רועה קווקזי - מדריך הכלבים המלא

רועה קווקזי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג רועה קווקזי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב רועה קווקזי – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 75-86 ס"מ נקבות - 68-76 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב רועים

משקל

זכרים - 50-80 ק"ג נקבות - 40-70 ק"ג

תוכן עניינים

רועה קווקזי (Caucasian Shepherd) הוא גזע אשר מקורו במזרח טורקיה, ועם השנים הוא הגיע גם לארמניה, גיאורגיה, ואזור צפון הקווקז. משם הוא הגיע גם אל מקומות נוספים באירופה ובאסיה. במקור הוא שימש ככלב שמירה על עדרי צאן, בעיקר מפני טורפים. כמו כן היה נהוג להשתמש בו בקרבות כלבים, עד שהם הפכו להיות לא חוקיים. היום הוא מהווה, בין היתר, כלב שמירה.

מאפיינים של רועה קווקזי

גובה:

גובה זכר הוא 75-86 ס"מ

גובה הוא 68-76 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של רועה קווקזי זכר הוא 50-80 ק"ג

משקל ממוצע של רועה קווקזי נקבה הוא 40-70 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף:  גזע זה נכנס לקטגורית הכלבים הגדולים ונהנה ממבנה גוף חזק, הפנים שלו מזכירות פני דב, יש לו עיניים כהות ושקועות, אף בולט, כפות רגליים גדולות וכבדות.

פרווה: הפרווה של רועה קווקזי היא עבה וצפופה, מאפשרת לו לשמור על טמפרטורת הגוף במקומות ובתקופות קרות. מנשיר שיער בכמויות גדולות.

צבעי פרווה: שחור, לבן, אפור.

תכונות אופי של רועה קווקזי

כלב קווקזי הוא כלב מאוד נאמן, יציב, ואמיץ. מצב הרוח שלו לא משתנה לעיתים תכופות, הוא שקט ורגוע עם ביטחון עצמי גבוה. יחד עם זאת, הוא יכול להיות פראי ובלתי נשלט, אם לא מראים לו מי המנהיג בבית. הוא מאוד אוהב ילדים, אך מוטב לא להשאיר אותו לבד איתם, מאחר ויש לו נטייה להגן עליהם יתר על המידה, מה שעלול לפגוע בהם.

גידול: בגלל גודלו ואופיו, עדיף לגדל אותו בבית עם חצר. אפשר לגדל אותו בסביבה של ילדים, אך חשוב לא להשאיר אותו לבד איתם, כאמור. אם יש כלבים אחרים בבית, חשוב להעביר אותו תהליך חיברות, על מנת שלא ישלוט עליהם.

מצב בריאותי של רועה קווקזי

בעיקרון, גזע זה לא מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. הבעיות הנפוצות הן פגיעה בירך השמנת יתר ובעיות לב. בזכות מבנה הגוף, הוא יכול לחיות בתנאים שונים וקשים.

טיפוח: חשוב מאוד לסרק אותו מדי יום, מאחר והוא מנשיר הרבה מאוד שיער. חשוב לרחוץ אותו מעת לעת ולשמור על בריאות השיניים.

תזונה: מאחר והוא עלול להתמודד עם השמנת יתר, אזי יש לספק לו תזונה בריאה ובכמות מדודה. רצוי לספק לו תזונה שמכילה מרכיבים שיכולים לשמור על מבנה הגוף והפרווה שלו.

פעילות גופנית: כלב רועה קווקזי הוא כלב רועים אשר זקוק לפעילות גופנית רבה, הן בגלל אופיו והן בגלל שהוא עלול להתמודד עם השמנת יתר. חשוב לרוץ וללכת איתו מדי יום. מוטב לגדל אותו בבית עם חצר, אז הוא יוכל לרוץ בה בכל עת שירצה. כשמוציאים אותו לפעילות גופנית, יש להקפיד שהוא קשור ברצועה ושמובילים אותו ולא להיפך.

אילוף כלב קווקזי

בעיקרון, גזע זה לא זקוק בהכרח לאילוף. הוא מאוד צייתן, נאמן, ועושה מה שהבעלים אומר לו. הוא כן זקוק למנהיג, על מנת שלא יחוש דומיננטי, וכן הוא צריך לקבל טיפול מסור ואהוב, אשר יעזור לו, בין היתר, לשלוט בהתנהגות שלו.

סיכום:

זה לא פשוט לגדל כלב מסוג זה. אומנם הוא שקט, רגוע ומאוזן, אך הוא עלול גם להתפרע ועלול להקשות על הבעלים שלו, אם ירגיש שהוא המנהיג והשולט בבית. אם יש לכם ניסיון בעבודה עם כלבים ואתם יכולים להראות שאתם מנהיגים ולשלוט בו, אז זה הכלב בשבילכם. אתם תיהנו ממנו והוא יהיה לכם כלב נאמן, אהוב ומסור.

כלב רועה קווקזי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן