אלסקן מלמוט - מדריך הכלבים המלא

אלסקן מלמוט

אלסקן מלמוט, הוא ללא ספק אחד הכלבים היפים ביותר שקיימים. יש הסבורים שהמראה שלו הוא שילוב של כלב עם דב הקרח. זה לא מפתיע, שכן מקורם של כלבי אסלקן מלמוט הוא באלסקה.

אלקסן מלמוט – להלן המדריך המלא:

גובה

זכרים - עד 64 ס"מ נקבות - עד 59 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלב משפחה

משקל

זכרים - עד 39 ק"ג נקבות - עד 34 ק"ג

תוכן עניינים

כלב זה הוא כלב אמריקאי. במקור, כלבים אלו ליוו שבטים שחיו באזור נהר הקוטציוביו באלסקה, ונהגו לשמור עליהם מפני זאבים ודובי קוטב. הם עזרו להם בציד ומרעה ובמשך שנים ארוכות, שימשו אותו לצורך סחיבת אמצעים שונים. זאת לפני שהיו מזחלות וכלי תחבורה אחרים שהחליפו אותם.

באותה תקופה, במאה ה-18-19, להחזיק כלבים מסוג זה היה מותרות מאחר ולא היתה כמות מזון גדולה גם עבור בני אדם, ואדרבא עבור כלבים. זה הביא לכך שכלבים מגזע זה, למדו להשתמש עם כמויות מזון נמוכות יחסית.

מאפיינים של אלסקן מלמוט

גובה

זכר – גובהו של אלסקן מלמוט ממין זכר הוא 63.5 ס"מ

נקבה – גובהה של אלסקן מלמוט ממין נקבה הוא 58.4 ס"מ

משקל

זכר – משקל של אלסקן מלמוט ממין זכר הוא 38.5 ק"ג

נקבה – משקל של אלסקן מלמוט ממין נקבה הוא 34 ק"ג

תוחלת חיים

12 עד 14 שנה.

מבנה גוף:

כלב מלמוט הוא אחד מגזעי הכלבים הגדולים, הוא בנוי היטב, שרירי עם רגליים חזקות, זכר לימים בהם הוא עזר לבני אדם לסחוב דברים, לצוד ולחפור. יש להם עיניים חומות או כחולות (צבע זה מלמד שמדובר בכלב מעורב), יפות ורגועות, והאוזניים שלהם נוטים לעמוד.

הפרווה של כלב אלסקן היא רכה, מלאה, מאוד נעימה למגע. הפרווה שלו מסתלסלת, כבדה וצפופה.

צבעי הפרווה שלו הם: אפור, שחור ואדמדם. באזור הבטן והרגליים, בדרך כלל הפרווה היא לבנה.

תכונות אופי

כלב אלסקן מלמוט הוא כלב חכם, בעל ביטחון עצמי גבוה, יש לו אומץ, ויכול להיות מאוד עצמאי, לכן הוא גם עלול לסרב לבצע דברים מסוימים. מדובר בכלב נאמן, נוח, נעים, עם אופי פעיל וספורטיבי, אשר זקוק לתשומת לב. חשוב לשים לב, שיש להם נטייה להרחיק מהם כלבים קטנים וחיות אחרות, זכר לתקופה בה הם צדו. 

גידול: אומנם מדובר בכלב גדול מימדים, באופן יחסי, אך ניתן לגדל אותו גם בבית פרטי וגם בדירה. הוא מסתדר עם ילדים, וכאמור הוא מאוד נאמן לבעליו ולבני המשפחה.

מצב בריאותי

אלסקן מולט הוא כלב בריא שמתמודד עם בעיות כגון, בעיות במפרק הירך, טונוס שרירים נמוך, בעיות ראיה, אך אלו נגרמות כתוצאה מהזדקנות ולא עקב מצב בריאותי רעוע.

טיפוח – חשוב להקפיד על טיפוח והיגיינה. על מנת להקל עליו ולמנוע נשירת שיער, יש להבריש את הפרווה שלו מספר פעמים בשבוע, לשמור על היגיינת הפה, וכן לגזוז ציפורניים באופן סדיר.

תזונה – כלבי אלסקן מלמוט זקוקים לפעילות גופנית רבה, בין אם זה הליכות, ריצות או משחקים. לכן הם גם זקוקים לתזונה מזינה ואיכותית, אשר תספק להם את כל המרכיבים ההכרחיים עבורם.

אילוף כלבי מלמוט

כפי שציינו, אלסקן מלמוט הם כלבים מאוד חכמים ועצמאיים. לכן מצד אחד קל מאוד לאלף אותם, מצד שני, הם עלולים לסרב לבצע פקודות שונות, ולכן חשוב גם להקפיד על כך. מדובר בכלבים שצריכים שגרה, צריכים לדעת כיצד מה מותר ומה אסור להם לעשות. האילוף יתבצע באמצעות פידבקים ונימוסים חיוביים ולא דרך פקודות.

חשוב להדגיש, אילוף זכרים קשה יותר מאילוף נקבות.

סיכום:

אם תבחרו לאמץ אלסקן מלמוט, תיהנו מכלב יפה, חכם, נאמן, שיהיה להם כיף לבלות איתם, והוא יחזיר לכם אהבה בכל פעם מחדש.

כלב אלסקן מלמוט

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן