שפיץ יפני - מדריך הכלבים המלא

שפיץ יפני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג שפיץ יפני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

שפיץ יפני – המדריך המלא:

גובה

30-38 ס"מ

תוחלת חיים

10-16 שנים

סוג

שפיץ, כלב יפני

משקל

5-10 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי שפיץ יפני (Japanese Spitz) התפתחו מתוך גזע של שפיץ גרמני. הם שימוש בתור כלבי מזחלות ועם הזמן הפכו להיות כלבי מחמד, לא רק ביפן אלא במקומות נוספים בעולם.

מאפיינים של כלבי שפיץ יפני

גובה:

גובה ממוצע של הכלב הוא 30-38 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע הוא 5-10 ק"ג.

תוחלת חיים: 10-16 שנים.

מבנה גוף: כלבי שפיץ יפני הם כלבים קטנים, יש להם אוזניים חדות וזקופות, זנב מורם ומסולסל, עיניים כהות (צבע שקד) ומלוכסנות.

פרווה: פרוותו של כלב שפיץ יפני היא מלאה, מרשימה, כאשר היא מתחלקת בין אזור הגוף שם אפשר ליהנות מפרווה רכה וארוכה לבין אזור הרגליים שם הפרווה היא יותר קצרה.

צבעי פרווה: לבן, שחור, חום.

תכונות אופי

שפיץ יפני ידוע בזכות אופיו הנוח. הוא מאוד חכם, ידידותי ונאמן לבעליו. יש לו תמיד מצב רוח שמח והוא מוכן לשחק עם כל אחד (בפרט משחקים בהם עליהם לרוץ ולהביא דברים שנזרקים למרחקים מסוימים). יחד עם זאת, הוא יכול להיות כלב שמירה, אף על פי שהוא כלב קטן, וזאת בזכות הערנות והדריכות שלו.

צריך לקחת בחשבון, מדובר בכלבים חסונים, גאים, אך לא אגרסיביים ולא כועסים. לכן מאוד נוח להיות בחברתם.

גידול: ניתן לגדל כלבי שפיץ יפני בדירה ובבית עם חצר. אפשר לגדל אותם עם ילדים קטנים וחיות מחמד אחרות. יש להקפיד שהילדים לא יציקו להם יתר על המידה. לשם כך, יש להרגיל את הילד לכך שיש כלב בבית וכיצד עליהם להתנהג איתו.

מצב בריאותי של כלב שפיץ יפני

שפיץ יפני הוא כלב בריא, שאיננו מתמודד עם בעיות בריאותיות ספציפיות או מיוחדות. אך חשוב להקפיד על ביקורים תקופתיים אצל ווטרינר, על מנת לוודא שהם לא מתמודדים עם מחלות או תסמינים שונים.

טיפוח: יש להקפיד ולהבריש את הפרווה לעיתים תכופות, זאת על מנת לשמור על הברק והזוהר שלה. חשוב לקלח אותו מעת לעת ולשמור על בריאות השיניים וניקיון האוזניים.

תזונה: על מנת לשמור על בריאותו ועל משקלו, יש להקפיד על תזונה נכונה ומדודה של מזון בריא, אשר מכיל מרכיבים חיוניים לכלב.

פעילות גופנית: כלבי שפיץ יפני יודעים להתאים את עצמם לסביבה ולמקום בו הם חיים. לכן, הם יכולים להסתדר גם בתוך דירה או בבית עם חצר, ואינם זקוקים לפעילות גופנית יוצאת דופן. יחד עם זאת, כן חשוב לקחת אותם להליכה יומית ואפילו לריצה ארוכה וחופשית בשטח פתוח ובטוח. זה יאפשר לו לפרוק אנרגיות.

אילוף 

כלבי שפיץ יפני, הם כלבים קלים לאילוף אך זה בתנאי שיודעים לשמור על רציפות ועקביות בתהליך. חשוב לאלף את הכלב מגיל צעיר, זאת על מנת שהוא ידע כיצד להתחבר לכלבים אחרים וכן בשביל שהוא לא ינבח מתי שהוא לא צריך. ישנם כלבי שפיץ שנובחים בלי הפסקה וזה יכול להיות מאוד לא נעים.

האילוף ילמד את הכלב גם לא לנהוג בחשדנות כלפי כל אחד, וילמד אותם גבולות בין אם זה בתוך הבית ובין אם זה מחוץ לבית. זה יכול לעזור כשמגיעים חברים או בני משפחה, אז קבלת הפנים הרבה יותר נעימה.

האילוף, כאמור, צריך להיות עקבי, רציף וחייב להתבסס על פידבקים חיוביים, יחס הוגן ואהוב כלפי הכלב.

סיכום:

כלב זה משתייך לרשימת הכלבים היפנים, למרות שהוא התפתח מתוך כלבי שפיץ גרמניים. נחשב לכלב מאוד נאמן, חברותי ואוהב. הוא כלב מאוד אהוב ביפן בזכות היכולת שלו להתחבר למשפחות, ילדים ולהביע אליהם נאמנות מלאה.

כלבי שפיץ יפני הם כלבים מאוד מיוחדים, מרשימים במראה ובהתנהגות שלהם. כל מי שירצה לאמץ כלב מסוג זה, ייהנה מחבר לכל החיים. מומלץ מאוד, בפרט לבית עם ילדים.

כלב שפיץ יפני

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן