גריפון בריסלי - מדריך הכלבים המלא

גריפון בריסלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג גריפון בריסלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב גריפון בריסלי – המדריך המלא

גובה

18 ס"מ בממצוע

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

3.5 - 5 ק"ג

תוכן עניינים

תכונות של הכלב גריפון בריסלי 

אחד מהכלבים בעלי המראה המיוחד ואופיים הרגיש, הוא ללא ספק, כלב מגזע גריפון בריסלי. עיניו מרוחקות האחת מהשנייה, פניו שטוחות וסנטרו בולט. כלב זה הינו כלב עליז ושובב, אך למרות שהוא חיית מחמד, זהו למעשה גזע בעל מראה חזק וחסון כשאר העמידה שלו מזכירה מתאגרף. גופו הקצר של גזע זה, מחזיק את ראשם שהוא גדול ביחס לגוף. פרוותו של הכלב מעט מחוספסת בחלקה העליון, אך בחלק התחתון שלה היא חלקה ומבריקה. תוחלת החיים של כלב מגזע זה הינה בין 12-15 שנה, גובהו כ-18 ס"מ ומשקלו נע בין 3.5 ק"ג – 5 ק"ג.

היסטוריית הגזע

מוצאו של  כלב גריפון הוא בבלגיה, כאשר כלב זה, נראה לראשונה בתחילת ה-119. רבים מהמומחים, סבורים כי  הגזע נוצר מזיווג של קינג צ'ארלס ספניאל והפאג. אלה הם בעצם 3 גזעים הנכללים בשם אחד: גריפון בריסלי, גריפון בלגי וגריפון ברבסון. כולם אמנם דומים במבנה גופם ובמראה החיצוני שלהם, אך נבדלים בגוון פרוותם. כלב זה, נועד למעשה למטרת ציד של מזיקים הנמצאים באורוות בעליהם, אך היום הוא הפך ייעוד והוא משמש ככלב לוויה קטן.

אופיו של הכלב ולמי מתאים לגדל גזע זה?

אופיו של גריפון בלגי, הוא רגיש מטבעו והוא נרתע לרעש של צלילים פתאומיים עד כדי כך שהוא יכול להגיב באופן בלתי צפוי. זו הסיבה כי כלה זה, מתאים לזוגות מבוגרים ללא ילדים. בגלל גודלו, כחב זה מתאים לגידול בדירה. כלבים מגזע זה נאמנים מאוד לבעליהם ובני לוויה מעולים. הגריפון, זקוק למגע בעליו ולתשומת ליבו באופן קבוע ואינו יכול להישאר בגפו זמן ממושך. מבחינת בעלי חיים נוספים בבית, הגריפון מסתדר נהדר עם עוד כלב או עם עוד בעל חי בבית.

אילוף וטיפול בכלב גריפון בריסלי

מבחינת האילוף של כלב גריפון, הכלב עשוי להיות מצד אחד די עקשן, אבל יש לאלף אותם בעדינות רבה ובהמון סבלנות. יש לתת הרבה עידוד וחיזוק חיובי, מה שיסייע לכלב לציית יותר, במיוחד עם פינוקים כגון חטיפים מיוחדים שהוא כל כך אוהב.  מבחינת הטיפול, כלב זה, יש לטפח בהתאם לפרוותו, היות וישנם כלבים מגזע זה שהם בעלי פרווה גסה או חלקה. יש לנקות את כפלי העור של הכלב ויש לרחוץ אותו עם שמפו מיוחד לכלבים, אשר מכיל PH. מבחינת הפעילות הגופנית של הכלב, היא אינה צריכה להיות אינטנסיבית מדי. הכלב נהנה לטייל אבל יש לדעת לא לטייל איתו רחוק מדי.

 בעיות בריאותיות של גריפון

יש לציין כי , Griffon Brucellosis יכול לסבול מבעיות בריאות כגון: הפרעות נשימה, בעיות בעיניים הכוללות קטרקט או צניחת גלגל העין, ניוון הרשתית וכדומה. אם מדובר בנקבה, יש לשים לב כי ההמלטות אינן פשוטות ודורשות ניתוח קיסרי

לסיכום:

אם תעקבו נכון אחר הוראות הטיפול והטיפוח של כלב מסוג גריפון בריסלי ותהיו קשובים לצרכיו, תיהנו מכלב מדהים ובן לוויה נהדר שהוא חבר קטן לכל דבר ועניין.

כלב גריפון

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן