ספרינגר ספניאל אנגלי - מדריך הכלבים המלא

ספרינגר ספניאל אנגלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ספרינגר ספניאל אנגלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ספרינגר ספניאל אנגלי – המדריך המלא:

גובה

עד 50 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלבים חכמים, ציד

משקל

15-30 ק"ג

תוכן עניינים

ספרינגר ספניאל אנגלי, English Springer Spaniel, הוא כלב צייד במקור, אשר מקורותיו בבריטניה ונחשב לאחד הגזעים הוותיקים שיש. הוא מוכר לנו עוד מהמאה ה-16 דרך ציורי קיר שמופיעים במקומות שונים. כלבים אלו נוצרו על מנת לעזור לציידים במהלך הצייד, ויש להם מקום של כבוד במשפחת כלבי הציד

מאפיינים של ספרינגר ספניאל אנגלי

גובהגובה ממוצע של הגזע הוא 50 ס"מ.

משקלמשקל ממוצע של ספרינגר ספניאל אנגלי הוא 15-30 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-14 שנים.

מבנה גוף: כלב בעל מבנה גוף ספורטיבי, עם אוזניים ארוכות, הבעת פנים חביבה ונעימה, כלב גבוה ורזה באופן יחסי, רגליים ארוכות שמאפשרות לו לחצות מרחקים ארוכים ללא בעיה.

פרווה: כלב ספרינגר ספניאל הוא בעל פרווה שטוחה או גלית, עמידה פני מזג אוויר ומים באופן כללי.

צבעי פרווה: חום, שחור, לבן, אך ניתן למצוא גם בצבעים אחרים, פחות נפוצים.

תכונות אופי של הגזע

גזע זה הוא כלב מאוד ידידותי, מוחצן, אוהב מאוד לעזור, בעל תפיסה מאוד מפותחת, הוא תמיד נכון להקשיב לבעליו ולציית להם. יש לו הבעת פנים עירנית והוא דרוך להגן ולשמור על בעליו ומשפחתו, אך יחד עם זאת, הוא לא תוקפן או שתלטן.

באופן כללי, מדובר בכלבים מאוד טובים, ידידותיים אשר יודעים כיצד להתנהג בסביבת אנשים, מוכרים או זרים. עם זאת, חשוב להדגיש, ישנם גם כלבים ספרינגר ספנייל אשר נחשבים עקשניים ועלולים גם לנהום כשהם מרגישים אי נוחות או במגננה.

גידול: ניתן לגדל אותם בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותם עם ילדים קטנים וגדולים. יש לכלב הרבה מאוד אנרגיה שמתאימה לילדים קטנים, והרבה מאוד סבלנות. הם מאוד מוחצנים ותמיד ישמחו לשחק ו"להופיע" בפני קהל מוכר או חדש.

מצב בריאותי של ספרינגר ספניאל אנגלי

כלבים אלו מתמודדים עם בעיות בריאותיות ספציפיות. כגון, בעיות התפתחות באגן, תיתכן בעיה בחילוף חומרים ובפרט בכל מה שקשור לסוכר בדם, פגיעה ברשתית העין וכן נטייה לעודף משקל.

טיפוח: מאחר וכלב ספרינגר נהנה מפרווה ייחודית ומרשימה, הרי שיש צורך להבריש אותה באופן מיוחד, בהתאם לסוג הפרווה, בין אם היא שטוחה או גלית. יש צורך לקצוץ את השיער באזור הראש, האוזניים והרגליים. כמו כן, יש להבריש את השיער שלו בכל פעם כשהוא נכנס לשיחים.

על מנת לשמור על הטיפוח שלו, מוטב גם להקפיד על מקלחת לעיתים תכופות וכן לשמור על ניקיון האוזניים ושיניים.

תזונה: מאחר וכלבי ספרינגר ספניאל אנגלי מתמודדים עם בעיה של עודף משקל, אז יש להקפיד על תזונה מבוקרת בצורה קפדנית. רצוי לספק לו תזונה איכותית, אשר מכילה מרכיבים בריאים, פעמיים ביום, אחרי שמוציאים אותם.

פעילות גופנית: מדובר בכלבים עם הרבה מאוד אנרגיה. הם מאוד אוהבים לטייל, לרוץ ואפילו לשחות. חשוב לקחת אותם לטיולים ארוכים במרחב, ולא למנוע מהם להיות חלק ממשחקים או אירועים משפחתיים בפארקים ובמקומות פתוחים אחרים. אחרי שהם יסיימו, הם יתעייפו וישמחו לנוח בכל מקום אפשרי.

אינטליגנציה של הגזע

כלבי ספרינגר ספניאל אנגלי שימשו במשך שנים בתור כלבי צייד וכלבי עבודה. מדובר בכלבים מאוד חכמים, מבינים מהר מאוד מה מבקשים לעשות ויודעים לבצע את התהליך בצורה נכונה. יודע להסתדר היטב עם אנשים וכלבים מסוגים שונים וכן מסוגל לקלוט מצבים שונים.

אילוף ספרינגר ספניאל אנגלי

מדובר בכלב מאוד חכם וחזק, הוא יודע להגיב מהר מאוד לפקודות ואין לו בעיה לציית. האילוף הוא חיוני על מנת להפוך אותו לכלב משפחתי וממושמע. רצוי מאוד לאלף אותו בגיל צעיר, עד גיל שנתיים, בשביל לספק לו תהליך חיברות נכון.

לסיכום: מי שמחפש כלב ידידותי, נאמן וחכם, עם הרבה אנרגיה ופעלתנות, ימצא אותו אצל ספרינגר ספניאל אנגלי. מדובר בכלב נוח שכל משפחה תשמח לאמץ ולגדל.

כלב ספרינגר ספניאל אנגלי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן