איך לעבור את החורף בשלום עם כלבך

במאמר הבא נציג בפניכם מספר טיפים כיצד להעביר את החורף בהצלחה עם כלבכם האהוב.

כלבים בחורף – כיצד להתמודד עם בעיות בחורף

כמונו, בני האדם, הכלבים רגישים להבדלי טמפרטורות ולטמפרטורות קיצוניות. שהיה במזג אוויר קיצוני עלולה לפגוע בבריאותם, ולגרום להם להתנהג בצורה שונה מהרגיל.

עלינו לשים לב למזג האוויר בחוץ, להתנהגות כלבנו האהוב, ולדברים נוספים אשר יפורטו בהמשך, על מנת שנוכל לחסוך מכלבנו ומאתנו מצוקה ועוגמת נפש מיותרים, לשפר את מערכת היחסים שלנו עם כלבנו, ולבצע לבטח את תפקידנו כשומרי ומגני כלבנו האהוב! אספנו לכם כמה נקודות לתשומת לבכם, לטובת מודעות ומענה גדולים יותר למצבו הגופני והנפשי של כלבכם בתקופת החורף הלא-פשוטה.

טיולים עם הכלב בחורף

כפי שאנו יודעים, מגוון גזעי הכלבים הוא גדול – מהם מותאמים יותר למזג אויר חורפי, ומהם פחות. אם לכלבכם פרווה או רגלים קצרות, עדיף לא להוציא אותו לטיול בזמן גשם. בזמן הטיול יש לוודא שהוא לא דורך על שלולית. מומלץ להכין מגבת מראש בבית, למקרה של הירטבות הכלב.

רעמים וכלבים

כלבים פוחדים מרעמים. השפעות הרעם על הכלב מגוונות, ועשויות להוביל אותו אף להתנהגות פרועה וקיצונית… כדאי להביע אמפתיה למתח הנפשי של כלבכם, ובזמן סופה להסיח את דעתו עם חיבוקים, משחקים, טלוויזיה וכו'. בכל מקרה, בזמן סופה יש לסגור חלונות, ולא להשאיר את הכלב בחוץ.

כיום, ישנה מודעות רחבה יותר בקרב הווטרינרים לבעיות התנהגות של כלבים – מוצעות אפילו תרופות מרשם, ותרופות על בסיס טבעי להפחתת חרדות.

מחלות כלבים בחורף

בחורף כלבכם רגיש יותר לכמה פגעים, ביניהם – שעלת, מחלות נשימה, דלקות בדרכי השתן, ועוד. איום הקרציות עדין קיים גם בחורף. למידע נוסף אודות טפילים לכלבים לחצו כאן, וחשוב להמשיך את הטיפול באמפולות הייעודיות. אם גיליתם חום אצל הכלב, או כל תסמין חשוד אחר, עליכם לפנות לווטרינר.

תזונת הכלב בחורף

לכלב המבלה את מרבית זמנו בבית, אין צורך להגדיל את כמות המזון היומית. כלב עבודה, כמו גם כלבה בהיריון או מניקה, עשויים לדרוש תוספת מזון יומית – לפני הוספה, כדאי להתייעץ עם וטרינר.

כללי זהירות חשובים:

מפזרי חום עלולים להוות סכנה לכלב – מגע עם תנור או מפזר חום עלול לגרום לכוויה בדרגות שונות, או חלילה לשריפת פרווה. במידה והפרווה בוערת, יש לכבותה באמצעות מגבת רטובה (לא מים קרים) ולגשת בדחיפות לווטרינר.

כלבכם שוכן במלונה? יש מבחר דרכים לחמם אותה – שמיכות או מגבות ישנות, מוצרים ייעודיים, ואפילו התקנה של מפזר חום. לפני התקנה של מפזר חום, יש להתייעץ עם איש מקצוע, למניעת סכנה לכלב.

והכי חשוב לזכור – תמיד לספק חום ואהבה לכלבכם, שיסייעו לו (ולכולנו…) לצלוח בכיף את החורף הקר.

לשאלות נוספות – אנו עומדים לרשותכם.

המרכז לביטוח חיות מחמד

שתפו את המאמר:

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

האם מותר לנשק כלב

האם מותר לנשק כלב? כל מה צריך להכיר

האם מותר לנשק את הכלב, האם מותר לקבל נשיקה ממנו? מה יש ברוק של הכלב, האם זה בריא או יכול להזיק לנו? הרבה מאוד תיאוריות וסברות שיש בנושא, לכן חשוב מאוד לעשות סדר בעניין.

קרא עוד »
עצמות לכלבים

עצמות לכלבים – האם זה מסוכן? המדריך המלא

אחד המיתוסים המוכרים והנפוצים אודות כלבים, מיתוס שצמח במהלך השנים הרבה בזכות סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע מסוגים שונים, הוא שהמאכל המקובל עבורם הן עצמות.

האם זה נכון? מה הסכנה במתן עצמות לכלבים? כל זאת במדריך החובה הבא:

קרא עוד »
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
דילוג לתוכן