בולדוג אמריקאי | אמריקן בולדוג - מדריך הכלבים המלא

בולדוג אמריקאי

במדריך הבא תוכלו לקבל מידע אודות כלבים מסוג אמריקן בולדוג. תוכלו לקרוא במאמר על מאפייני הגזע, קצת היסטוריה, בעיות בריאות נפוצות ודרכים נכונות לאילוף עבורו.

גובה

זכרים - 50-65 ס"מ נקבות - 51-61 ס"מ

תוחלת חיים

10-15 שנים

סוג

כלב בית

משקל

זכרים: 34-52 ק"ג נקבות - 27-41 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי על כלבים מגזע אמריקן בולדוג

בולדוג אמריקאי הוא מרשימת הכלבים האמרקאיים הנפוצים. כלב זה הוא אחד מהכלבים היותר אנרגטייים ואתלטיים שקיימים, הוא משפחתי מאוד, מסור , קשור מאוד לבעליו ומתאים לגידול בתוך בית או דירה כאשר הוא מקבל יחס נכון של קרבה, אהבה וגבולות. התנהגותו האנרגטית מטעה לפעמים ויש כאלו שרואים אותו כגור למרות היותו בוגר. בשל האנרגטיות שלו הוא זקוק לפעילות רבה יום יומית של ריצה ומשחק מחוץ לבית על מנת שישאר כלב מאושר. זהו כלב שאם הוא מאולף היטב, הוא מתאים מאוד למשפחה עם ילדים.

כלב מסוג זה הוא נחשב לגזע כלב גדול, חזק וחסון ולמעשה נועדו להיות כלבי עבודה, בבגרותם יוכלו להיות כלבי שמירה נהדרים. זהו כלב בעל ביטחון עצמי גבוה ולכן כדאי כבר בהיותו גור לקרב אותו לאנשים על מנת שבבגרותו לא יהיה תוקפן. הוא מסתדר היטב עם כלבים נוספים, אך פחות עם חיות אחרות כמו חתולים או ארנבות. הוא נאמן מאוד לבעליו ואם הוא חש בזרים אשר נכנסים לטריטוריה שלו, הוא עלול להיות מסוכן, לכן חשוב שאזור המגורים שבו הוא חי יהיה סגור ועם התראה בפני זרים. זהו כלב אשר מגיב היטב לאילוף וכדאי לעשות זאת עוד בהיותו כלב צעיר, כך שיהיה ניתן לנווט את אופיו החזק, החד והבטוח.

היסטוריה של הגזע

גזע הבולדוג האמריקאי הוא למעשה שימור והכלאה של גזע הבולדוג האנגלי שהגיע עם מהגרים מאנגליה אל ארה"ב. רוב המהגרים שהגיעו איתו היו חקלאיים אשר השתמשו בבולדוג לצורכי עבודה ושמירה. עם הזמן הגזע החל להיכחד ולאחר מלחמת העולם הראשונה, אדם בשם ג'ון ג'ונסון החליט ליצור הכלאות של מספר גזעים חזקים, כך למעשה יצר את גזע הבולדוג האמריקאי ומנע את ההכחדה.

מבנה פיזיולוגי של כלבים מסוג בולדוג

הבולדוג האמריקאי שייך למשפחת המסטיף. הוא בנוי היטב, גופו חזק מאוד ושרירי, והוא בעל לסתות חזקות מאוד, עם זאת מימדי גופו קטנים יחסית ורגליו קצרות. גובהם של הזכרים נע בין 54-69 ס"מ ומשקלם בין 36-55 ק"ג. הנקבות מסוג בולדוג אמריקאי קטנות יותר מהזכרים במעט ומגיעות לטווח גובה של 50-62 ס"מ ומשקלן נע בין 29-46 ק"ג. צבעו של הבולדוג האמריקאי הוא לרוב לבן עם כתמים אדומים או חומים בגוונים שונים ועיניו חומות. לעיתים ניתן לראות כלבים מסוג זה עם עיניים בהירות, אך זו טעות גנטית. שריריו של הבולדוג האמריקאי צפופים ביותר והוא מסוגל לקפוץ מעל 0.91 מטר. נקבת הבולדוג האמריקאי יכולה להמליט בהריון אחד כ- 5-15 גורים. תוחלת החיים של גזע זה נעה בין 10 ל- 16 שנים.

בעיות בריאות נפוצות בכלבי אמריקן בולדוג

באופן כללי גזע הבולדוג האמריקאי הוא חסון ובריא, אך כמו לכל גזע, גם לבולדוג האמריקאי יש בעיות בריאות אשר מאפיינות אותו. בעיות הבריאות אשר מאפיינות את הגזע הזה הן בעיקר גנטיות ולכן הן אומנם מאפיינות את הגזע, אך לא מופיעות אצל כולם. הבולדוגים האמריקאים לעיתים סובלים מבעיות אגן ובעיות בכליות אשר נובעות לעיתים ממצב של דיספלזיה בירך. על מנת להימנע מבעיה זו, חשוב לשמור על משקלם התקין ולדאוג שאוכלים במידה. כמו כן עלולות להיות להם בעיות בבלוטת התריס, נטיה לחלות בסרטן העצמות, בעיות שמיעה וראייה. מכיוון שמדובר בבעיות גנטיות של הגזע, ניתן לאמץ כלב זה ממגדלים מקצועיים אשר שומרים היטב על בריאותו של הכלב ויודעים מה מצבו באופן כללי.

הדרכים הנכונות לאילוף כלבים מסוג אמריקן בולדוג

אילוף גזע האמריקן בולדוג, הוא משימה בפני עצמה מהסיבה שזהו כלב שזקוק להמון אנרגיה ומשחק והוא משתעמם בקלות. הוא לומד מהר וניתן להשקיע בו כשעה ביום לצורך אילוף. את גזע זה מומלץ לאלף כמה שיותר מוקדם, בגיל צעיר. אילוף בגיל צעיר יעזור להכניס לו משמעת עצמית וניווט של האופי החזק שלו. גזע הבולדוג האמריקאי הוא כזה אשר בוחן גבולות ויש צורך שבעליו המאלפים יהיו איתו אסרטיביים ודומינטיים יותר ממנו, כמו כן יש לעבוד איתו על תרגילי שליטה.

אם זהו כלב שחי בתוך ביתכם, כדאי להתחיל את האילוף בעשיית צרכים מחוץ לבית ושמירה על גבולות בתוך הבית כמו איפה הוא יכול לישון והיכן אסור לו לעלות. זהו כלב שללא אילוף ושמירה על גבולות בתוך הבית, עלול לסמן טריטוריות במקומות אשר שייכים לבעלים כמו ספות ומיטות. בהמשך האילוף, עם בגרותו, תוכלו להתחיל באילוף הכלב למטרות נוספות כמו שמירה. זהו כלב שניתן לאלף אותו להיות כלב שמירה נהדר בגלל כישורי הציד והעבודה הגנטיים שקיימים לו. אם חשבתם לשלב אותו בקורס אילוף בקבוצה או ביחיד, דעו לכם כי מדובר בכלב שמגיב היטב לאילוף בקבוצה מכיוון שמחקה התנהגויות של כלבים אחרים בקלות.

לסיכום, אם אתם מחפשים כלב משפחתי, כלב שמח בעל אנרגיות טובות אשר יוכל גם לתת לכם ביטחון ולשמור על ביתכם, ללא ספק הבולדוג האמריקאי יכול להיות מצוין עבורכם רק אל תשכחו ולהוציא אותו לפעילות משחררת פעם ביום ולדאוג לאילוף נכון שלו.

אמריקן בולדוג

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן