טוסה אינו - מדריך הכלבים המלא

טוסה אינו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג טוסה אינו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב טוסה אינו – המדריך המלא:

גובה

62-82 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלבים מסוכנים, כלבים יפנים

משקל

36-61 ק"ג

תוכן עניינים

טוסה אינו, Tosa, הוא כלב יפני במקור, אף על פי שהוא כולל גזעי כלבים מערביים שהובאו לאי על ידי סוחרים מהמערב. בעברו הוא שימש לקרבות כלבים, זאת מאחר והוא נחשב לכלב חזק, בעל מימדים גדולים ושקט, כפי שדשו קרבות הכלבים ביפן. כיום יש לכלב זה, מעמד מיוחד ביפן, מעמד של כבוד, שכן הוא חלק מהמסורת ומהתרבות היפנית במשך עשרות שנים.

מאפיינים של טוסה אינו

גובה – גובה ממוצע של טוסה אינו הוא 62-82 ס"מ

משקל – משקל ממוצע של טוסה אינו הוא 36-61 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: כאמור, טוסה אינו הוא כלב חזק, בעל מימדים גדולים,שרירי, בעל ראש גדול, צוואר שרירי ורגליים ארוכות.

פרווה: קצרה ודקה.

צבעי פרווה: חום, שחור, בז', לעיתים יש לו כתמים לבנים על החזה והרגליים ומסכה שחורה בפנים.

תכונות אופי של הגזע

כלבי טוסה אינו הם מאוד משפחתיים, נאמנים ואוהבים את בעליהם, אך הם גם מאוד עירניים וחדשנים כלפי זרים ויכולים להתנהל באגרסיביות כלפי אנשים וכלבים זרים. הם מזהים אותם כפולשים שיש לפעול נגדם. זאת למרות שבאופן כללי, הם כלבים מאוד רגועים, שלווים, שאינם נובחים ולא פעלתניים יתר על המידה. אך אם לא חושפים אותם לאנשים וכלבים אחרים, הם עלולים להיות מאוד חדשניים, אגרסיביים ולפתח את יצר הצייד שלהם.

תהליך ההתבגרות של כלב זה היא מאוד איטית, ורק אחרי מספר שנים הם יגיעו לבגרות מלאה, זה יכול להשפיע על ההתנהגות שלו בצורות שונות.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר. אפשר לגדל אותו בסביבת ילדים קטנים וגדולים, אך מאחר והוא נחשב לכלב מסוכן, חשוב להקפיד שישמור מרחק מהילדים ולא יפעל כלפיהם בצורה אגרסיבית.

מצב בריאותי של טוסה אינו

טוסה יפני מתמודד עם מספר בעיות בריאותיות, כגון, אלרגיות עור, מחלות באגן, התפתחות לא נכונה של מפרק המרפק, וכן בעיות היפרקלמיה (הפרעות קצב ועייפות).

טיפוח: מאחר ולטוסה אינו יש פרווה קצרה, הוא לא זקוק לטיפוח מיוחד, אלא הברשה סטנדרטית מעת לעת. כן חשוב לקצוץ את ציפורניו, לנקות את שיניים, אוזניו ועיניו לעיתים תכופות.

תזונה: טוסה אינו הוא כלב גדול ודורש תזונה בריאה ומזינה. יש לספק לו תזונה עם מרכיבים איכותיים.

פעילות גופנית: להבדיל מהרבה כלבים אחרים, טוסה איננו כלב שזקוק לפעילות גופנית משמעותית, הוא מאוד רגוע ואוהב לרבוץ בפינה שלו. עם זאת, כן חשוב לקחת אותו לטיולים ארוכים מעת לעת וכן לשחק איתו, בשביל שלא יעלה במשקל יתר על המידה.

הסיכון של הגזע

כלבי טוסה אינו נחשבים ככלבים מסוכנים בישראל ובשורה ארוכה של מדינות ברחבי העולם. הסיבה לכך היא העובדה שמדובר בכלבים אגרסיביים, עם יכולות לחימה והפרעות התנהגותיות שונות. עקב כך, חברות הביטוח לא נוהגות לבטח אותו כפי שהן נוהגות עם כלבים אחרים.

אילוף טוסה אינו

טוסה אינו הוא כלב שרוצה מצד אחד לרצות את בעליו ומצד שני הוא עקשן מאוד. לכן זה יהיה מאתגר לאלף אותו. עם זאת, זה חיוני לעבור איתו את התהליך מגיל צעיר, על מנת למתן את האגרסיביות שלו. האילוף צריך להתבצע באמצעות מאלף מקצועי ועל ידי פידבקים חיוביים.

לסיכום:

בשונה מלא מעט כלבים יפנים, טוסה אינו הוא כלב מאוד גדול ועם מת גוף משמעותית. מבנה הגוף שלו גרם ליפנים בעבר, לשלב אותו בקרבות כלבים. נחשב לכלב אמיץ, חזק ומאוד אגרסיבי אם לא מאלפים אותו בצורה נכונה.

כל מי שרוצה כלב רגוע ושקט, ימצא אותו בכלבי טוסה אינו. אך כאמור, מדובר בכלב שיכול להיות מאוד אגרסיבי ומסוכן, לכן צריך לדעת כיצד לטפל בו, איך לגדל אותו ולהיות מוכנים להשפעות השונות שקשורות לכך.

כלב טוסה אינו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן