אקיטה יפני - מדריך הכלבים המלא

אקיטה יפני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג אקיטה יפני (אקיטה אינו) בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב אקיטה יפני – המדריך המלא:

גובה

64-70 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלבים גדולים, כלבים יפנים

משקל

35-40 ק"ג

תוכן עניינים

אקיטה יפני, הוא כלב שמקורו ביפן, אך להבדיל מכלבים יפניים אחרים, הוא לא הגיע עם המהגרים הראשונים, אלא הוא גדל והתפתח שם. ישנן עדויות שונות לקיומו כבר משנת 710 לפני הספירה. מוצאו של אקיטה הוא מעיר בשם אודטה, בחבל אקיטה ומכאן שמו.

על פי הערכות, כלבי אקיטה שהו במקום לפני שהגיעו המהגרים הראשונים והם אימצו אותם, לצורך כלבי לוויה וצייד. כיום הוא מופיע בלא מעט סיפורים ואגדות יפניות נפוצות.

אחד הסרטים הפופולאריים של ריצ'ארד גיר אשר נקרא "האצ'יקו", הוא סיפור אמיתי על כלב אקיטה, אשר הפך מוכר בזכות הנאמנות שהוא שמר לבעליו, כשחיכה לו מדי יום על רציף הרכבת בטוקיו כשחזר מהעבודה.

מאפיינים של אקיטה אינו

גובה

גובה ממוצע של כלב אקיטה יפני הוא 64-70 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של כלב אקיטה יפני הוא 35-40 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: לכלבי אקיטה יש מראה מרשים וייחודי. הם משדרים עוצמה וממלכתיות. יש להם ראש המזכיר פרצוף של דב, זנב עשיר ומסולסל, העיניים שלהם כהות ומשדרות עומק, אוזניים שקופות וחוטם קצר.

פרווה: כלבי אקיטה נהנים מפרווה סמיכה ונעימה, והם מנשירים לא מעט שיער.

צבעי פרווה: חום, אדמדם, וכן יש להם כתמים לבנים באזורים שונים.

תכונות אופי

מדובר בכלבים מאוד רגועים ושלווים, הם לא נובחים הרבה, ויש להם סבלנות רבה לבני אדם ולחיות מחמד. הן נחשבים מאוד נאמנים לבעליהם וידועים כמי ששומרים על ילדים ומשחקים איתם בצורה עדינה ונעימה. הם יכולים להוות גם כלבי שמירה בבתים פרטיים.

מאחר ובמקור מדובר בכלבי צייד, אז יש צורך ללמד אותם כיצד להתחבר אל חיות אחרות, על מנת שלא יהיו תוקפניים כלפיהם.

גידול: כלבים אלו נחשבים לכלבים גדולים וניתן לגדל אותם בדירה ובבית פרטי עם גינה. הם יכולים לגדול בבית עם ילדים קטנים.

מצב בריאותי

כלבי אקיטה נחשבים מאוד בריאים, זאת בתנאי שהם הושבחו בתהליך נכון. אם התבצע תהליך השבחה לא נכון, אזי שזה עלול לגרום לבעיות רפואיות שונות בקיבה, עיניים וכן בעיות גדילה אצל גורים צעירים והפרעות במערכת הדם. מדובר על בעיות נדירות אשר ניתן לטפל בהן, באמצעות תרופות ואמצעים אחרים.

טיפוח: מאחר ויש לכלבי אקיטה אינו שיער צפוף וסמיך מאוד, ולכן יש צורך להבריש אותו לעיתים תכופות במרשת מתאימה לסוג הפרווה שלהם. יש לרחוץ אותם לעיתים רחוקות, זאת על מנת לא להרוס את הפרווה שלהם.

תזונה: חשוב לספק להם מזון בריא, איכותי, פעמיים ביום. יש לוודא שהמזון מכיל מרכיבים חיוניים, הן לצרכים בריאותיים והן בשביל לשמור על איכות הפרווה שלהם.

פעילות גופנית: כלב יפני זקוק לפעילות גופנית ממושכת, טיולים רגליים או ריצות, כולל בתנאי שטח, על מנת להוציא אנרגיה, כך בבית הוא יהיה רגוע. הם מאוד אוהבים מים, ולכן אפשר לקחת אותם לשחות.

חשוב להקפיד על כך שהפעילות תיערך במקום מתוחם, זאת על מנת שלא יוכלו לברוח. בגיל מסוים הם מפתחים יכולות קפיצה, מה שמאפשר להם לדלג מעל גדרות, ולכן חשוב שהן יהיו גבוהות עבורם.

אילוף כלב אקיטה אינו

כלבי אקיטה הם אומנם כלבים מאוד ממושמעים ונעימים, נאמנים לבעליהם ונוהגים לציית, אך חשוב להראות להם מהתחלה מי הבוס בבית. לכן יש לאלף אותם מגיל צעיר, לכל דבר, בין אם זה מתי לשבת ומתי לעמוד, איפה לישון ואיפה לאכול. מדובר בגזע מאוד חכם ולכן הם יקלטו את הפקודות מהר ויבצעו אותן. האילוף צריך להיות נעים וסבלני, ויכול לכלול פידבקים חיוביים.

סיכום:

גזע זה הוא אחד מסוגי הכלבים יפנים הפופולאריים ביותר שיש, זכות בהיותו כלב ציד חכם מאוד, אשר מסוגל לגלות לציידים היכן מסתתרים החיות, באמצעות יכולת לעקוב אחרי העקבות שלהם. בהיסטוריה היפנית הוא מוכר בזכות היותו הכלב של שוגון.

כלבי אקיטה הם כלבים מאוד יפים, מאוד נעימים, נאמנים וכפי שציינו, מאוד אוהבים ילדים. לכן משתלם לאמץ כלב כזה, בין אם אתם גרים בדירה ובין אם אתם גרים בבית פרטי עם חצר.

אקיטה אינו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן