חתול אביסיני - מדריך החתולים המלא

חתול אביסיני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג אביסיני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול אביסיני – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

חום, שחור, לבן

תוחלת חיים

12-15 שנים

משקל

3-8 ק"ג

תוכן עניינים

חתול אביסני (Abyssinian cat), הוא חתול בית אשר נחשב לאחד החתולים הוותיקים ביותר שקיימים. הוא קיים עוד מימי מצרים הקדומה, אף על שקיימים מחקרים אשר מלמדים שמקורו בחופי האוקיינוס ההודי. במהלך המאה ה-19 הוא הגיע לצפון אמריקה מאירופה וכך הפך להיות חתול בית פופולארי ואהוב.

מאפיינים של חתול אביסיני

משקל: משקל ממוצע של חתול אביסיני הוא 3.5-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 9-15 שנים.

מבנה גוף: מבנה גוף בינוני, גמיש, רגליים קצרות וצנומות, ראש מעוגל, אוזניים מחודדות, זנב ארוך, עיניים מלוכסנות בצבע ירוק או ענבר.

פרווה: צפופה ורכה.

צבעי פרווה: חום, אדום, כחלחל, צהוב.

אינטליגנציה: חתול אביסיני נחשב למאוד חכם, סקרן, אינטליגנטי וחד הבחנה.

תכונות אופי הגזע

חתול אביסיני נחשב לחתול מאוד רגוע, שלוו, עם מזג נוח. הוא מאוד אוהב פרטיות, ויכול לבלות שעות עם עצמו, כל עוד הצרכים הבסיסיים שלו מסופקים לו. יחד עם זאת, הוא יודע לאהוב, חשוב לו לספק חברה לבעליו, אוהב להתפנק ולפנק. הוא נחשב לחתול נאמן מאוד ויודע לפתח קשר חזק עם בעליו.

גידול: אין שום בעיה לגדל אותו בדירה עם ילדים, הוא מאוד ייהנה בחברתם, להשתעשע ולשחק. הוא יכול גם להסתדר עם חתולים אחרים וחיות מחמד שונות, בתנאי שעורכים ביניהם היכרות מוקדמת.

חשוב לרכוש לו צעצועים שונים, על מנת לטפח אצלו יכולות שונות וכן בשביל לשמור על אורח חיים בריא.

מצב בריאותי של האביסיני

אביסיני הוא חתול בריא בעיקרון, אך הוא עלול להתמודד במהלך השנים, ככל שיתבגר, במחלות כליות וכן בדלקות שיניים. רצוי לרכוש עבורו פוליסת ביטוח לחיות מחמד על מנת להימנע מהוצאות רפואיות גבוהות ולא מתוכננות.

טיפוח: חתול אביסיני נוהג לנקות את עצמו, לכן שגרת הטיפוח כוללת אך ורק סירוק, וכן רצוי לצחצח את שינייו מעת לעת על מנת להימנע ממחלות ודלקות.

תזונה: יש לספק לחתול אוכל בריא, עם מרכיבים חיוניים עבורו, גם בשביל לשמור על בריאותו, וכן בשביל לשמור על איכות הפרווה שלו ובריאות השיניים.

לסיכום: כל מי שמחפש חתול חכם, אשר לא דורש טיפול מסיבי, חתול שידע לתת אהבה, אך גם שומר על מרחק מסוים ומסוגל להסתדר לבד, חתול אביסיני יכול להתאים לו.

חתול אביסני (Abyssinian cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן