האסקי סיבירי - מדריך הכלבים המלא

האסקי סיבירי

כלבי האסקי סיבירי ידועים בתור אחד מסוגי הכלבים היפים והמושכים ביותר בעולם. ריכזנו עבורכם מידע רב אודות כלבי ההאסקי: מבנה גופם, דרכי אילוף ודברים נוספים שסביר להניח שלא ידעתם.

גובה

50-59 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלבי שפיץ

משקל

16-29 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי על הגזע:

ובכן, כלבי האסקי סיבירי הם כלבים שידועים במוסר העבודה הגבוה שלהם, סביר להניח בעקבות ההתפתחות ההיסטורית שלהם (על כך נרחיב בהמשך). מדובר בכלב ששייך למשפחת הזאבים – מבנה גופו והפנים שלו מזכירות בצורה הקרובה והזהה ביותר את הזאב. מדובר בכלב אהוד ואהוב, שאוהב להתרוצץ ללא הרף ולהרשים את כולם. כלבי האסקי סיבירי ידועים בתור כלבים עם אופי: לעיתים ניתן לראות שהכלב ממש מסתכל עליך ומריץ על הפעולות שלך מחשבות מסוימות. מדובר בכלב שמהרגע שהוא אוהב את הבעלים שלו – הוא יעשה הכול עבורו. כאשר כלב האסקי סיבירי אוהב בן אדם, ניתן לראות את זה ומדובר בתופעה מדהימה ויפה להפליא.

מדובר בכלב אנרגטי ומהיר, ולעיתים הוא גף עשוי להתנהג בתוקפנות מסוימות – מדובר בכלב שלא יברח מאחורי הבעלים שלו לאחר "שהוא קיבל נביחה מכלב אחר", אלא הוא יעמוד איתן. בעקבות מבנה גופו הפיזי והחזק, מדובר בכלב עבודה יעיל ביותר, בעל כוח פיזי וכושר סיבולת לב ריאה חזקים.
כולנו סביר להניח מכירים את ההיסטוריה של הכלב – מדובר בכלבים שיכולים להתמודד עם טמפרטורה נמוכה ביותר, לאור הפרווה העבה שלהם (עשרות מעלות מתחת לאפס). מדובר בכלבים שהיו קושרים אותם למזחלות, והם היו סוחבים מזחלות שלג עם ציוד או אנשים למרחקים רבים ללא לעצור – מראה עד כמה הכושר הגופני של הכלב מדהים.

מבנה פיזיולוגי של האסקי:

כלבי האסקי ידועים בתור כלבים חזקים ויציבים, בעלי מבנה גוף שרירי למדי. אורך חייהם הממוצע נע בין 12 שנים ל- 14 שנים, כאשר המשקל של הכלבים הבוגרים יהיה 24 קילוגרמים בממוצע. גובה הכלב יהיה בדרך כלל 55 סנטימטרים (כאשר הגבוהים ביותר עשויים להגיע גם לגובה של 65 סנטימטרים).

מבנה הגוף החזק של כלבי האסקי בא לידי ביטוי בכל חלק בגופו: גולגולת הראש שלו חזקה למדי, והיא יציבה ומאפשרת לכלב להתנייד בצורה נוחה ללא מפרע. הידיים והרגליים של הכלב ארוכות באופן יחסי לגפיים של כלבים, מה שמאפשר לכלבים לרוץ למרחקים ארוכים (הם מבזבזים פחות אנרגיה בגלל צעדים גדולים יותר). הנתונים הללו, בתוספת כושר הסיבולת הגבוה של הכלב, הם אלו שהפכו את הכלב להיות אחד מסוגי כלבי העבודה הנוחים והעדיפים ביותר – לא בכדי הוא סחב מזחלות שלג למרחקים של עשרות קילומטרים – בשלג. לעיתים ניתן לראות שכלבי האסקי סיבירי נולדים עם צבע עיניים שונה – עין אחת בצבע שונה מהעין השנייה. מדובר בהתפתחות ביולוגית גנטית שמועברת משחר היסטוריית הגזע.

בעיות בריאות נפוצות אצל כלבי ההאסקי:

מדובר בכלבים שידועים בתור כלבים בריאים למדי, כאשר יש כמה בעיות שהן "שכיחות" באופן יחסי אצל הגזע. בעיות עיניים הן אחת מאותן בעיות שכיחות, לאור מבנה העיניים הרגיש של הכלב. מדובר בכלב בריא למדי, ללא נטייה להשמנה (גם אם הכלב אוכל הרבה הוא עושה פעילות גופנית ללא הרף). מבנה הפרווה של הכלב הוא עבות, ומתקיימת נשירה פעמיים בשנה. מלבד הפעמיים הללו, הכלב כמעט ולא מנשיר שיער, ולכן אין לנקות אחריו. באותה נשימה של ניקיון – מדובר בכלב בעל סטנדרטים היגייניים גבוהים למדי. הוא מנקה את עצמו כל עת, והוא הכי דומה בתכונה זו לחתולים.

חשוב מאוד לדאוג לבצע פעילות גופנית עם כלבים אלו: הם זקוקים לפרוק אנרגיות ולשחרר את גופם. עם זאת, לאור מזג האוויר החם במדינת ישראל לאורך רוב השנה, חשוב מאוד להקפיד לא להגזים עם מידת המשחק עם הכלב: חס וחלילה שלא ייקרה מצב של אילפון הכלב בעקבות התייבשות או כל דבר אחר (מקרים שקורים לצערנו כל שנה).

אילוף כלבי ההאסקי סיבירי

אילוף הכלבים ההאסקים סיביריים עשוי להיות מתעתע: מצד אחד הם ידועים בתור כלבים שיעשו כל דבר שתלמדו אותם, כולל לסחוב מזחלות בתנאים קשים בשלג ולנווט בעצמם. עם זאת, מדובר בכלב אנרגטי שעשוי להיות עקשן לעיתים – לכן חשובה מאוד הכימיה והתקשורת בין הכלב לבעליו. ברגע שאתם תקנו את האמון של הכלב שלכם, סביר להניח שאתם תהיו מופתעים מכמה חכמים הכלבים הללו. מדובר בכלב שיכול ללמוד כל פעולה שתרצו ללמד אותו.

לסיכום – מדובר בכלב אנרגטי, איכותי ויפה תואר. הכלבים הללו ידועים בתור כלבים בעלי כושר גופני גבוה למדי, הם יכולים להתרוצץ זמן רב ללא להתעייף. מבנה הפרווה העבות שלהם אינו גורם לנשירה המונית, חוץ משני מועדים בשנה שבהם הכלב מנשיר כמויות שיער גדולות. חשובה מאוד הכימיה והתקשורת בין בעלי הכלב לכלב – מדובר בכלבים אינטליגנטיים מאוד שידועים בתור כלבים אישיותיים שאוהבים לבחון את סביבתם.

האסקי סיבירי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן