שיבה אינו - מדריך הכלבים המלא

שיבה אינו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג שיבה אינו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

שיבה אינו – המדריך המלא:

גובה

40 ס"מ

תוחלת חיים

15 שנים

סוג

כלבים יפנים

משקל

9-12 ק"ג

תוכן עניינים

מקורו של שיבה אינו הוא ביפן. במקור הוא שימש בתור כלב לצייד בעלי חיים קטנים והוא נחשב לאחד הגזעים העתיקים ביותר שקיימים.

זהו כלב יפני אשר המשתייך לכלבי שפיץ. למרות היותו כלב קטן מימדים, הוא חסר פחד, ערני ובעל ביטחון עצמי מאוד גבוהה. לכן במשך השנים הוא שימש בתור כלב ציד וידע לחיות בתנאים לא פשוטים בהרים.

מאפיינים של שיבה אינו

גובה:

גובה ממוצע של שיבה אינו הוא 40 ס"מ

משקל:

משקל של שיבה אינו הוא 9-12 ק"ג

תוחלת חיים: 15 שנים

מבנה גוף: כלבי שיבה אינו דומים לכלבי אקיטה, אך הם קטנים יותר באופן יחסי במימדי הגוף שלהם. הם נהנים מגוף חזק וחסון, פנים ייחודיות עם מצח רחב, אוזניים משולשות ועיניים גדולות וכהות.

פרווה: פרווה של כלב שיבה אינו היא כפולה ורכה.

צבעי פרווה: חום, שחור וג'ינגי. יש לו כתמים לבנים וקרם באזורים שונים בגוף.

תכונות אופי

כלב שיבא אינו הוא כלב צייד קלאסי, ולכן הוא מאוד ערני, חכם ועצמאי. הוא נוטה להתרחק מזרים ובעלי חיים ולכן יש חשיבות גדולה לתהליך החיברות שהוא חווה בגיל צעיר. חשוב לעזור לו בכך, על מנת שלא יהיה תוקפני כשיגדל.

שיבה אינו הוא כלב עם הרבה אהבה, אמיץ, שובב, נאמן לבעליו ומסתדר טוב עם ילדים אך פחות טוב עם חיות קטנות.

גידול: ניתן לגדל כלב שיבא אינו בדירה או בבית עם חצר, וכן בבית עם ילדים קטנים וגדולים. מאחר והוא נוהג לרדוף אחרי חיות קטנות, רצוי להרחיק אותן ממנו.

מומלץ מאוד לסרס אותו, זה יכול להקל עליו ולהפחית את יצר התוקפנות שלו, כלפי הסביבה ובפרט כלפי כלבים אחרים, כולל מאותו מין.

מצב בריאותי

כלבי שיבה אינו מתמודדים עם מספר בעיות בריאותית חלקן תורשתיות. לכן כשמחליטים לאמץ כלב מגזע זה, רצוי לבדוק איפה ומי גידל אותו. חשוב גם לבדוק את מצבו הנוכחי, והאם עליו לעבור טיפולים רפואיים מסוימים.

בין הבעיות איתן מתמודד כלב שיבה אינו אפשר למצוא בעיות בראייה, במפרקים, וכן אלרגיות שונות.

טיפוח: כלבי שיבה אינו נהנים מפרווה אשר קל מאוד לטפח אותה, אפשר לעשות זאת באמצעות מברשת נוקשה. חשוב להקפיד על כך בשביל להסיר שיער לא רלוונטי. חשוב גם לרחוץ אותו על מנת להסיר את השומן מהפרווה. יש להקפיד על ניקיון שיניים, אוזניים, ולגזוז ציפורניים.

תזונה: מאחר וכלבי שיבה אינו עלולים להתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, אז יש להקפיד על תזונה בריאה, עם מרכיבים חיוניים לגופו, וכן חשוב לספק לו אותה בכמות מדודה פעמיים ביום.

פעילות גופנית: מדובר בגזע מאוד פעלתן, תובעני אך סתגלן. לכן, אפשר לבצע איתו פעילויות גופניות שונות. חשוב מאוד לצאת איתו לטיולים ארוכים, הוא יכול ללכת קילומטרים ארוכים, בלי שיהיה לו קשה. חשוב מאוד לדאוג שהוא יהיה כל הזמן קשור, אחרת הוא עלול לרדוף אחרי חיות קטנות ממנו.

אילוף

כלבי שיבה אינו, הם כלבים שניתן לאלף אותם, אך צריך לקחת בחשבון שהם מאוד עצמאיים ויכולים לייצר אי נוחות בתהליך האילוף. לכן חשוב להתחיל אותו בגיל צעיר. זה יהיה נכון גם עבורם, על מנת שיוכלו להתמודד עם הסביבה בצורה הרבה יותר בריאה.

כלבי שיבה אינו מתמודדים עם יצר תוקפני שקיים בתוכם, כלפי כלבים אחרים. לכן, מומלץ לשקול לרכוש ביטוח צד ג' לכלב זה. תהליך של אילוף הוא חיוני עבורם, בפרט במקרה זה. האימוץ צריך להיות עם הבעלים, בצורה חיובית וסבלנית.

סיכום:

כלבי שיבה אינו הם כלבים מאוד מיוחדים, במראה, בהתנהגות, וכל מי שירצה לאמץ גזע מסוג זה, ללא ספק יחווה חוויה ייחודית. יחד עם זאת, חשוב ללמוד כיצד להתמודד איתו, אז יהיה יותר קל לכם ולו, לחיות ביחד.

כלב שיבה אינו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן