אסקימו אמריקאי - מדריך הכלבים המלא

אסקימו אמריקאי

אסקימו אמריקאי הוא כלב שפיץ, אשר נהנה מפרווה לבנה מרשימה ויפה, אשר הופכת אותו לכלב מאוד פופולארי. במיוחד לאור העובדה, שהוא נחשב לכלב לוויה מצוין, כלב חכם עם אינטליגנציה גבוהה מאוד.

כלב אסקימו אמריקאי – להלן המדריך המלא:

גובה

23-48 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלב משפחה

משקל

2-18

תוכן עניינים

מקורותיו של הכלב מגיעים מצפון אירופה, כאשר לארה"ב הוא הגיע במאה ה-19. אחרי מלחמת העולם הראשונה, באקט של פטריוטיות שונה שמו בארה"ב, משפיץ גרמני לאסקימו אמריקאי ונכלל ברשימת הכלבים האמריקאים הנפוצים.

מאפיינים של כלב אסקימו אמריקאי

ישנם שלושה סוגים של כלבי אסקימו אמריקאי. קטן, מיניאטורי, ורגיל. כפי שניתן להבין, הסוגים השונים נבדלים אחד מהשני בגודל, גובה ומשקל.

גובה

כלב קטן – גובה ממוצע הוא 22.5- 30 סנטימטר

כלב מיניאטורי – גובה ממוצע הוא 30-40 סנטימטר

כלב רגיל- גובה ממוצע הוא 40-47.5 סנטימטר

משקל

כלב קטן – משקל ממוצע הוא 2.27-4.5 ק"ג

כלב מיניאטורי – משקל ממוצע 4.5-9הוא  ק"ג

כלב רגיל – משקל ממוצע הוא 6.8-18 ק"ג

תוחלת חיים: 13-15 שנה

מבנה גוף: כלב אסקימו אמריקאי נהנה מפרצוף מחודד, אוזניים שפיציות וכן זנב עשיר בפרווה. לכלב יש עיניים כחולות.

פרווה: כלב אסקימו אמריקאי מוכר בזכות הפרווה העשירה והמבריקה שלו. הוא מנשיר שיער ולכן יש לטפח אותה.

צבעי פרווה: –  לבן

תכונות אופי

כלב אסקימו אמריקאי, נחשב כאמור לכלב לוויה מעולה. מדובר בכלב מאוד נאמן לבעליו, הוא מאוד חכם, מראה אהבה ויש לו אומץ לב, זכר לימים בהם הוא ליווה את בעליו במסעות שונות.

גידול : ניתן לגדל אותו בדירה וכן בבית פרטי עם חצר. הוא מאוד טוב עם ילדים וכן עם חיות מחמד אחרות. מעבר להיותו כלב לוויה, אפשר להשתמש בו גם בתור כלב שמירה ברמה בינונית.

מצב בריאותי

כלבי אסקימו אמריקאיים נחשבים לכלבים בריאים, אך יחד עם זאת הם עלולים להתמודד עם בעיות ראיה אשר עלולות להפוך אותם לעיוורים. לכן יש להיות במעקב אצל וטרינר. בנוסף, כלבים מבוגרים מתמודדים עם בעיות במפרקים.

תזונה: יש להקפיד על תזונה קבועה, פעמיים ביום, מזון יבש עם מרכיבים איכותיים.

טיפוח: מאחר ומדובר בכלבים עם פרווה עשירה, הם מנשירים שיער בכמויות גדולות יחסית, ולכן יש לטפח אותו. חשוב לסרק אותם פעמיים בשבוע. כמו כן, יש לקלח אותם מדי מספר חודשים ולדאוג לגזוז להם את הציפורניים ולשמור על בריאות השיניים.

פעילות גופנית: אסקימו אמריקאי הוא כלב מאוד אנרגטי ופעלתן. לכן חשוב לספק לו פעילות גופנית על בסיס קבוע, יומיומי. יש לקחת אותו לטיולים של 20-45 דקות מדי יום. אפשר לרוץ ולשחק איתם בפארק או בגינות כלבים. אם לא מספקים להם זמן לפעילות גופנית, הם עלולים לפרוק את האנרגיה בבית, מה שיכול להיות מאוד לא נעים. יש להם נטייה, במצבים כאלה, להרוס דברים.

אילוף כלב אסקימו אמריקאי

אסקימו אמריקאי הוא כלב מאוד חכם, אך יחד עם זאת לא קל לאלף אותו. הוא כן רוצה לרצות את הבעלים שלו, אך לא רוצה לעבוד קשה מדי. לכן מומלץ לקחת אותו אל בעל מקצוע, ולהעביר אותו אילוף עדין עם פקודות קצרות אך תקיפות. חשוב לאלף אותו מגיל צעיר וכבר כשהוא מגיע הביתה, על מנת שלא יתרגל לשות מה שהוא רוצה.

סיכום

אין ספק כלב אסקימו אמריקאי, בכל הגדלים, הוא כלב מיוחד ויוצא דופן. בין אם זה במראה ובין אם זה בהתנהגות. לכן מי שרוצה ליהנות מכלב שונה, הוא התשובה עבורו.

חשוב לציין, בישראל אין בתי גידול לכלבים מסוג זה, ואפשר להביא אותם לארץ אך ורק דרך יבוא אישי.

כלב אסקימו אמריקאי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן