חתול בומביי - מדריך החתולים המלא

חתול בומביי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג בומביי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול בומביי – מדריך החתולים המלא:

תוכן עניינים
צבע פרווה

שחור פחם

תוחלת חיים

15-20 שנים

משקל

3.5-7 ק"ג

חתול בומביי (Bombay cat), הוא גזע של חתול ביתי, אשר מקורו בארצות הברית, באמצע המאה העשרים, אז הוא נוצר במסגרת הכלאה של גזע קצר שיער אמריקאי עם גזע בורמזי, מתוך כוונה לייצר חתול שיהיה דומה במראה לפנתר שחור.

שמו ניתן לו בגלל שהוא מזכיר במראה שלו נמר שחור הודי.

מאפיינים של בומביי

משקל: משקל ממוצע של חתול בומביי הוא 3.5-7 ק"ג.

תוחלת חיים: 15-20 שנים.

מבנה גוף: חתול בינוני עם מבנה גוף חזק ושרירי, אוזניים מרוחקות זו מזו, לסת רחבה, עיניים עגולות.

פרווה: מבריקה, קצרה ונעימה.

צבעי פרווה: שחור פחם.

אינטליגנציה: נחשבים לחתולים מאוד חכמים, עד כדי כך שאין שום בעיה לקשור אותם ברצועה ולטייל איתם. יש אפשרות לאלף אותם, הם יודעים לחזור על תרגילים ופקודות שונות.

תכונות אופי של חתול בומביי

מדובר בחתולים מאוד נעימים, ידידותיים ונאמנים לבעליהם. הם מאוד שקטים ורגועים ומסתגלים בקלות לסביבה שלהם. יחד עם זאת הם יתקשו להתרגל לחיות לצד חתולים אחרים ויעדיפו את חברתם של הכלבים. צריך לקחת בחשבון, מדובר בחתולים חזקים אשר מתבגרים מינית מהר ולכן הם עלולים להתרבות בגיל מוקדם.

גידול: חתולי בומביי אפשר לגדל בדירה ובבית עם חצר. הם מאוד נהנים בחברתם של ילדים, ולכן אין בעיה לגדל אותם לצד ילדים קטנים וגדולים. הם תמיד שמחים לשחק עם בני המשפחה ובפרט עם הילדים, אך ברגע שהם ממצים את העניין, הם יעזבו את המקום בשביל להיות לבד. יש לכבד זאת ולאפשר להם להתבודד.

מצב בריאותי של הגזע

מדובר בחתול בריא, שאיננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן.

טיפוח: הפרווה של חתול בומביי היא מאוד קצרה, ולכן אין צורך להשקיע זמן רב בטיפוח, מספיק להבריש אותו את הפרווה שלו מעת לעת.

לסיכום: חתול בומביי הוא ללא ספק מתנה לכל בית. מדובר בחתול חכם, יפה, ידידותי ומלא חיבה. הוא נאמן למשפחתו, אהוב על ילדים ויכול להסתדר בכל מקום בקלות. כל מי שיבחר לאמץ אותו, ייהנה מחברתו וכן מגידולו.

חתול בומביי Bombay cat

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן