צ'או צ'או - מדריך הכלבים המלא

צ'או צ'או

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג צ'או צ'או – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב צ'או צ'או המדריך המלא:

גובה

זכרים - 48-56 ס"מ נקבות - 46-51 ס"מ

תוחלת חיים

15 שנים

סוג

שפיץ

משקל

זכרים - 25-30 ק"ג נקבות - 20-27 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי צ'או צ'או, נחשבים לאחד הגזעים העתיקים ביותר שקיימים. על פי המקורות, הם מגיעים ממונגוליה כבר לפני 3000 שנה, אז השתמשו בהם בתור כלבי מלחמה, כלבי ציד ושמירה. היו שייחסו להם כוחות מיסטיים. לימים הם הגיעו לסין, שם סחרו בפרווה שלהם והם אף שימשו למזון עבור בני אדם.

בסוף המאה ה-19 הם הגיעו לאירופה על ידי הבריטים, והפכו עם השנים לכלבי אצולה.

מאפיינים של כלבי צ'או צ'או

גובה

גובה ממוצע של כלב צ'או צאו 48-56 ס"מ.

גובה ממוצע של כלבת צ'או צ'או 46-51 ס"מ.

משקל

משקל ממוצע של כלב צ'או צאו 25-30 ק"ג.

משקל ממוצע של כלבת צ'או צ'או 20-27 ק"ג.

תוחלת חיים: 15 שנים.

מבנה גוף

כלבי צאו צאו מאופיינים ברעמת שיער המרהיבה שלהם, אשר מזכירה רעמה של אריה. יש להם עיניים עמוקות אשר מתחבאות מאחורי שיער הפנים והגבות, הרגליים שלהם ישרות, והלשון שלהם שחורה.

פרווה: כאמור, לכלבי צ'או צ'או יש פרווה מרהיבה, ארוכה ועבה. הם מנשירים הרבה שיער ולכן יש לטפח אותה היטב.

צבעי פרווה: קרם, חום, וכן אפשר למצוא כלבי צ'או צ'או עם פרווה בצבע לבן ושחור-לבן.

תכונות אופי

כלבי צ'או צ'או הם בעלי אופי מתעתע ומלא סתירות. הם אוהבים להיות מרוחקים, ומנגד הם כלבי מחמד שאוהבים ילדים, הם מאוד נאמנים ומצייתים לכל פקודה אך יכולים להיות עקשניים ולעמוד בסירובם לבצע פעולות פשוטות.

צריך לזכור שבעבר הם היו כלבי מלחמה ושמירה, ולכן הם חונכו להיות כלבים שמרחיקים בני אדם וחיות. רק עם השנים הם הפכו להיות כלבי מחמד, אך ייתכן שיש דברים מסוימים שנותרו בהם מהגזע המקורי.

גידול: אפשר לגדל אותם בדירה ובבית פרטי עם חצר. מתאימים לגידול בבית עם ילדים. חשוב לציין, הם מאוד אוהבים פינוקים ותשומת לב, אך לא אוהבים שילדים משחקים איתם בצורה לא נעימה.

מצב בריאותי

כלבי צאו צאו מתמודדים עם בעיה ייחודית. יש להם רגליים ישרות, ולכן הם עלולים להתמודד עם בעיות פרקים וכן בעיות בעצמות. כמו כן, הם מתמודדים עם בעיות ראיה, בגלל מבנה הפנים והעיניים. מדובר בכלבים שרגישים מאוד לחום, ומנגד משתלבים במקומות קרים.

לאור הבעיות הרפואיות שלהם, מומלצת רכישת פוליסת ביטוח חיות מחמד אשר תוכל לסייע בתשלום הוצאות רפואיות לא מתוכננות.

תזונה: יש לספק להם מזון יבש, פעמיים ביום.

טיפוח: מאחר ויש לכלבי צ'או צאו פרווה עבה וסבוכה, הרי שיש להבריש אותה מדי יום. חשוב מאוד לציין, אסור לגלח אותם, מאחר וזה עלול לגרום להם לפצעים ובעיות בעור.

פעילות גופנית: כלבי צ'או צ'או, זקוקים לפעילות גופנית רבה, למרות שהם הולכים בצורה מסורבלת (תוצאה של מבנה גופם ורגליהם הישרות). חשוב להוציא אותם לפעילות גופנית כשהם קשורים, אחרת הם עלולים לברוח.

אילוף צאו צאו

לתהליך האילוף של  כלבי צ'או צ'או, יש חשיבות רבה. חשוב להתחיל בתהליך בגיל צעיר מאוד, על מנת להרגיל אותם שהבעלים הוא המנהיג של הבית. האילוף חייב להיות אחיד ואף תקיף במקרים רבים. מאחד ומדובר בגזע שנוטה לתחושת עצמאות ועקשנות, זה חיוני לאלף אותו בצורה נכונה וללא הפסקה. זה ימנע ממנו לפעול בתוקפנות כלפי אנשים זרים וכלפי חיות מחמד אחרות.

סיכום:

כלבי צאו צאו הוא כלב מיוחד במינו. מדובר באחד הכלבים היפים ביותר שיש, הוא גם כלב מאוד נאמן לבעליו, מאוד רגוע, ויכול לשמש גם ככלב מחמד וגם ככלב שמירה. אך הטיפול בו דורש סבלנות והתייחסות לפרטים שונים, בין אם זה בהקשר להתנהגות ובין אם זה בהקשר למצבו הבריאותי. כך אפשר לספק לו את כל מה שהוא צריך.

כלב צ'או צ'או

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן