ג'ק ראסל טרייר - מדריך הכלבים המלא

ג'ק ראסל טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ג'ק ראסל טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ג'ק ראסל טרייר – המדריך המלא:

גובה

25-38 ס"מ

תוחלת חיים

15 שנים בממוצע

סוג

כלבים קטנים, כלבים חכמים

משקל

6-8 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של כלב ג'ק ראסל

מי שאוהב כלבים קטנים, נמרצים ועם הרבה תעוזה, אך מצד שני ידידותיים ואוהבי משפחה, יבחר בגזע כלבים מסוג ג'ק ראסל.

כלב זה קל לאילוף, הוא אוהב לשחק, נמרץ וקשוח. כלב זה, הינו לבן ברובו, אך ניתן למצוא אותו גם עם כתמים חומים ושחורים. משקלו מגיע ל- 6-8 ק"ג וגובהו בין 25-38 ס"מ. עיניו של הכלב הן בצורת שקד, רגליו קצרות והוא בעל חוש ריח מאוד מפותח, מה שמתאים מאוד לכלב ציד. מוצאו של כלב זה הוא מאנגליה. האופי של כלב זה הוא: עקשן, מלא באנרגיות, אינטליגנט, אמיץ, אתלטי וקולני. כלב זה, אוהב לשחק, אך יש לאלף אותו נכון ולהציב בפניו חוקים ברורים. מומלץ כי בעת הטיול היומי לא לשחרר אותם מהרצועה, אלא אם כן, מדובר בכלב מאולף.

ההיסטוריה של ג'ק ראסל טרייר

מי שפיתח את גזע ג'ק ראסל טרייר, היה הכומר ג'ון ראסל בין השנים 1795-1883. מטרתו של הכומר הייתה ליצור זן שיהיה מיומן היטב בציד ולכן, בתקופה ההיא, כלבי הג'ק ראסל היו מיומנים בציד ובמיוחד ציד שועלים. תפקידו היה לחפור בורות מחוץ למערות, על מנת לטמון בהן מלכודות. כלב זה, הינו בעל מוסר עבודה גבוה. היום הגזע הוא מגוון וניתן למצוא את קרובי משפחתו שהם מזן כמעט זהה כגון פארסון ראסל טרייר וג'ק ראסל טרייר. כלב זה, נוח לגידול גם בדירה, התנאי שמאפשרים לו להוציא אנרגיות.

רמת המשכל של הגזע

כלב ג'ק ראסל נחשב לכלב חכם, עקשן, דעתן ועצמאי, מה שמוכיח את האינטליגנציה שלו, אך הוא גם לומד מהר ויודע לבצע פקודות שונות, יש לו יכולות ספורטיביות רבות, ואפשר ללמד אותו כל דבר שכלבים יודעים לעשות, והוא יבצע. אינטליגנציה של ג'ק ראסל טרייר היא מאוד גבוהה, אם עובדים איתו נכון, אפשר להגיע להצלחות מרשימות.

בעיות בריאות וטיפוח נכון של ג'ק ראסל טרייר

גזע ג'ק ראסל רגיש לבעיות ברגליים ובמיוחד באזור הברכיים. גם בעיות חירשות ובעיות גנטיות בעיניים ניתן למצוא בקרב גזע זה של כלבים. למרות זאת, תוחלת החים של כלבי ג'ק ראסל עומדת על 15 שנים. יש לדאוג כי תהיה להם פעילות גופנית, היות וכלבים אלה מלאי אנרגיה ואם משחררים אותם, דאגו לתחום את האזור שהם נמצאים בו. כלבים אלה, זקוקים לתשומת לב יתרה. יש להיות מנהיג לכלב ולהציב לו חוקים ברורים. אם לא מאלפים היטב את הכלב, הוא עשוי לפתח בעיות התנהגות כמו נביחות מתמשכות, תקיפת כלבים אחרים, נזק או התפרעויות למיניהן.

יש להציב גבולות לכלב מגזע ג'ק ראסל טרייר אחרת  אין לו גבולות. כלבים אלה, הם בעלי מוסר עבודה גבוה. השקעה באילוף כלב זה, תניב תוצאות טובות, היות והם נוחים מאוד לאילוף ויש להיות איתם עקביים. מי שמעוניין לרכוש כלב זה, חייב להיות מנוסה. אלה הם כלבים שאוהבים להיות מנהיגים והם עשויים להיות תוקפניים כאשר הם פוגשים כלבים אחרים.

בטחו את הכלב שלכם בביטוח שיקנה לכם שקט

בגלל שאתם אוהבים את הכלב שלכם ולבטח דואגים לו, מומלץ לבטח אותו בביטוח כלבים. וודאו כי הפוליסה כוללת גם ביטוח צד ג', אשר תכסה אתכם מפני פגיעות. מומלץ לפנות למרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד. הסוכנים שלנו יסמכו לייעץ לכם  ולהסביר לכם מה כוללים סעיפי הפוליסה, כך שאתם תהיו שקטים כי הג'ק ראסל שלכם מכוסה.

כלב ג'ק ראסל טרייר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן