פוינטר - מדריך הכלבים המלא

פוינטר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג פוינטר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פוינטר – מדריך הכלבים המלא:

גובה

53-70 ס"מ

תוחלת חיים

12-17 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

16-34 ק"ג

תוכן עניינים

פוינטר (Pointer), הוא כלב ציד ממקור אנגלי אשר מקורו במאה ה-17. הוא שימש ככלב ציד של בעלי חיים, כולל ציפורים, ארנבות וחיות קטנות אחרות. כיום הוא משמש בתור כלב משפחה.

מאפיינים של פוינטר

גובה:

גובה ממוצע  זכר הוא 56-70 ס"מ.

גובה ממוצע של נקבה הוא 53-66 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע של פוינטר זכר הוא 18-34 ק"ג.

משקל ממוצע של נקבה הוא 16-30 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-17 שנים.

מבנה גוף: גוף שרירי, חזק וגמיש, מתאפיין בשקערורית קטנה באף, ראשו מוטה קדימה ויש לו יציבות מרשימה.

פרווה: חלקה, ישרה וקצרה

צבעי פרווה: חום, שחור, לבן

תכונות אופי של הכלב

פוינטר אנגלי, מוכר ככלב שאוהב מאוד להיות בבית, כלב משפחתי, נאמן ומסור. שופע חיבה לכל אחד, כולל לכלבים וחיות אחרות, אוהב לציית לפקודות של בעליו, ומקבל כל אחד בחמימות, גם אם לפני כן הוא נבח עליו. הם זקוקים לתשומת לב ומגע אנושי. כשמשאירים אותם לבד, הם עלולים לייצר הרס.

מדובר בכלבים מאוד חזקים, ספורטיביים ואתלטיים, זכר לימיהם בתור כלבי ציד.

גידול: ניתן לגדל כלבי פוינטר בדירה ובבית עם חצר, ואין שום בעיה לגדל אותם בבית עם ילדים קטנים או גדולים. הם מאוד חכמים, טובי לב ומגלים סבלנות רבה כלפי הילדים ותמיד נהנים לספק להם תשומת לב.

חשוב להדגיש, מדובר על כלב שיכול לקפוץ לגובה, ולכן אם מתגוררים בבית פרטי, יש להציב סביבו גדר מעל ל-1.5 מטר. אחרת הוא עלול לקפוץ מעליה ולהיעלם.

מצב בריאותי של הגזע

באופן עקרוני מדובר בכלב בריא, אך הוא עלול להתמודד עם מצבים של חירשות, אפילפסיה, פגיעה ברשתית העין ובאגן. במקרים מסוימים הוא עלול להתמודד עם בעיות עור. לכן, מומלץ לרכוש עבורו פוליסה לביטוח כלבים אשר תוכל לסייע לכם לשלם הוצאות רפואיות בלתי מתוכננות.

טיפוח: מדובר בגזע קל לטיפוח מאחר ויש לו פרווה קצרה וחלקה. צריך לסרק אותו רק בעונת הנשירה, אך חשוב מאוד להקפיד ולשים לב למצב הפרווה שלו, שכן הוא עלול להתמודד עם בעיות בעור כפי שציינו קודם לכן.

תזונה: יש לספק לו מזון בריא, פעמיים ביום. חשוב להקפיד על הכמות בשביל שלא יתמודד עם עודף משקל.

פעילות גופנית: למרות שמדובר בכלב ביתי בסך הכל, הרי שבמקור הוא שימש כלב ציד, כלב עבודה, ולכן הוא זקוק לפעילות גופנית באופן קבוע. הוא אוהב להתרוצץ בשטחים פתוחים, הוא נהנה לרוץ, להשתולל ולקפוץ. חשוב לקחת אותו לטיולים ארוכים מעת לעת בשביל להוציא אנרגיה, לשמור על כושר וכך הוא גם יימנע מעלייה במשקל.

מאחר ומדובר בכלב ציד, רצוי מאוד לא לשחרר אותו מהרצועה. אחרת הוא עלול לרוץ ולברוח, לרדוף אחרי חיות קטנות ולחפש לעצמו טרף.

אילוף כלבי פוינטר

מדובר בכלב מסור ונאמן, חכם, שאוהב מאוד לציית אחר פקודות של בעליו. עם זאת, הוא לא אוהב ששולטים בו. האילוף צריך להתבצע בצורה רגישה, לכלול פידבקים חיוביים ולהתבסס על אתגרים שונים.

לסיכום: מדובר בכלב שכל משפחה היתה שמחה לאמץ. הוא טוב עם ילדים, טוב עם כלבים וחיות מחמד אחרות, כלב מחונך וביתי. אך צריך לזכור, הוא אוהב תשומת לב ולא אוהב להישאר לבד בבית.

כלב פוינטר - pointer dog

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן