בוסטון טרייר - מדריך הכלבים המלא

בוסטון טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בוסטון טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בוסטון טרייר – המדריך המלא:

גובה

38-43 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

עד 11.5 ק"ג

תוכן עניינים

בוסטון טרייר הוא כלב אמריקאי מיוחד במינו, מאחר והוא אחד הגזעים היחידים שפותחו בארה"ב, לכן הוא גם נחשב לכלב הלאומי של אמריקה. מקורו בהכלאה בין בולדוג וטרייר אנגלי לבין בולדוג צרפתי ובוקסר.

בעברו הוא שימש לצורכי צייד וכן למלחמות כלבים עד שהן הפכו ללא חוקיות.

מאפיינים של בוסטון טרייר

גובה

גובה ממוצע של בוסטון טרייר הוא 38-43 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של בוסטון טרייר הוא 6.8-11.5 ק"ג (ישנן שלוש קבוצות משקל, מתחת ל-6.8, בין 6.8 ל-9, בין 9 ל-11.5 ק"ג)

תוחלת חיים: 12-15 שנים

מבנה גוף: זה נהנה ממבנה גוף חסון, שרירי, קצר, יש לו גב ישר ועומק חזה. הראש שלו קצר ומזכיר ראש של בולדוג, אוזניו קטנות ועומדות.

פרווה: לכלב פרווה קצרה, חלקה ועם מרקם עדין.

צבעי פרווה: שחור, חום, מנומר. אפשר למצוא בו כתמים לבנים בולטים.

תכונות אופי

בוסטון טרייר הוא כלב מאוד נאמן, מאוד אוהב את הבעלים שלו ויכול להסתדר עם כל אחד. קשה מאוד לעצבן אותו, הוא זורם עם כל מצב וכל סיטואציה. אם הם מרגישים לא נוח, אז הם קמים והולכים לשבת במקום אחר. הם מאוד ידידותיים לסביבה, כולל לזרים, ואוהבים לשחק עם כל אחד.

גידול: אפשר לגדל כלב זה בדירה ובבית עם חצר, למרות שהוא לא פעיל יותר מדי ולכן הוא יכול להסתדר גם בלי חצר או גינה (מאחר ומדובר בכלב רגיש לתנאי מזג אוויר קיצוני, אסור להשאיר אותו בגינה בחורף ויש להכניס אותו הביתה). אין שום בעיה לגדל אותם עם ילדים קטנים וגידול. אחד היתרונות של בוסטון טרייר, הם לא נובחים הרבה.

מצב בריאותי

כלבי בוסטון טרייר מתמודדים מספר בעיות בריאותיות: אלרגיות בתקופות מסוימת בשנה, בעיות נשימה, עיניים רגישות, וכן חלק מהכלבים עלול להתמודד עם בעיות אורטופדיות ובעיות שמיעה.

טיפוח: יש להקפיד על ניקוי הפנים שלהם עם מטלית לחה בשביל שלא יווצר עור יבש, לטפל ספציפית באזור הזנב ולנקות אותו, וכן לטפח את שיערם עם מרכך מתאים. חשוב להקפיד על סידור ציפורניים מעת לעת.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה, מזון יבש, פעמיים ביום. חשוב מאוד לוודא שהם שותים הרבה, במיוחד אחרי שהם מבצעים פעילות מאומצת. 

פעילות גופנית: כלבי בוסטון טרייר לא זקוקים לפעילות גופנית רבה. אפשר לעשות איתם טיולים ארוכים, אך יש להקפיד שלא יתאמצו בגלל שהם מתמודדים עם קשיי נשימה. כמו כן, יש להימנע מלהוציא אותם במזג אוויר קיצוני, ולשמור עליהם היטב כשנמצאים ליד מקורות מים, מאחר והם לא יודעים לשחות ועלולים לטבוע.

אילוף כלב בוסטון טרייר

כלב בוסטון הוא כלב חכם, סקרן, עם תפיסה מהירה ומאוד אוהב לרצות את הבעלים שלו. לכן, קל לאלף אותו. יחד עם זאת, לוקח זמן ללמד אותו לעשות את הצרכים מחוץ לבית וצריך להיות סבלני וקפדן בהיבט זה.

האילוף צריך להתבצע בצורה עדינה ורגישה. כלבי בוסטון מאוד רגישים לטון בו מדברים אליהם, ולכן יש להקפיד על דיבור עדין, נעים ולהשתמש בפידבקים חיוביים. בוסטון מגיב יותר טוב לאילוף שמגיע ממקור חיובי, וכן כזה שמלווה בשבחים ואף בתגמולים בדמות חטיפים שונים.

סיכום:

בוסטון טרייר הוא כלב מאוד נעים, מאוד מיוחד, קל מאוד לגדל אותו ואפשר ליהנות ממנו, בין אם זה כשמשחקים איתו בבית ובין אם זה כשיוצאים איתו לסיבוב או טיול בשכונה. כל מי שיאמץ אותו, ירגיש שהצטרף חבר חדש למשפחה.

כלב בוסטון טרייר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן