טרוורן - מדריך הכלבים המלא

טרוורן

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג טרוורן – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב טרוורן – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 60-66 ס"מ נקבות - 56-62 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלב בלגי, כלבים חכמים, כלבי רועים

משקל

זכרים - 25-30 ק"ג נקבות - 20-25 ק"ג

תוכן עניינים

טרוורן, Tervuren, הוא רועה בלגי אשר מוכר כבר למעלה מ-200 שנה. בעברו הוא שימש ככלב שמירה על עדרים עבור רואי צאן. כיום הוא משמש כוחות ביטחון, משטרה, צבא וכן בתור כלב טיפולי.

שמו לקוח מהכפר ממנו הוא הגיע בבלגיה.

מאפיינים של טרוורן

גובה:

גובה ממוצע של טרוורן זכר הוא 60-66 ס"מ

גובה ממוצע של טרוורן נקבה הוא 56-62 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של טרוורן זכר הוא 30-25 ק"ג

משקל ממוצע של טרוורן נקבה הוא 20-25 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-14 שנים.

מבנה גוף: כלב גדול, כיאה לכלב עבודה, בעל מבנה גוף מוצק ואתלטי, שרירי וחזק. רגליים בינוניות ואוזניים זקופות. בעל מבנה פנים ייחודי.

פרווה: לטרוורן יש פרווה סמיכה, שיוצרת תחושה של מסיכה. יש לה נטייה לנשור בעונות מעבר.  

צבעי פרווה: שחור, אדום, חום.

תכונות אופי

טרוורן נחשב לכלב רגיש, חכם, וכן נאמן לבעליו. הוא יכול להיות מאוד דעתן ודומיננטי ולכן חשוב להציב לו גבולות, יחד עם זאת הוא מאוד רגיש ועדין. יש לו נטייה להיקשר לאדם אחד או יותר בתוך המשפחה, אך הוא מסוגל להתחבר לסביבתו הקרובה, בעוד שעם זרים הוא יותר קשה.

מאחר ובמשך שנים הוא שימש בתור כלב רועים, אז יש לו יכולות הגנתיות והוא נוטה להתנהג בטריטוריאליות. אפשר להשאיר אותו לבד, שכן הוא יכול להעסיק את עצמו, אך חשוב לוודא שלא יגרום שום נזק לסביבה.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר. אין בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים, וכן עם חיות מחמד. עם זאת, מאחר והוא גדול ופעלתן, מומלץ לגדל אותו במקום רחב בו הוא יכול לשחק, וכן יש להרגיל אותו לחיים משותפים עם חיות אחרות, זאת מאחר והוא עלול לפתח טריטוריאליות כלפיהם.

מצב בריאותי של כלבים אלו

בעיקרון, כלב טרוורן מתמודד עם בעיות רפואיות סטנדרטיות כמו למשל, אלרגיות עוריות, אפילפסיה וכן בעיות במפרק. ניתן לאבחן את כל הבעיות בהקדם ולטפל בהן בצורה סדירה.

טיפוח: מאחר ויש לו פרווה סמיכה ונטייה להנשיר שיער, אז חשוב מאוד לטפח את הפרווה לעיתים תכופות, להשתמש בשמפו מותאם ולהבריש אותה כמו שצריך. רצוי מאוד להקפיד על מקלחת קבועה, צחצוח שיניים, וכן על ניקיון אוזניים ועיניים. מאחר והוא עלול להתמודד עם אלרגיות עוריות, אז יש לבחון עם אילו חומרים הוא בא במגע.

תזונה: יש לספק לו אוכל בריא, פעמיים ביום, אחרי שמוציאים אותו. מאחר ומדובר בכלב פעלתן, האוכל צריך להיות משביע וטעים.

פעילויות גופניות: טרוורן הוא כלב מאוד פעלתן, מאוד אנרגטי, ולכן הוא זקוק לזמן ממושך של פעילות בחוץ. רצוי לעשות איתו טיולים ארוכים, כולל ריצה, הליכות ארוכות, וכן משחקים. צריך לזכור שהוא כלב רועים, לכן הוא עלול לרדוף אחרי מטרות שונות. אפשר לייצר עבורו משחקים, אך מוטב לשמור עליו היטב, שלא ירדוף אחרי כלבים וחיות מחמד קטנות.

אינטליגנציה של כלבי טרוורן

לא במקרה הוא כלב אשר משרת במשטרה, צבא ואף מהווה כלב טיפולי. מדובר בכלבים מאוד נבונים עם אינטליגנציה גבוהה. הוא יודע איך להתמודד עם מצבים שונים וכיצד להתנהל מול אנשים, לעזור ולסייע כשצריך.

אילוף כלבי טרוורן

מדובר בכלב מאוד חכם, אינטליגנטי וצייתן. אפשר ללמד אותו פקודות שונות והוא ידע לבצע אותן. חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, בשביל שידע להתנהג בחברה ולהתמודד עם כלבים ואנשים אחרים. האילוף צריך להתבצע דרך פידבקים חיוביים, בצורה רגישה ובאופן מדוד ונכון. דרך האילוף אפשר ללמד אותו טריקים ומשחקים שונים.

אם מבצעים איתו חשיפה לא נכונה לאנשים זרים או לחיות, הוא עלולה לגלות נטייה לתוקפנות מתוך פחד. לכן חשוב שהתהליך יתבצע על ידי איש מקצוע.

סיכום:

מדובר בכלב מאוד חכם, ייחודי, נאמן ואנרגטי. כל משפחה שתבחר לאמץ בו תהנה מחבר נאמן לחיים.

כלב טרוורן

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן