רועה אוסטרלי - מדריך הכלבים המלא

רועה אוסטרלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג רועה אוסטרלי אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב רועה אוסטרלי – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 51-58 ס"מ נקבות - 46-53 ס"מ

תוחלת חיים

12-18 שנים

סוג

כלב רועים

משקל

30-40 ק"ג

תוכן עניינים

רועה אוסטרלי (מוכר גם בשם "אוזי"),למרות שמו איננו מגיע בוודאות מאוסטרליה. לדעת מומחים, מקורותיו מגיעים דווקא מהבאסקים (חבל ארץ בין ספרד לצרפת). עם השנים, הבאסקים היגרו למקומות שונים בעולם, כולל לאוסטרליה, ומכאן הגיע שמו.

למרות שמו של הכלב, הוא אחד מרשימת גזעי הכלבים האמריקאיים הפופולאריים בכל הזמנים.

מאפיינים של רועה אוסטרלי

גובה:

גובה שלב  זכר 51-58 ס"מ

גובה של נקבה 46-53 ס"מ

משקל:

משקל של רועה אוסטרלי ממין זכר 30 ק"ג

משקל של רועה אוסטרלי ממין נקבה 20 ק"ג

תוחלת חיים: 12-18 שנה

מבנה גוף: רועה אוסטרלי ידוע בכך שיש לו עיניים בהירות בצבעים שונים, כחול, ירוק או חום בהיר, עם מבנה מיוחד שמגן עליו מפני חרקים מעופפים. הוא כלב בינוני, שרירי, האורך שלו גדול מגובהו, ואין לו זנב.

פרווה: הפרווה של כלב רועה אוסטרלי היא באורך בינוני ומאוד נעימה למגע

צבעי פרווה: אדום בגוונים שונים, שחור, אפור ואפשר למצוא בו כתמים בצבעים שונים.

תכונות אופי:

רועה אוסטרלי יכול להסתגל בקלות למקומות שונים, הוא כלב מאוד חכם, מאוד ממושמע, עם קליטה מהירה. במבחנים רבים שהוא עבר, הוא קיבל ציונים מאוד גבוהים והוא משמש ככלב עבודה, כולל לגילוי חומרי נפץ, סמים והצלה

מעבר לכך, הוא כלב מאוד ביישן, בוודאי בקרבת זרים, אך יש לו אופי נוח, נעים, הוא מאוד נאמן, משפחתי ומסתדר טוב עם ילדים בגילאים שונים.

גידול: אפשר לגדל אותו בדירה, עם זאת, עדיף לגדל אותו בבית עם גינה, אז הוא יוכל להוציא את כל האנרגיה שטמונה בו. כמו שציינו, הוא מאוד קשור לבני המשפחה ולילדים, ונוהג להגן עליהם ועל הטריטוריה שלהם ולכן אין בעיה לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים.

מצב בריאותי

רועה אוסטרלי מתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, כגון, בעיות בעיניים, מפרק ירך, אפילפסיה, אלרגיות, וכן בעיות בלב, סרטן, ובעיות בבלוטת התריס. רוב הבעיות הן תורשתיות או נדירות. מסיבה זו מומלץ לרכוש עבור הכלב ביטוח רפואי כמו בפוליסת "שי לידיד".

טיפוח: למרות הפרווה העדינה והמרשימה שלו, יש לקחת בחשבון שהוא מנשיר הרבה מאוד שיער, ולכן חשוב לטפל בה בעזרת מברשת איכותית, כך ניתן להסיר שיער מת. מומלץ לא לגלח ולא לספר אותו קצר, מאחר ואז הוא עלול להיחשף לשמש, דבר שיכול להיות מאוד בעייתי עבורו. כמו כן, אסור לרחוץ אותו לעיתים תכופות, וכשעושים את זה, יש לייבש אותו היטב.

תזונה: חשוב לספק לו תזונה בכמויות מדודות, מזון יבש איכותי עם מרכיבים רלוונטיים עבורו.

פעילות גופנית: כלב אוסטרלי הוא כלב רועים ומאחר שהוא כזה הוא זקוק לפעילות גופנית לעיתים תכופות. פעילות זו עוזרת לו להוציא אנרגיה, ולשחרר יצרים. חשוב לקחת אותו לטיולים ארוכים, לרוץ ולשחק איתו, מוטב שהוא יהיה כמה שפחות בבית. הרבה מאוד כלבים אוסטרליים, אשר בעליהם לא הוציאו אותם לפעילות גופנית באופן תדיר, גרמו לנזקים בבית. אם אתם רוצים להימנע מכל, מוטב שתפקידו על טיולים ממושכים.

אילוף:

כלב אוסטרלי הוא מאוד חכם וקל תפיסה. בשביל שהוא ידע להתחבר לכלבים אחרים ולסביבה, חשוב לאלף אותו, גם בסביבה של אנשים וגם בסביבה של כלבים. בתחילה ייתכן והוא יהיה מאוד חשדן, אך עם הזמן הוא ייפתח יותר ויותר.

יש לאלף אותו בעזרת תרגילים, אימונים ומשחקים, חשוב לתת לו תשומת לב ורצוי מאוד להתחיל בתהליך כבר בהיותו גור.

סיכום:

אם אתם רוצים ליהנות מכלב מיוחד ויפה, אין ספק שכלב אוסטרלי ייהנה על הצרכים שלכם. כל מה שנדרש מכם, זה לספק לו מספיק מקום וזמן למשחקים ופעילויות, והוא ידע להחזיר לכם אהבה.

כלב רועה אוסטרלי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן