שיקוקו - מדריך הכלבים המלא

שיקוקו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג שיקוקו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב שיקוקו – המדריך המלא

גובה

42-53 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב יפני

משקל

33-55 ק"ג

תוכן עניינים

שיקוקו (Shikoku) הוא כלב צייד נדיר שמקורו ביפן. הוא נולד באי שיקוקו ומכאן הוא קיבל את שמו. פירוש השם הוא ארבעת המלכות, על שם ארבעת המחוזות באי.

מאפיינים של שיקוקו

גובה:

גובה ממוצע של שיקוקו 42-53 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של שיקוקו 33-55 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: שיקוקו הוא כלב שיפץ בגודל בינוני. הוא גדול יותר מגזע אקיטה וקטן יותר מגזע שיבא אינו. הוא נהנה מראש גדול, אוזניים זקופות וזנב עשיר.

פרווה: הפרווה של כלבי שיקוקו היא עבה וכפולה.

צבעי פרווה: חום, שחור

תכונות אופי

כלבי שיקוקו נחשבים לכלבים מאוד נוחים, מאוד נאמנים ואמיצים. הם מאוד מחוברים לבעלים שלהם, ויכולים לשרת אותם גם בתור כלבי שמירה.

יחד עם זאת, מאחר והם כלבים עצמאיים ודומיננטיים, חשוב להיות בעלי ניסיון בגידול כלבים אם רוצים לגדל כלב שיקוקו בבית. הם צריכים לעבור תהליך חיברות בשביל לדעת כיצד להשתלב בסביבה, וכן זקוקים מאוד לתשומת לב, כולל פיזית, כלומר חיבוקים ונשיקות.

גידול: אפשר לגדל כלבי שיקוקו בדירה ובבית עם חצר, כולל בבית עם ילדים. אך צריך לזכור, מדובר בכלבי צייד במקור, לכן הם זקוקים לטבע, ועדיין יש נשאר בהם משהו מהגזע המקורי, ולכן צריך להיזהר ולא להעמיד לידם חיות קטנות.

מצב בריאותי

כלבי שיקוקו הם כלבים מאוד חזקים ובריאים בבסיסם. הם כן יכולים להתמודד עם בעיות שונים במפרקים ובשרירים, בפרט כשחולף הזמן והם הופכים להיות כלבים מבוגרים.

טיפוח: לכלבי שיקוקו יש פרווה כפולה ומיוחדת. אסור לטפח אותה יותר מדי, מספיק לסרק אותם פעם בכמה זמן וכן מוטב לא לקלח אותם יותר מפעם בחודש, על מנת לא לפגוע בפרווה ולהרוס אותה.

תזונה: על מנת לשמור עליו בריא וחסון, יש להקפיד על תזונה נכונה, עם מרכיבים חיוניים עבורו, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: חיוני מאוד להוציא אותו פעמיים ביום, לפחות, לטיול של חצי שעה, זאת על מנת שהוא ישחרר את כל האנרגיה שלו וכך הוא גם יוכל להיות רגוע.

כלבי שיקוקו נהנים מאוד מפעילות בטבע, כולל טיפוס על הרים ודברים שנראים לנו מאוד מורכבים. חשוב לטייל איתם עם רצועה, גם בשביל לא לפתות אותם לחפש "אתגרים" ולנהוג בחוסר זהירות, וגם בשביל שלא ירוצו אחרי חיות קטנות.

אילוף

שיקוקו הוא כלב חכם שלומד מהר. אך לשם כך, הוא צריך לעבור תהליך אילוף מתאים עבורו. חשוב שהתהליך יהיה עקבי ורציף. יש לשים דגש על התהליך ולבצע אותו מגיל צעיר, על מנת למנוע מהכלב להיות שתלטן, דבר שיכול להקשות מאוד על הגידול שלו אחר כך. כמו כן, מוטב שהכלב יעבור תהליך אילוף עם כלבים אחרים, זאת בשביל שיוכל ללמוד כיצד להתחבר אליהם.

סיכום:

כלב זה הוא כלב יפני נדיר אשר הגיע מהאי שיקוקו, אחד האיים המרכזיים ביפן. נחשב לכלב פרימיטיבי אשר רגיל לחיות בטבע, אך לכן הוא גם מאוד אמיץ, אנרגטי, ובעל יכולות צייד מובחרות.

כלבי שיקוקו הם כלבים מיוחדים במראה ובאופי שלהם, הם יכולים להיות מאוד נוחים לגידול וחברים טובים לחיים.

כלב שיקוקו יפני

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן