סקוטיש פולד - מדריך החתולים המלא

סקוטיש פולד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג סקוטיש פולד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול סקוטיש פולד – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

אפור נחושת

תוחלת חיים

15 שנים

משקל

4.5-6.5 ק"ג

תוכן עניינים

סקוטיש פולד (Scottish Fold), הוא חתול ביתי אשר מקורו בסקוטלנד ונגלה לראשונה בשנות השישים. במהלך השנים נוצרו תהליכי הרבייה שונים, במטרה לפתח גזע זה, ולהגדיל את כמות החתולים השייכים אליו.

מאפיינים של חתול סקוטיש פולד

משקל: משקל של סקוטיש פולד הוא 4.5-6.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 15 שנים.

מבנה גוף: גוף בינוני, מעוגל, ראש עגול, עיניים גדולות בצבע נחושת, זנב בינוני. ישנם שני סוגים של סקוטיש פולד, סוג אחד הוא עם עיניים ישרות, וסוג אחר שיש לו מוטציה שגורמת לו להיוולד עם אוזניים מקופלות, מה שיכול להשפיע על מצבו הבריאותי וכן על תוחלת חייו. סימני הגן מתגלים בגיל 4-6 חודשים. גן הוא גנטי ולכן יכול להשפיע גם על הגורים שלהם.

פרווה: רכה ונעימה, קטיפתית, יכולה להיות קצרה וארוכה.

צבעי פרווה: נחושת, לרוב תואם את צבע העיניים.

אינטליגנציה: נחשב לחתול חכם, סקרן, אוהב לגלות וללמוד דברים.

מאפיינים של הגזע

סקוטיש פולד נחשב לחתול מאוד ידידותי, אוהב ואהוב, נאמן ומסור לבעליו ומשפחתו. הוא חתול שקט שכמעט ואיננו משמיע קול. יכול להסתדר עם כל אחד, בין אם מדובר בילדים או חיות מחמד אחרות. נהנה לשחק עם כל אחד ולא מפריע.

גידול: אפשר לגדל אותו בדירה וכן בבית עם חצר. כאמור, אין לו בעיה לגדול עם ילדים גדולים וקטנים, חיות מחמד, כולל חתולים וכלבים. במידה ומדובר בחתול עם אוזניים מקופלות, יש לקחת בחשבון שהטיפול בו יכול להיות מסובך, ולכן חשוב להתייעץ מראש עם ווטרינר בשביל לדעת למה לצפות. 

מצב בריאותי של חתול סקוטיש פולד

כאמור, סקוטי שמוט אוזניים מתמודד עם מוטציה גנטית שמשפיעה על מבנה האוזניים שלו ומתגלה רק בגיל ארבע-שישה חודשים. למבנה האוזניים, יש השפעות בחלקים שונים בגוף. בין היתר, היא יכולה להשפיע על הפרקים ולהביא להיווצרות של דלקות, פגיעה בסחוסים, וכן יכולה להשפיע על היכולת להביא גורים בריאים לעולם. מומלץ לרכוש עבור חתול זה ביטוח בריאות לחתולים בכדי למנוע בהוצאות רפואיות בלתי מתוכננות.

טיפוח: במידה ומדובר בחתול סקוטי עם פרווה קצרה, אין צורך להשקיע הרבה זמן בטיפוחו, מספיק להבריש אותו מעת לעת בשביל להשאיר שיער מת. אך אם מדובר בחתול עם פרווה ארוכה, יש להשקיע בה זמן רב לצורך טיפוח ושמירה על המראה והמגע הנעים והקטיפתי שלה.

תזונה: יש לספק לו מזון חתולים בריא, רצוי פעמיים ביום.

לסיכום, חתול סקוטי הוא לא חתול קל לגידול, בגלל המוטציה שיש לו, אך באופן כללי, הוא חתול נוח, אהוב, חכם ונאמן, אשר יכול להיות מתנה נהדרת לכל בית, וחבר טוב ומסור לכל משפחה.

סקוטיש פולד (Scottish Fold)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן