טרייר יפני - מדריך הכלבים המלא

טרייר יפני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג טרייר יפני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

טרייר יפני – המדריך המלא:

גובה

20-33 ס"מ

תוחלת חיים

9-12 שנים

סוג

כלבים יפנים, כלבים קטנים

משקל

2.3-4.1 ק"ג

תוכן עניינים

טרייר יפני (Japanese terrier) הוא כלב לוויה קטן אשר הפך להיות פופולארי ביפן אחרי מלחמת העולם השנייה, אז משפחות רבות חיפשו כלבים קטנים שלא צריכים טיפול ותחזוקה משמעותיים כלב זה הינו אחד מרשימת הכלבים היפנים.

מאפיינים של טרייר יפני

גובה

גובה ממוצע של הכלב: 20-33 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של הכלב הוא 2.3-4.1 ק"ג

תוחלת חיים: 9-12 שנים

מבנה גוף: כלב זה הוא כלב קטן מאוד, קומפקטי, יש לו ראש בינוני, צוואר לא ארוך ולא קצר, אוזניים קטנות וגבוהות, רגליים קצרות ועיניים בינוניות סגולות.

פרווה: שכבה אחת, דקה וקצרה מאוד

צבעי פרווה: לבן, ייתכן מאוד שהפרווה תכיל שניים-שלושה צבעים ביחד, למשל שחור ולבן.

תכונות אופי של טרייר יפני

כלב זה נחשב לבעל חיים מאוד חברותי, מאוד אוהב, נאמן, מסתגל בקלות, מביע חיבה עמוקה לסביבה, רגיש לרעשים אך הוא מאוד שמח וגם מאוד חכם.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה וכן ניתן לגדל טרייר יפני בבית עם חצר. אפשר לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים או כלבים אחרים. כאמור, הוא לא דורש הרבה טיפול ותחזוקה.

מצב בריאותי של כלב זה

לכלב טרייר יפני אין  בעיות בריאותיות יוצאות דופן. הוא חזק ויש לו סיבולת גבוהה.

טיפוח: הוא לא דורש טיפוח מיוחד, הפרווה שלו דקה וקצרה והוא איננו מנשיר הרבה שיער. מה שכן, צריך להקפיד על ניקוי שיניים, בפרט כשהוא גור, אחרת עלולות להיווצר בעיות שונות וריח לא נעים בפה.

תזונה: יש לספק לו אוכל בריא, רצוי אוכל טבעי, פעמיים ביום. הוא ירצה גם לאכול אוכל של בני אדם, וישמח לעשות הצגות שונות בשביל לקבל אותו.

פעילות גופנית: מצד אחד, הוא זקוק לפעילות כזו בשביל לשחרר אנרגיות, מצד שני, הוא צריך גם הרבה מנוחה. הוא לא דורש פעילויות מיוחדות, אך אפשר לקחת אותו לטיולים ארוכים בשדות ובמקומות דומים.

אילוף הגזע

מדובר בכלב מאוד חכם וכן בכלב שמסתגל בקלות לכל מצב, בנוסף הוא גם צייתן. לכן, קל מאוד לאלף אותו, ללמד אותו דברים שונים, והוא ישמח לבצע את הפקודות השונות. רצוי שהאילוף ייעשה באמצעות פידבקים חיוביים ולא באופן שלילי.

סיכום

כל מי שמחפש כלב שקט, רגוע, שאיננו דורש הרבה טיפול ותחזוקה, ימצא בטרייר יפני את כל מה שהוא מחפש. זה כלב קל ונוח, ולכן משתלם מאוד להחזיק אותו, בפרט אם יש ילדים בבית. הוא מאוד אוהב את חברתם ונהנה לשחק איתם.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן