קבליר קינג צ`רלס ספניאל - מדריך הכלבים המלא

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קבליר קינג צ'ארלס ספנייל – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קינג צ'רלס קבליר – המדריך המלא:

גובה

30-33 ס"מ​

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

7-12 ק"ג

תוכן עניינים

מקורותיו של קבליר קינג צ`רלס ספניאל (Cavalier King Charles Spaniel ) מגיעים עד לבית המלוכה הבריטי במאה ה-15. גזע זה הוא חידוש של קינג צ`רלס ספניאל, אשר גידלו אותו מלכים, אצילים ואנשים אחרים בבית המלוכה. לימים נוצר הגזע הנוכחי, אשר הפך לפופולארי במקומות שונים בעולם, כולל בארצות הברית, שם גם הנשיא רונלד רייגן גידל אותו בתקופת כהונתו.

מאפיינים של קבליר קינג צ'רלס ספניאל

גובה:

גובה ממוצע של קבליר קינג צ'רלס ספניאל הוא 30-33 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של קבליר קינג צ'רלס ספניאל הוא 7-12 ק"ג

תוחלת חיים: 12-14 שנים

מבנה גוףכלבים קטנים עם מבנה גוף אתלטי, פרצוף עגול, עיניים עדינות ורגישות, אוזניים ארוכות ומתנדנדות, אף פחוס

פרווה: לכלבי קבליר קינג צ`רלס ספניאל יש פרווה ישרה, ארוכה, רכה ומבריקה.

צבעים: שחור לבן וכתום, חום ולבן, חום לבד.

תכונות אופי של קבליר קינג צ'רלס ספניאל

גזע זה מוכר בזכות השובבות הטבעית שלהם, היחס שהם שדורשים ונותנים, והיכולת שלהם לייצר אינטראקציה עם בני אדם בכל הגילאים ובכל המצבים. הם לא מסתדרים לבד וזקוקים למגע ותשומת לב. אם הם נשארים הרבה זמן לבד, הם עלולים לפתח הרגלים שליליים, כמו למשל נביחות לעיסות, והתנהגות עצבנית.

חשוב מאוד לעזור להם לפתח תהליך של סוציאליזציה בגיל מאוד מוקדם, עם כלבים וחיות מחמד אחרות, אחרת הם עלולים לפתח טריטוריאליות בהתנהגות שלהם. יחד עם זאת, הם מסתדרים עם אנשים לא מוכרים, ואחרי מספר מפגשים הם יתרגלו אליהם.

גידול: אפשר לגדל אותם בדירה ובבית עם חצר. הם מסתדרים נהדר עם מבוגרים וילדים. קבליר קינג צ`רלס ספניאל הוא כלב נהדר לרווקים, זוגות ומשפחות עם ילדים. יש לקחת בחשבון, כאמור, הם לא מסתדרים לבד וזקוקים לתשומת לב רבה וכן יש להם נטייה להעדיף בן משפחה אחד יותר מאשר את האחרים.

מצב בריאותי של קינג צ'רלס ספניאל

גזע זה הוא כלב בריא בסך הכל, ואם יש לו בעיות בריאותיות,אזי שהן קשורות לאופי הגידול שלו. לכן חשוב לאמץ אותו אך ורק ממגדל כלבים או עמותה שטיפלה וטיפחה אותו כראוי, קודם לכן.

בין הבעיות איתן הוא יכול להתמודד, הן: ציסטות בעמוד השדרה, דלקות באוזניים, מחלות עיניים ומחלות לב. ניתן לטפל בכל אחת מהבעיות באמצעות טיפול נכון ובדיקות עקביות אצל ווטרינר. 

מומלץ לרכוש לכלב זה פוליסת ביטוח לחיות מחמד על מנת להקל על הוצאות רפואיות של מחלות הגזע הנפוצות.

טיפוח: מאחר וכלב קבלייר נהנה מפרווה ייחודית ומרשימה, יש לסרק אותו על בסיס קבוע, חשוב להימנע מרחצה, ויש לגזור את הציפורניים שלו. חשוב להקפיד על היגיינה באוזניים ובעיניים, מה שיכול לחסוך בעיות רפואיות שונות.

תזונה: חשוב לספק לגזע זה תזונה בריאה, איכותית ובכמויות מדודות, זאת על מנת שהכלב לא יעלה במשקל באופן משמעותי.

פעילות גופנית: קינג צ ארלס קוואליר הוא כלב מאוד פעלתן וסתגלן. כלומר, הוא יכול להתאים את רמת הפעילות שלו למקום. אם הוא בתוך הבית, אז הוא ידע כיצד להפעיל את עצמו ואם לוקחים אותו לטיול ארוך, הוא יתאים את עצמו אליו. רצוי לקחת אותו להליכות וריצות ארוכות, בשביל שיוכל ליהנות מפעילות גופנית איכותית ופרקטית עבורו. הוא גם מאוד אוהב לנסוע ברכב ולתת לרוח לנשוב על פניו.

צריך לזכור, מדובר בכלב קטן, ולכן חשוב ללכת איתו קשור ברצועה, אחרת הוא עלול לזנק לכביש מבלי שהנהגים ישימו לב אליו.

אילוף

כלבי קבלייר צ'רלס הם מאוד קלים לאילוף, מאחר והם נאמנים לבעלים ורוצים לרצות אותם. מדובר בכלבים מאוד מחונכים, חכמים וצייתנים. האילוף צריך להיות חיובי ולהתבסס על פידבקים וחיזוקים. רצוי מאוד להתחיל אותו בגיל צעיר, על מנת שיפתח סוציאליזציה עם כלבים וחיות מחמד אחרות, וכן בשביל שילמד לא לקפוץ ולא לנבוח כשאין צורך.

סיכום:

לא במקרה כלבי קבליר קינג צ`רלס ספניאל נחשב לכלב מלכותי, נשיאותי. מדובר בכלב יפה, חכם, נאמן, שכל אחד יכול ליהנות ממנו.

כלב קינג צ'ארלס

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן