כלב פודל - מדריך הכלבים המלא

פודל

כלב פודל, נחשב לאחד הכלבים החכמים והנוחים ביותר לטיפול, מה שהפך אותו במהלך השנים לאחד מכלבי המחמד הפופולאריים ביותר לאימוץ בקרב אנשים. 

למדו הכל במדריך כלבי הפודלים השלם:

גובה

24-60 ס"מ

תוחלת חיים

10-18 שנים

סוג

כלבים חכמים, היפואלרגניים

משקל

6-40 ק"ג

תוכן עניינים

4 הסוגים השונים של גזע הפודל

ישנם ארבע סוגים של כלבי פודל, טוי (TOY), ננסי (NAIN), בינוני (MOYEN) וגדול (GRAND). אלה נבדלים אחד מהשני בגודל ובמשקל שלהם. אך הם דומים במראה, באופי וכן בסוג השימוש שנהוג לעשות בהם.

כלבי פודל מבחינה היסטורית, שימשו במשך שנים ככלבי צייד ולוויה. עוד במאה ה-15 וה-16, בגרמניה, ספרד, צרפת ומדינות אחרות באירופה, כלבי פודל שימשו לצייד של עופות מים שנורו מרובי הציידים ונפלו למים. עם הזמן הם הפכו גם להיות כלבי לוויה אשר עזרו לבעליהם ללקט ירקות שונים באמצעות חוש הריח המפותח שלהם והמבנה הגוף העדין שלהם.

כיום פודלים משמשים בעיקר בתור כלבי לוויה, שעשועים וכן הם מאוד פופולאריים לאימוץ, הן בקרב אנשים שחיים בגפם והן בקרב זוגות ומשפחות עם ילדים.

כלבים מסוג זה פופולאריים במיוחד בקרב אנשים הסובלים מאלרגיה לכלבים והם נחשבים לכלבים היפואלרגניים.

מאפיינים של פודלים

גובה:

לכל אחד מארבעת הסוגים יש גובה שונה:

פודל טוי – גובה ממוצע מתחת ל-28 סנטימטר.

פודל ננסי – גובה ממוצע בין 28 ל-35 סנטימטר.

פודל בינוני – גובה ממוצע בין 35 ל-45 סנטימטר.

פודל גדול – גובה ממוצע בין 45 סנטימטר ל-60 סנטימטר.

משקל 

– בדומה לגובה, גם המשקל של כל אחד מהסוגים הוא שונה:

פודל טוי – עד 3 ק"ג

פודל ננסי – 5 ק"ג.

פודל בינוני –  10 ק"ג.

פודל גדול  – 23 ק"ג.

חשוב להדגיש, יש אפשרות שכלבים יגיעו גם למשקל גבוה יותר, ככל שיתבגרו. לכן נהוג לציין שמשקל ממוצע של כלב פודל בוגר הוא בין 6 ל-40 ק"ג (כשבוחנים את כל ארבעת הסוגים).

תוחלת החיים

 כלב פודל חי בין 10 ל-18 שנים. מדובר באחד מסוגי הכלבים שחיים הכי הרבה זמן. זו סיבה נוספת מדוע הוא נחשב היום לכלב פופולארי ואהוב בקרב אנשים שמחפשים כלב לאימוץ.

פרווה:

כלבי פודל, נהנים משכבת פרווה אחת עם שיער צפוף, והוא יכול להיות בסגנון מתולתל, גלי או צמרירי. הם עלולים להנשיר את שיערם ולכן, יש לדאוג לטיפוח ולהברשה שלו.

צבעי הפרווה הם: שחור, אפור, חום, לבן, אדום ומשמש. הצבע הוא אחיד לאורך כל הגוף.

תכונות אופי

כלב פודל נחשב כלב נוח, חברותי, מאוד חכם, שקט ורגוע. יחד עם זאת, הוא גם נחשב לכלב אקטיבי, נמרץ, הוא אוהב מאוד לשחק ולהשתולל עם אנשים וכלבים אחרים. בהתחלה הוא חשדן, אך עם הזמן, כשהוא לומד להכיר את הסביבה וכן אנשים וכלבים אחרים, אז הוא נפתח ומתחבר אליהם.

יחד עם זאת, אסור להשאיר אותו יותר מדי זמן לבד, מאחר והוא עלול לפתח חרדות. מטבעו הוא מאוד טריטוריאלי, ונוהג לשמור על הדברים שלו ולא לאפשר לזרים להתקרב אליהם. מאחר והוא עלול לנשוך מתוך תחושת פחד, מוטב לגדל אותו בבית עם ילדים מבוגרים.

גידול: כלבי פודל מתאימים לגידול בדירה וכן בבית עם חצר.

רמת אינטליגנציה של הגזע

הרבה מאוד אנשים נוהגים להתייחס אל פודל, אך ורק כאל כלב חמוד, אך הוא נחשב לכלב מאוד חכם, בעל יכולת למידה מהירה, מה שמאפשר לו ללמוד משחקים וטריקים שונים. אינטליגנציה של פודל הופכת אותו לכלב שעשועים קלאסי, שכן הוא יודע לטפס, לקפוץ מבעד חישוק ואפילו לעמוד על כדורים בשיווי משקל. נהוג להשתמש בו בתערוכות, תצוגות ואירועים שונים.

מצב בריאותי

כלב פודל יכול להתמודד עם בעיות מסוימות, כגון: בעיות עיניים ובעיות אוזניים שנובעות מפרווה לא נקייה והיעזר חללי אוורור באוזניים. לכן חשוב להבריש ולנקות את הפרווה לעיתים תכופות. הזנחתה יכולה לייצר גם בעיות עור וריחות לא נעימים.

כמו כן, כלב פודל עלול להתמודד עם הזמן, עם בעיות כגון היפוך קיבה, בעיות בבלוטת התריס, בעיות שקשורות לעצמות ושרירים וישנם פודלים שמתמודדים עם בעיית אפילפסיה שמחייבת את בעליהם לספק להם כדור רלוונטי, כל ימי חייהם.

מאחר ומדובר בכלבים חברותיים, אקטיביים ונמרצים, רצוי מאוד לעשות איתם פעילות גופנית, הליכות ארוכות, ריצות, משחקים בגינה, פארק או חוף ים. זה טוב עבורם הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

חשוב לקנות לכלב תזונה איכותית, על פי גילו, משקלו וגודלו. יש לספק לו שתי מנות ביום, בוקר וערב.

אילוף כלבי פודל

כלב פודל נועד לרצות את בעליו. עוד משחר ההיסטוריה כששימש בתור כלב צייד ולוויה. לכן קל מאוד לאלף אותו, מה עוד שיש לו את היכולות לקלוט מגוון רחב של תרגילים בצורה מהירה ופשוטה. ניתן לאלף כלב פודל בעזרת מספר חזרות קצר (4-6) לקלוט תרגילים וסימנים שונים, אותם הוא ילמד ויתרגל לבצע בצורה מדויקת.

לסיכום: כל מי שרוצה ליהנות מכלב חברותי, נעים, קל לטיפול, קל לאילוף, כלב שיהיה לו חבר נאמן, ימצא בכלבי פודל את כל מה שהוא מחפש.

כלב פודל

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן