סטר אנגלי - מדריך הכלבים המלא

סטר אנגלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג סטר אנגלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב סטר אנגלי – המדריך המלא:

גובה

58-69 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב אנגלי, כלב ציד

משקל

26-28 ק"ג

תוכן עניינים

סטר אנגלי (English Setter) שייך למשפחת הסטרים, אליה משתייכים גם סטר אירי ו-גורדון סטר. ההבדל בין הגזעים הוא, שסטר האנגלי, אשר מקורו באנגליה ובווילס, נחשב צייתן יותר, ומשמש בתור כלב צייד ולוויה, יש לו חוש ריח מפותח אשר שימש אותו לצייד ציפורים בתחילת המאה הקודמת.

מאפיינים של סטר אנגלי

גובה: גובה ממוצע של כלב סטר אנגלי הוא 58-69 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של כלב סטר אנגלי הוא 26-28 ק"ג.

תוחלת חיים: 10-12 שנה.

מבנה גוף: סטר הוא בעל מבנה גוף רזה, שרירי, משדר עוצמה, אלגנטיות ואצילות. יש להם מראה מאוד מיוחד ומרשים.

פרווה: כלב סטר אנגלי נהנה מפרווה שטוחה, בינונית, ובמקומות מסוימים שיערם מזכיר נוצות.

צבעי פרווה: לבן, חום, עם נקודות שחורות.

תכונות אופי של כלבי סטר

כלב סטר הוא מאוד אנרגטי, מאוד נאמן, ידידותי וחברותי, הן עם בני אדם, בפרט עם ילדים אך פחות עם חיות מחמד אחרות. הוא לא יכול להישאר לבד וזקוק לחברה כל הזמן. הוא זקוק לתשומת לב ולחיבה. נחשב לכלב חכם, עדין, וחרוץ. בעבר וגם בהווה משמש ככלב צייד איכותי כאמור, בזכות חוש הריח המפותח שלו. גם היום הוא נהנה מחוש ריח מאוד איכותי.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה, אך מומלץ יותר לגדל אותו בבית עם חצר על מנת שהוא יוכל לפרוק את האנרגיה שלו. אפשר לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים. כאמור, חשוב מאוד לא להשאיר אותו לבד, שכן הוא זקוק לחברה באופן קבוע. מוטב לא לגדל אותו בסביבת חיות מחמד אחרות.

מצב בריאותי של כלב סטר אנגלי

כלב אנגלי עלול להתמודד עם מספר בעיות בריאותיות. למשל, בעיות במפרק הירך, בלוטת התירס, וכן חירשות מולדת. בנוסף, הוא מאוד רגיש למחלות סרטן ומחלות עור. מאחר ומדובר בבעיות גנטיות, תורשתיות, יש לבחור היטב את גזע הכלב ולבחון את אילן היוחסין שלו, על מנת לא לאמץ כלב שהסיכויים שלו לחלות באחת מן המחלות הנ"ל, יהיו גבוהים.

טיפוח: יש לסרק את הכלב על בסיס יומי, רצוי מאוד לשים לב לאזורים בהם הפרווה היא יותר עבה. חשוב מאוד להקפיד על טיפול נגד פרעושים ופשפשים, מאחר והם עלולים לגרום לו נזק לעור.

תזונה: יש להקפיד על מתן תזונה בריאה, איכותית, עם מרכיבים תזונתיים חשובים. יש לספק לו תזונה פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כפי שציינו, סוג כלבים זה זקוק לפעילות גופנית ענפה. לפחות שעתיים-שלוש ביום. מדובר בכלב מאוד אנרגטי שצריך לפרוק את האנרגיות שלו בריצה, הליכה או בדרכים אחרות. רצוי מאוד ללכת איתו קשור ולהחזיק אותו קצר, מאחר והוא עלול לגרור למקומות שונים. הוא יכול להסתדר בתנאי שטח שונים, לכן גם משתלם לקחת אותו לטיולים בשטח. אפשר לרוץ, לרכב וללכת איתו. זה יכול לעשות לו טוב ולחזק את הקשר ביניכם.

אילוף כלבי סטר

כלב סטר הוא בעל אישיות מאוד דומיננטית, עצמאית, ואיננו רואה את עצמו כ"כלב של" אלא כשותף של בעליו. לכן, חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, על מנת שידע מי הבוס בבית. יש לאלף אותו בשיטה של פידבקים חיוביים, מוטיבציה ופחות בגישה של ענישה. הוא כלב נאמן שמוכן לציית לבעלים שלו, אם הפקודות ניתנות לו בצורה נעימה ורגישה.

לסיכום: מדובר בכלב מאוד ידידותי ואהוב, כלב שקל מאוד לגדל אותו ואיננו דורש תשומת לב או השקעה מיוחדת, לא בגידול ולא בטיפול. כל משפחה שתאמץ אותו, תהנה ממנו למשך שנים רבות.

כלב סטר אנגלי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן