כלב ביגל - מדריך הכלבים המלא

ביגל

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ביגל. במדריך זה ניתן ללמוד על ההיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

קראו את המדריך – כלב ביגל:

גובה

זכרים - 36-41 ס"מ נקבות - 33-38 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

ציד

משקל

זכרים - 10-11 ק"ג נקבות - 9-10 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי על כלבי הביגל

אחד מהכלבים האהודים על משפחות רבות, הוא ללא ספק כלב ביגל. זהו כלב שקל לגדל והוא מגיע בכמה צבעים כגון חום, שחור, כתום ולבן ולרוב בשלושה גוונים. פרוותו של כלב ביגל, היא קשה וחלקה והאורך שלה הוא בינוני. גולגולתו של הכלב רחבה וכן, ראשו מעוגל. אוזניו ארוכות וחוש הריח שלו מפותח ולכן הוא אחד מכלבי הציד הפופולאריים. להלן כל המידע שצריך להכיר על הגזע:

גובה הכלב הוא 33-40 ס"מ ומשקלו נע בין 10-13 ק"ג, משקלו של זכר הוא בין 14-20 ק"ג. כלבים אלה הינם מאוד אינטליגנטים ומאושרים. אופיים העדין ושמחת החיים וכן, הסקרנות שלהם גורם להם להיות מחוברים לבני האדם ובמיוחד לילדים. כלב זה, מסתדר היטב עם כלבים אחרים ושאר חיות מחמד הנמצאים בבית.

יש לדעת פרט חשוב על כלב בייגל, הוא אינו אוהב להישאר בגפו בבית, במיוחד לפרקי זמן ממושכים, היות והוא כלב מאוד חברותי ונמרץ. הבעיה היא, שהם עשויים להיות עצבניים ונוירוטיים ולכן, עדיף לגדל אותם עם עוד כלב מגזע זה.

בגלל היללות החזקות שלהם, יש לאלף אותם כבר מגיל צעיר. ניתן לטייל איתם ללא רצועה, אך יש להשגיח עליהם, היות והם יכולים ללכת למרחקים ארוכים במיוחד.

ההיסטוריה של גזע הבייגל

ההיסטוריה  של כלבי ביגל אינה ברורה כל ככך, היות ויש טוענים כי גזע זה, הוכר כגזע בשנת 1475. מצד שני, ישנם מסמכים מיוון עוד משנת 400 לפנה"ס, אשר מתארים כלבים הדומים לגזע הביגל וככך הנראה, הרומאים הם אלה שהביאו את כלבי הצייד (ציידי הריח) שהיו קטנים בקומתם והרביעו אותם עם כלבי האונדס.

גם שמו של גזע זה אינו ידוע או ברור. ישנם כמה סברות שהשם נגזר מהמילה הצרפתית BEGUEULE, אשר משמעותה של מילה זו היא פתוח פה או פתוח גרון. באנגליה המשעות של שם הגזע הוא קטן ובגרמנית פירוש השם של גזע זה הוא לגעור.

בעיות בריאות נפוצות

בעיות בריאות נפוצות של כלב מסוג ביגל כלב זה נחשב לגזע חזק שיכול להירפא די מהר. מצד שני, ישנן בעיות בריאותיות שיש להיות מודים אליהן כמו למשל דיספלסיה של מפרק הירך שזו בעצם מחלה ניוונית. אשר עשויה לגרום לעיוותן של רגליו הקדמיות. גם בעיות גב או אפילפסיה נפוצות בכלב זה, מחלות לב וכן, מחלות עיניים.

יש לשמור  על הכלב וטיפוחו באמצעות הברשה אחת לשבוע וגיזת ציפורניו וכן, ביקה קבועה אצל ווטרינר. לכלבים אלה רמה גבוהה של אנרגיה ויש לטייל עימם הרבה. את גור ביגל יש לאמן כבר מגילאים שבין 6-8 שבועות. האילוף בכל פעם, צריך לארוך בין 10 דקות עד לרבע שעה, בין פעמיים לשלוש פעמים ביום. יש להעניק להם המון חיזוקים חיוביים והמון אהבה.

מדוע מומלץ לבטח כלב ביגל בביטוח לכלבים?

בגלל שמדובר בכלבים אנרגטיים, מומלץ לבטח אותם בפוליסת ביטוח כלבים, אשר כוללת ביטוח צד ג'. בדרך זו, תהיו שקטים כי  אתם וכלבכם מבוטחים.  יש לפנות ל סוכנויות לביטוח שתכלנה לבטח אתכם ולברר איזו סוכנות ביטוח, מבטחת כלבים.

אנו במרכז לביטוח חיות מחמד נשמח לסייע לכם לבטח את כלבכם באמצעות "פוליסת שי לידיד" הייעודית לביטוח כלבים.

כלב ביגל

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן