בנגלי - מדריך החתולים המלא

בנגלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג בנגלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול בנגלי – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

חום, כסף, זהב, כחול

תוחלת חיים

12-16 שנים

משקל

3-8 ק"ג

תוכן עניינים

בגנלי (Bengal cat) הוא חתול ביתי, אשר מקורותיו בשנות השישים בארצות הברית, בעקבות מחקר שנערך על חתולים עם לוקמיה, במסגרתו בוצע הרבעה של חתולי בית עם חתולי בר מאסיה. כך נוצר חתול מגזע ביתי עם פרווה מבריקה ומיוחדת, המזכירה פרווה של נמר.

חתול בנגלי נחשב לחתול נדיר יחסית, לכן הוא גם יקר. בישראל החלו לגדל בשנות האלפיים, כאשר בפעמים הראשונות בהן הוא נגלה לציבור הרחב, היה קיים חשש שמדובר בגור של נמר ולא בחתול ביתי.

מאפיינים של חתול בנגלי

משקל:

משקל ממוצע של הזכר הוא 4.5-8 ק"ג.

משקל ממוצע של הנקבה הוא 3-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-16 שנים.

מבנה גוף: חתול חזק, מבנה אתלטי שרירי, רגליים דקות וארוכות, אוזניים בינוניות וזקופות, עיניים בצבע זהב, אף גדול. המראה שלו מזכיר נמר קטן והרבה פעמים קל להתבלבל ביניהם.

פרווה: קצרה בעלת ברק, מזכירה פרווה של נמרים

צבעי פרווה: חום, כסף, זהב, כחול

אינטליגנציה: חתול בנגלי, נחשב לחתול סקרן מאוד, חכם, פעלתן ובעל ביטחון עצמי גבוה. אפשר ללכת עם רצועה, לשחק איתו ולאמן אותו לעשות פעלולים שונים.  חלק מן התכונות הקיימות אצלו, הן תוצאה מההכלאה עם חתולי בר. 

תכונות אופי של הגזע

חתול בנגלי נחשב לבני לוויה מאוד טוב, נאמן מאוד לבעליהם, מסור וסבלני לסביבה. הוא מאוד פעלתן וזקוק לפעילות גופנית וזמן משחק עם בעליו. חתול בנגלי מתנהג בביטחון עצמי גבוה, מאוד וכאמור סקרן מאוד לגבי מה שקורה בסביבתו. 

בניגוד להרבה סוגי חתולים אחרים, חתול בנגלי גם מאוד אוהב מים. הוא נהנה להיכנס לכיור ולאמבטיה עם מים רדודים. בנוסף הוא מאוד לטפס על מקומות גבוהים ולקפוץ, ויודע לעשות טריקים שונים.

גידול: אפשר לגדל חתול בנגלי בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים וחיות מחמד אחרות, כולל כלבים. מאחר והוא זקוק לתשומת לב ולזמן איכות עם בעליו, רצוי לא להשאיר אותו הרבה זמן לבד בבית. מוטב לרכוש עבורו צעצועים ומשחקים כולל עץ חתולים.

מצב בריאותי של חתול בנגלי

בעיקרון, אין לחתול בנגלי בעיות רפואיות ידועות, אך מאחר ומדובר בחתול שנוצר בהכלאה, ייתכן מאוד שהוא יישא מחלות ובעיות גנטיות של הגזעים מהם הוא עבר הכלאה. לשם כך רצוי לקנות עבורו פוליסת ביטוח לחתולים למניעה של הוצאות רפואיות גבוהות ולא מתוכננות.

טיפוח: מדובר בחתול עם פרווה מבריקה ויפה, אך הוא לא זקוק לטיפוח יוצא דופן. אפשר להסתפק בהברשה מעת לעת, על מנת להסיר שיער מת ולפרק קשרים.

תזונה: יש לספק לו מזון בריא, פעמיים ביום, חטיפים וממתקים.

לסיכום: מדובר בחתול מאוד חכם, נבון ומרשים, אשר יכול להסתגל בקלות לכל בית ולכל משפחה. חתול בנגלי הוא מיוחד גם מבחינת המראה וגם מבחינת האישיות ולכן כל מי שיאמץ אותו, ייהנה ממנו.

חתול בגנלי (Bengal cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן