הגיע גם לאירופה. אפשר למצוא חתולים מגזע זה עם אפיונים שונים של צבעי פרווה.  

מאפיינים של חתול בלינזי

משקל: משקל ממוצע של חתול בלינזי הוא 3-5 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-20 שנים.

מבנה גוף: מבנה גוף בינוני, רגליים ארוכות, אוזניים גדולות ומחודדות, אף ישר, עיניים כחולות.

פרווה: בינונית-ארוכה ונעימה, ללא פרווה תחתונה.

צבעי פרווה: שנהב, לבן, כחול ועוד. ישנם זנים שונים של חתולים עם צבעי פרווה מגוונים.

אינטליגנציה: נחשבים לחתולים חכמים מאוד, עצמאים, אשר יכולים לשחק במשחקים שונים לבדם ועם בני אדם., כולל משחקי כדור וכן הוא יכול להביא דברים שונים.

תכונות אופי של הגזע

נחשב לחתול מאוד אוהב ואהוב, שובב וגם מאוד קולני. הוא מאוד פעיל ומלא בחדוות חיים. מאוד נאמן ואוהב, ויחד עם זאת מסויג מאנשים שאיננו מכיר. אין לו שום בעיה להסתדר לבד לאורך זמן ממושך.

גידול: אין שום בעיה לגדל אותו גם בדירה וגם בבית עם חצר. הוא יכול להיות חבר נהדר לילדים קטנים וגדולים, לשחק וליהנות איתם. כאמור, הוא יכול להיות בבית לבדו וליהנות מכך, אך אם אתם נעדרים מהבית במשך שעות ארוכות, מוטב להביא לו חבר חתול בשביל שלא יהיה בודד.

מצב בריאותי של חתול בלינזי

מדובר בגזע חתול בריא בסך הכל, ואין לו בעיות רפואיות יוצאות דופן.

טיפוח: זקוק לשגרת טיפוח קבועה, אם מסרקים אותו אז אפשר להימנע מקשרים ולכלוך. מוטב להתחיל בכך בגיל צעיר, על מנת להרגיל אותו לפעולה.

תזונה: יש צורך לספק לו תזונה בריאה, פעמיים ביום.

לסיכום: מדובר בחתול מאוד חברותי, נאמן, חתול שכל משפחה תשמח לאמץ. כאמור, הוא יכול להסתדר לבד וזה יתרון עבור אנשים שלא נמצאים הרבה בבית במהלך היום. יחד עם זאת, חשוב לציין, מדובר בחתול קולני מעט, וזה יכול להפריע. מצד שני, מדובר בחתול מאוד חכם שתמיד ישמח לשחק איתכם ולייצר בבית אווירה נעימה.

בלינזי (Balinese cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן