אוסיקט - מדריך החתולים המלא

אוסיקט

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג אוסיקט – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול אוסיקט – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

מנומרת, חום כהה, חום בהיר

תוחלת חיים

15-18 שנים

משקל

3-7 ק"ג

תוכן עניינים

אוסיקט (Ocicat), חתול פופולארי ואהוב אשר מקורו במישיגן, ארצות הברית, ונחשב לאחד החתולים הצעירים ביותר, שכן מקורו בשנות השישים של המאה ה-20, בזיווג בין חתול סיאמי סיל פוינט וחתול אביסני, ועם השנים זווגו הגורים עם חתולים נוספים אשר ייצרו את גזע אוסיקט.

בשנות השמונים הוא הגיע גם לאנגליה ולשאר מדינות אירופה, וזכה גם שם לפופולאריות רבה.

מאפיינים של חתול אוסיקט

משקל:

משקל ממוצע של הזכר הוא 4.5-7 ק"ג.

משקל ממוצע של אוסיקט נקבה הוא 3-4.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 15-18 שנים.

מבנה גוף: מבנה גוף בינוני, שרירי וחזק, אף רחב ובולט, לסת מרובעת.

פרווה: קצרה וצפופה.

צבעי פרווה: מנומרת, חום כהה, חום בהיר.

אינטליגנציה: חתולים מאוד חכמים, סקרנים, ותמיד רוצים לגלות דברים חדשים. אפשר לטייל איתם עם רצועה ואפילו לבקש מהם להביא דברים.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בגזע חתולים מאוד ידידות, נעים, הם לא מגלים תוקפנות ותמיד שמחים להיות בחברת אנשים, וקשה להם להיות לבד למרות שהם יכולים להיות עצמאיים. מאוד פעלתנים, אתלטיים ואנרגטיים. נהנים ממשחקים ומפעילות שונות.

גידול: אין בעיה לגדל אותם בדירה או בבית עם חצר. אם אין חצר, הם יהפכו את הבית ל"חצר משחקים" ולשם כך יש לרכוש עבורכם צעצועים, מתקן טיפוס ולוח גירוד (יש לו נטייה לשרוט, והלוח ישמש תחליף לשריטות על גבי הריהוט בבית).

מאוד קל לטפל בהם, הם מאוד נעימים וקלים לטיפול, כולל בבית שיש בו ילדים. אם הבעלים עובדים במרבית שעות היממה, מוטב להביא להם חבר, חתול אוסיקט נוסף.

מצב בריאותי של חתול אוסיקט

אין לחתול אוסיקט תופעות בריאותיות יוצאות דופן.

טיפוח: מאחר ויש לחתול אוסיקט, פרווה קצרה אות הוא מנקה בעצמו,אז שגרת הטיפוח היא יחסית פשוטה. צריך לעזור לו לנקות את הפרווה עם הברשה מעת לעת, אשר מטרתה להסיר ממנה שיער מת.

תזונה: יש לספק לו תזונה עם מרכיבי בריאות, פעמיים ביום.

לסיכום: חתול אוסיקט הוא חתול נוח לגידול, אפשר לסמוך עליו, הוא ידידותי, נוח ונעים לגידול. כל מי שיחליט לאמץ אותו, ייהנה ממנו.

חתול אוסיקט (Ocicat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן