פאג - מדריך הכלבים המלא

כלב פאג
כלבי הפאג ידועים ומוכרים ברחבי העולם, והם בין סוגי הכלבים הדומיננטיים והנפוצים ביותר במדינת ישראל. ריכזנו עבורכם מידע אודות כלבי הפאג – ההיסטוריה של הזן, נתונים פיזיולוגיים, סגנונות אילוף וכו'.
גובה

25-28 ס"מ

תוחלת חיים

12-18 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

6-12 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי על הגזע:

כלבי פאג ( ניתן גם להגיד פאג סיני) הם כלבים קטנים, בעל מבנה גוף קטן שמדמה פרצוף פחוס. מקור השם פאג נובע ככל הנראה מהשפה האנגלית, ובא לסמל את היבט האהבה לכלב. כלבי הפאג ידועים בתור כלבים בעלי אישיות בפני עצמה – כלבים חייכנים, שובבים ואוהבים לגנוב את מרכז הבמה. לא בכדי, בלא מעט קרקסים ברחבי העולם הוחלט על כלב הפאג ככלב השעשועים. מדובר בכלב לוויה, ועוד מימי המאה הרביעית, אנו רואים ושומעים על אזכורים של כלב הפאג. כלב הפאג לא נקרא סתם פאג סיני, אלא מקורות מראים כי הכלב פותח להיות כלב שעשועים של ממלכת המלוכה בסין. עם תהליך ההתמערבות של העולם, גם האירופאים נשבו בקסמו של הפאג.

מדובר בכלב שזקוק ליחס אוהב וחם, והוא ידוע ככלב שאוהב שנוגעים ומלטפים אותו. לעיתים המראה המצחיק והמגושם יכול לתעתע, אך מדובר בכלב בעל מבנה גוף שרירי וחזק – על כך נרחיב בהמשך. כלבי הפאג לעיתים עשויים לנשום בכבדות, או לכל הפחות להשמיע קולות כאלה – הסיבה המרכזית לכך היא צורת מבנה הפנים שלה – פחוס. בעקבות כך, האוויר ששואף הכלב עשוי להישמע לעיתים כקולות של קשיי נשימה.

 

מבנה פיזיולוגי של הפאג:

כלבי הפאג הם כלבים קטנים, בעלי מבנה קטן ופנים פחוסות. אורך השנים הממוצע שכלב פאג עשוי לחיות נע בין 12 שנים ל- 18 שנים. משקלו הממוצע של כלב בוגר נע בין 6 קילוגרמים לעד 12 קילוגרמים, כאשר גובה הכלב יהיה בין 23 סנטימטרים ל- 28 סנטימטרים.

כפי שציינו קודם כלן, הפרווה של כלבי הפאג נחשבת לצרה יחסית, ואורכה לא עולה על סנטימטר, ולכן יש צורך להבריש את הפרווה אך לא בתכיפות גבוהה. מבנה הפנים של הפאג הוא גדול מאוד ביחס למבנה הגוף, כאשר הפנים שקועות כלפי פנים. אוזני הכלב הן נעימות ורכות למגע – בעלות מבנה קטיפתי ופרווה דקה שמאפשרת ליטוף נעים. נפח החזה של הפאג הוא גדול באופן יחסי לממדים שלו, מה שמאפשר לו ללכת בצורה נוחה ומהירה.

בעקבות גודלם הקטן יחסית, אלו לא כלבים שיכולים לרוץ או להתרוצץ במשך זמן רב – הם מתעייפים באופן יחסית מהיר. משערים שאחת הסיבות לכך היא גם גודל מבנה הראש ביחס למבנה גופו של הפאג – הראש תופס כשליש מכל גודלו של הפג. כמו כן, מדובר בכלב בעל נטייה קלה יחסית להשמנה – לכן ראו הוזהרתם!

 

בעיות בריאות נפוצות אצל כלבי פאג:

כלב פג עשוי לסבול מקשיי נשימה שעשויים להיות דרמטיים עבורו. לכן חשוב להיות ערניים לקצב הנשימות של הכלב, במידה ורואים שינוי מסוים בקצב הנשימות – יש לעצור כל סוג של פעילות שאתם מבצעים איתו: לעיתים מדובר בפעילות גופנית, לעיתים מדובר בסיבוב הליכה בפארק ולעיתים מדובר בשינויי מזג האוויר קיצוניים – גם חום וגם קור.

הנטייה להשמנה של כלבי הפאג, מצריכה מכם להיות ערניים לכל מה שכלב אוכל ואתם נותנים לו לאכול. כלבי פאג ידועים בתור כלבים שאוהבים לזלול, וכפי שציינו קודם לכן יש להם נטייה להשמנה בקלות. לכן חשוב מאוד מצד אחד להקפיד על הרגלי האכילה של הפגע, ומצד שני להקפיד לבצע איתו פעילות גופנית סדירה, בגבול הטעם הטוב: חשוב לוודא שטמפרטורת הכלב לא מתחממת יתר על המידה, לוודא שקצב הנשימות שלו לא גבוה מדי וכו'.

 

אילוף פג סיני:

כלבי פאג ידועים בתור כלבים שקשים לאילוף באופן יחסי, והם עשויים להיות עקשנים יתר על המדינה לעיתים: אנשים נוטים לשייך זאת לאופיים המצחיק והשובבי. עם זאת, כלבי הפאג ידועים בתור כלבים שמבינים את המסר של הבעלים שלהם, לאור רמת האינטליגנציה הגבוהה שלהם. לעיתים תצטרכו "לשחד" את הכלב שלכם על מנת שיבצע פעולות מסוימות – עדיף לעשות זאת עם חטיף בריא שלא יסייע להשמנת הכלב.

 

לסיכום – מדובר בכלב מצחיק וחמוד, שלעיתים עשוי להיראות לנו מגושם. מדובר בכלב שאוהב שמחבקים ונוגעים בו, אך הוא עשוי להיות לא נוח ולעיתים גם קשה מדי לאילוף. שני הדברים החשובים ביותר כאשר מדובר בפאג הם פעילות גופנית ואכילה: חשוב לוודא שהכלב עושה פעילות גופנית בסיסית כמו הליכות, אך באותה עת לוודא שהוא לא מתנשם בצורה כבדה וחסרת פרופורציות – בעקבות אפו הפחוס. כמו כן, חשוב לוודא שהכלב אוכל בצורה נכונה, בעקבות הנטייה הקלה שלו להשמנה.

פאג סיני

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן