צ'ין יפני - מדריך הכלבים המלא

צ'ין יפני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג צ'ין יפני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב צ'ין יפני – המדריך המלא:

גובה

20-30 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב יפני

משקל

2-5 ק"ג

תוכן עניינים

מקורותיו של צ'ן יפני (Japanese Chin) מגיעים מהמאה השמינית לספירה ביפן, שם הוא שימש ככלב שעשועים של חצרות מלוכה. עם השנים החלו לייצא אותו גם למדינות אחרות. כיום הוא משמש בתור כלב לוויה ושעשועים.

מאפיינים של צי'ן יפני:

גובה:

גובה ממוצע של צ'ין יפני הוא 20-30 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של צ'ין יפני הוא 2-5 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: צ'ין הוא כלב קטן, עם פנים קצרות ורחבות, אף רחב ועיניים בולטות. יש לו הבעת פנים מאוד מיוחדת ובלתי נשכחת. ההליכה שלו אלגנטית ומסוגננת.

פרווה: הפרווה של כלב זה היא רכה, ארוכה, ועבה באזורים מסוימים כמו צוואר וחזה.

צבעי פרווה: שחור ולבן. במקרים רבים האף יהיה בצבע של הפרווה.

תכונות אופי של כלבי צ'ין יפני

כלבי צ'ין יפני הם מאוד חכמים, מלאי חיבה, שמחה ומלאי חיים. מדובר בכלב מאוד נאמן ומסור לאנשים שמטפלים ומגדלים אותו, ויחד עם זאת הוא מרוחק מזרים, מה שיכול להקשות כאשר הוא נמצא בסביבה לא מוכרת. הוא כן מסתדר טוב עם כלבים וחיות מחמד אחרות.

מדובר בכלב עם נטיות עצמאיות, מאוד אוהב תשומת לב ועלול להיות רכושני וקנאי כאשר לא מתייחסים אליו.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר. הוא מסתדר טוב עם ילדים קטנים וגדולים, לא נובח הרבה, וכאמור הוא מסתדר טוב גם עם חיות מחמד אחרו. הוא מאוד ממושמע, מה שהופך את הטיפול בו לנוח.

מצב בריאותי של הגזע

בדומה לכלבים קטנים אחרים מסגנון דומה, גם הוא מתמודד עם צפצופים ונחירות. לא מדובר בבעיה משמעותית, אך כן חשוב לקחת אותו לבדיקה וטרינרית אם מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה לעיתים תכופות. כמו כן, הוא מתמודד עם בעיות עיניים, רגיש לחום, ואחוז גבוה יחסית מגזע זה, מתמודד עם בעיות לב.

טיפוח: חשוב לסרק אותו מספר דקות בכל יום על מנת להתיר את הקשרים בשיער, מומלץ לחפוף את השיער עם שמפו יבש. יש לנקות את השיניים, עיניים ואוזניים שלו על בסיס קבוע ולוודא שאין דלקות או זיהומים. ניקוי אוזניים צריך להתבצע בצורה פשוטה, לא עמוק מדי, ובעזרת צמר גפן.

תזונה: יש לספק לו מנות אוכל מידתיות, עם מרכיבים בריאים ואיכותיים, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: צ'ין יפני הוא לא כלב שנועד לפעילות גופנית ממושכת. הוא יכול ללכת אבל לא הליכות ארוכות, הוא גם לא זקוק לכך. אפשר להסתפק במשחקים בתוך הבית או בחצר, אך לא באופן מוגזם.

מאחר והוא לא זקוק לפעילות גופנית ממושכת ומיוחדת, הרי שהוא מתאים עבור אנשים מבוגרים שאינם יכולים לצאת עם הכלב לסיבובים ארוכים, ריצות או הליכות. מנגד, חשוב להקפיד שילדים קטנים לא "יפריעו" ויציקו לו.

אילוף כלבי צ'ין

חשוב מאוד לאלף אותם מגיל צעיר, על מנת שלא יפתחו יותר מדי עצמאות. מאוד קל לאלף אותם, מאחר והם נחשבים לכלבים חכמים ונאמנים לבעליהם. יחד עם זאת, הם מאוד עקשנים ויש להם רצון משלהם.

האילוף הוא חיוני גם בשביל לעזור להם בתהליך החיברות וגם בשביל ללמד אותם לעשות את הצרכים שלהם מחוץ לבית. אפשר ללמד אותם טריקים סטנדרטיים והם ילמדו לבצע אותם בזמן קצר.

סיכום:

זהו כלב יפני אהוב ומומלץ אשר תפס מקום בהיסטוריה היפנית, בזכות העובדה שקיסרים נהגו להחזיק בו ולקחת אותו לכל מקום אליו הם אליו. כיום הוא משמש בתור כלב לוויה ושעשועים. אם אתם מחפשים כלב נוח לגידול, חכם, יפה שאיננו דורש הרבה תשומת לב, אין ספק שזה הפתרון הטוב ביותר עבורכם. בין אם אתם אנשים מבוגרים ובין אם אתם הורים צעירים שיש להם ילדים בבית.

צ'ין יפני

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן