להאסה אפסו - מדריך הכלבים המלא

להאסה אפסו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג להאסה אפסו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב לאסה אפסו – המדריך המלא

גובה

25-28 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

5-8 ק"ג

תוכן עניינים

להאסה אפאסו (Lhasa Apso) נחשב לכלב זעיר, אשר מקורו באזור טיבט. הוא שימר כשומר של נזירים טיבטים והגיע למערב בתחילת שנות העשרים של המאה העשרים.

מאפיינים של להאסה אפסו

גובה – גובה ממוצע של להאסה אפסו  הוא 25-28 ס"מ

 

משקל – משקל ממוצע של להאסה אפסו הוא 5-8 ק"ג

תוחלת חיים: 12-14 שנים

מבנה גוף: ראש קטן ומכוסה פרווה, גוף חסון ויציב, גב ישר, זנב נישא מעל הגב, עיניים כהות, אוזניים שמוטות

פרווה: ארוכה, חלקה וכבדה.

צבעי פרווה: שחור, לבן, דבש, זהב, חום

תכונות אופי

כלב אפסו נחשב לכלב לוויה ושעשוע מאוד נאמן, פיקח וחכם, נחוש ונוח. יש לו אופי מאוד נעים, מה שהפך אותו במהלך השנים לא רק לכלב מחמד אלא גם לכלב טיפולי. יש לו חושים מחודדים אשר מאפשרים לו להבחין ולהבדיל בין זרים לאנשים מוכרים.

הוא נחשב לכלב עליז אך יש לו גם יכולת להיות קר ומנוכר כלפי זרים. הוא עצמאי, ויכול לבלות שעות ארוכות ללא בעליו. מסתדר טוב מאוד עם ילדים ועם בעלי חיים אחרים, אך לא בהכרח עם כלבים.

גידול: ניתן לגדול אותו בדירה וכן בבית עם חצר. הוא מסתדר נהדר, כאמור, עם ילדים אך פחות עם כלבים אחרים. אין שום בעיה לגדל אותו בבית בו בני המשפחה לא נמצאת שעות ארוכות בבית.

מצב בריאותי של לאסה אפסו

מדובר בגזע בריא בדרך כלל. אך הוא עלול להתמודד עם בעיות באוזניים ובעור, עקב סוג הפרווה שיש לו. כמו כן, הוא עלול להתמודד עם בעיות גב ובמפרק הירך.

טיפוח: הפרווה הייחודית שלו דורשת טיפוח מיוחד. חשוב להבריש אותו באופן יומיומי, ולקלח אותו פעם בחודש. אם לא מטפחים אותו כמו שצריך, זה עלול לייצר אצלו בעיות עור שונות. חשוב גם להקפיד על ניקוי אוזניים ובריאות השיניים.

תזונה: מדובר בגזע שצורך אוכל יבש רגיל, פעמיים ביום, בכמות מדודה.

פעילות גופנית: כלב זה הוא כלב נמרץ ועליז, לכן צריך להוציא אותו להליכות, ריצות, ואפשר לשחק איתו במשחקים שונים בחוץ. מאחר והוא מסוגל להישאר שעות בבית בלי הבעלים שלו, אז אין לו בעיה גם להעסיק את עצמו בפעילויות שונות.

חשוב לשים לב, הוא מסתדר טוב עם בעלי חיות אחרים אך לא עם כלבים, מה שיכול להוות בעיה אם לוקחים אותו לגינת כלבים או מקומות אחרים עם כלבים.  מה שכן, הוא יודע לזהות מי הם הזכרים החזקים ונמנע ממפגש איתם.

אילוף הגזע

כלב לאסה אפסו נחשב לכלב חכם מאוד וצייצן. עם זאת, הוא יכול להשתעמם בקלות ובמהירות, לכן האימונים שלו צריכים להיות מיוחדים, יוצאי דופן ומאתגרים. חשוב לשלב אימונים מגוונים וללמד אותו בכל פעם דברים חדשים. האילוף צריך להתבסס על חיזוקים חיוביים, להתנות אותו בפינוקים שונים.

יש להתחיל את האילוף בגיל צעיר, כבר בהיותו גור, על מנת שהוא יוכל לרכוש מיומנויות חברתיות וכן בשביל להראות לו מי המנהיג בבית. מאחר ומדובר בכלב עם נטיות עצמאיות, בלי אילוף איכותי מגיל צעיר, זה עלול להקשות על הגידול שלו.

מדובר בכלב שבעזרת אימון נכון, יכול לשמש גם בתור כלב טיפולי עבור ילדים ובעלי צרכים מיוחדים, אם מעוניינים בכך.

סיכום:

מדובר בכלב מאוד מיוחד, הן באופי והן במראה שלו. כל בית ישמח לאמץ כלב כזה, אשר מוסיף לו הרבה מאוד שמח ואנרגיה. מאחר והוא גם יכול להיות כלב טיפולי, אז זה בכלל יתרון.

לאסה אפסו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן