רגדול - מדריך החתולים המלא

רגדול

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג רגדול – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול רגדול – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

לבן, אפור, חום

תוחלת חיים

16-25 שנים

משקל

5.5-9 ק"ג

תוכן עניינים

רגדול (Ragdoll) הוא חתול ייחודי שכן הוא נוצר על ידי בני אדם. בשנות השישים בקליפורניה, ארה"ב, חתולה מסוג אנגורה לבנה זווגה עם חתול מסוג בירמן, הגורים שנוצרו כתוצאה מזיווג זה, היו מיוחדים ושונים. אחד האפיונים המיוחדים שלהם, היה שהם אהבו לישון על הגב, להבדיל מחתולים אחרים שאוהבים לישון על הבטן.

חתולי רגדול יוצאו למדינות שונות במהלך השנים. לישראל הם הגיעו בשנות השמונים.

הוא נחשב לחתול מאוד יקר, ולכן בדרך כלל מי שמחזיק בו, הם אנשים בעלי יכולות כלכליות גבוהות.

שמו ניתן לו בגלל שהשרירים שלו נרפים כאשר מרימים אותו על הידיים.

מאפיינים של רגדול

משקל: משקל ממוצע של רגדול הוא 5.5-9 ק"ג.

תוחלת חיים: 16-25 שנים. חתול רגדול נחשב לחתול עם אורך החיים הארוך ביותר בקרב חתולים.

מבנה גוף: חתול גדול, מסיבי, שרירי, פנים עגולות, עיניים מלוכסנות כחולות, אף מחודד, אוזניים בינוניות.

פרווה: בינונית, סמיכה חלקה ורכה

צבעי פרווה: לבן, אפור, חום.

אינטליגנציה: חתול חכם שניתן ללמד אותו טריקים שונים, נחשב לחתול מאוד אינטליגנט, סקרן, ותמיד יכול ללמוד דברים חדשים.

תכונות אופי של רגדול

רגדול נחשב לחתול מאוד ידידותי, נאמן, הוא מאוד שקט, ואיננו נוטה לילל או להשמיע קול. במשך שנים היה נהוג לחשוב שהוא לא חש כאב, אך התברר שהוא כן חש פשוט הסף שלו מאוד גבוה, הוא איננו נוהג "להתלונן" ויכול להרפות את הגוף שלנו בצורה שתאפשר לו להכיל את הכאב. רגדול נחשב לחתול מאוד קל לגידול, מאחר ואיננו תוקפני, אך הוא אוהב תשומת לב ונהנה להשתתף בפעילויות משפחתיות שונות.

גידול: מומלץ לגדל אותו בדירה ולא בבית עם חצר. הוא מסתדר טוב יותר בדירה עירונית מאשר בבית עם חצר, מה עוד שהוא לא נוהג להגיב לתוקפנות, ולכן עדיף לא לתת לו להסתובב חופשי בחוץ. יחד עם זאת, הוא איננו מפחד מזרים ולא נוהג להתנהג כלפיהם בתוקפנות ובאלימות.

הוא מסתדר נהדר עם ילדים, כלבים וחיות מחמד אחרות, זאת בהנחה ואותן חיות אינן תוקפניות. רצוי לעשות ביניהם היכרות מוקדמת, על מנת שידעו כיצד להתחבר ולתקשר בצורה יפה וסבלנית.

מצב בריאותי של הגזע

חתולי רגדול ידועים בזכות העובדה שהם חתולים מאוד בריאים, חזקים, ואין להם מחלות תורשתיות. עם זאת, מומלץ לרכוש עבורם פוליסת ביטוח לחיות מחמד אשר תוכל למנוע מכם הוצאות רפואיות לא מתוכננות.

טיפוח: מאחר ויש להם פרווה סמיכה ועבה, אז יש צורך להשקיע זמן בטיפוח שלהם. חשוב להבריש את הפרווה שלהם לעיתים קרובות על מנת לשמור על הברק והיופי שלה.

תזונה: יש לספק לחתול תזונה בריאה, פעמיים ביום.

לסיכום, אומנם מדובר בחתול שעלותו יכולה להגיע לסכומים של מאות דולרים, אך מדובר בחתול ידידותי, נאמן ומסור, אשר יכול להוות תוספת נהדרת לכל בית. הוא נוח לגידול ולטיפול וכל מי שיבחר לאמץ אותו, ייהנה ממנו.

רגדול (Ragdoll)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן