חתול סומלי - מדריך החתולים המלא

חתול סומלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג סומלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול סומלי – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

זהוב, חום

תוחלת חיים

9-13 שנים

משקל

2.5-4 ק"ג

תוכן עניינים

סומלי (Somali cat), חתול שמקורו באוסטרליה, אך הוא סוג של ורסיה של חתול קצר שיער, אמביסני, כאשר לגזע זה ספציפית יש פרווה יותר ארוכה, כתוצאה מהכלאות של מספר חתולים יחד.

מאפיינים של חתול סומלי

משקל: משקל ממוצע של חתול סומלי 2.5-4 ק"ג.

תוחלת חיים: 9-13 שנים.

מבנה גוף: מבנה אשר מזכיר שועל, בינוני, שרירי, אוזניים זקורות, עיניים מלוכסנות, זנב אשר מזכיר מניפה עם פס שחור.

פרווה: ארוכה ונעימה.

צבעי פרווה: זהוב חום עם נגיעות שחורות.

אינטליגנציה: נחשב לחתול חכם וסקרן, אוהב מאוד לשחק, קשה לא להיות משועמם ולא לעשות כלום.

תכונות אופי של הגזע

חתול סומלי הוא מאוד נוח, ידידותי, מעט ביישן, אך עדיין נהנה מאוד מחברתם של בני אדם ומתחבר אליהם בקלות. שומר נאמנות לבעליו ומשפחתו, ונחשב לחתול אהוב מאוד.

הוא מאוד שובב בהתנהגות שלו, הרפתקן, אשר נהנה לצאת מהבית ולטייל. אם הוא לא יכול לצאת אז הוא יחפש דברים בבית שיעוררו אצלו עניין. לכן חשוב לקנות לו משחקים וצעצועים, כולל לוחות גידור ומבנים לטיפוס.

גידול: מוטב לגדול אותו בבית עם חצר, על מנת שהוא יוכל לשחק בחוץ ולשוטט, אך אם מגדלים אותו בדירה הוא יכול להסתגל בקלות לתנאים שעומדים לרשותו אם מספקים לו צעצועים מתאימים. במידה ואתם לא נמצאים הרבה בבית, רצוי לאמץ חתול נוסף בשביל שיהיה לו מעניין.

מצב בריאותי של חתול סומלי

בעיקרון, הוא נחשב לחתול בריא, אך הוא עלול להתמודד עם בעיות גנטיות בעיניים ורצוי לרכוש עבורו פוליסת ביטוח בריאות לחתולים.

טיפוח: לחתול סומלי יש פרווה ארוכה ובה, לכן צריך לטפל בה לעיתים תכופות על מנת להסיר ממנה שיער מת, לכלוך, וכן בשביל למנוע סיכון למחלות עור. חשוב לסרק אותו מגיל צעיר על מנת שהוא יתרגל לכך.

למרות הפרווה העשירה שלו, הוא לא מנשיר שיער בבית.

תזונה: יש לספק לו מזון חתולים, פעמיים ביום.

לסיכום, מדובר בחתול מאוד מיוחד, הן במראה והן באופי. חתול נאמן וחכם אשר כל משפחה תשמח לאמץ אותו לביתה. אך צריך לתת לו תשומת לב, משחקים וצעצועים מתאימים.

סומלי (Somali cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן