טרייר אמריקאי חסר שיער - מדריך הכלבים המלא

טרייר אמריקאי חסר שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג טרייר אמריקאי חסר שיער – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב טרייר אמריקאי חסר שיער – מדריך הכלבים המלא:

גובה

18-46 ס"מ

תוחלת חיים

14-16 שנים

סוג

כלב אמריקאי, כלב היפואלרגני

משקל

2.5-12 ק"ג

תוכן עניינים

טרייר אמריקאי חסר שיער (American hairless terrier), הוא כלב היפולארגני, אשר מקורו בלואיזינה, ארה"ב. מוכר מהמאה ה-19, אז החל לעבור הכלאה על בסיס כלבי RAT TERRIER. בעבר שימש כלב ציד למכרסמים קטנים. כלב זה נכלל ברשימת הכלבים האמריקאים הנפוצים.

מאפיינים של כלב טרייר אמריקאי חסר שיער 

גובה: גובה של טרייר אמריקאי חסר שיער הוא 18-46 ס"מ.

משקל: משקל של טרייר אמריקאי חסר שיער הוא 2.5-12 ק"ג.

תוחלת חיים: 14-16 שנים

מבנה גוף: גוף שרירי, אוזניים עומדות, עור בעל גוונים שונים.

פרווה: מדובר על כלב חסר שיער, לכן הוא בזכות היותו כלב היפו אלרגני, כלב אשר מתאים לאנשים שמתמודדים עם אלרגיות שונות. עד גיל 6-8 שבועות הוא מאבד את הפרווה שלו.

צבע עור: חום, אדום, שחור, לבן.

תכונות אופי של הכלב

טרייר אמריקאי חסר שיער, הוא כלב מאוד חכם, אנרגטי, פעלתן, זריז וידידותי לסביבה. הוא מאוד נהנה מחברת בני אדם, נהנה ללוות אותם לכל מקום, לשחק איתם ולהשתתף בפעילויות שונות איתם.

גידול: אין בעיה לגדל כלב טרייר אמריקאי חסר שיער בדירה או בבית עם גינה. אין גם שום בעיה לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים וגדולים וכן עם חיות מחמד אחרות. הם מאוד אוהבים, כאמור, להשתתף בפעילויות משפחתיות.

מאחר ונותרו בהם מאפיינים של כלבי ציד, לא צריך להתפלא אם הם ירדפו ויחסלו עכברים ומכרסמים אחרים בבית.

מצב בריאותי של הגזע

טרייר אמריקאי חסר שיער הוא כלב בריא בסך הכל, ואיננו מתמודד עם בעיות רפואיות יוצאות דופן. עם זאת מאחר והוא חסר שיער, ייתכן והוא יתמודד עם בעיות עור שונות.

טיפוח: אין צורך להשקיע בטיפוח, מאחר ומדובר בכלב בלי  פרווה, אך חשוב מאוד להקפיד למרוח עליו קרם הגנה לשמש וכן לשמור על העור שלו בימי חורף.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: טרייר אמריקאי חסר שיער הוא כלב מאוד פעלתן, אנרגטי, הוא מאוד נהנה לרוץ, לקפוץ ולהשתולל. הוא כלב אתלטי שתמיד ישמח לרוץ איתכם במרחבים הפתוחים.

אילוף כלב טרייר אמריקאי חסר שיער

טרייר אמריקאי חסר שיער הוא כלב חכם מאוד וצייתן אשר ישמח למלא כל פקודה שנותנים לו. חשוב לאלף אותו גם בשביל לייצר אצלו תהליך חיברות נכון ובשביל שידע כיצד להתנהג עם חיות ואנשים מסביבו.

לסיכום – מדובר בכלב שיכול להתאים לכל בית, בפרט לבתים בהם מתגוררים אנשים שמתמודדים עם אלרגיות שונות. הטיפול בו פשוט והוא מוסיף הרבה שמחה ואושר למשפחה.

טרייר אמריקאי חסר שיער - American hairless terrier

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן