ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה

בישראל קיים ארגון האחראי על ענף רכיבת הסוסים. ארגון זה נקרא התאחדות הלאומית לספורט הרכיבה. במאמר זה נסקור את הארגון, מטרותיו ולמה נועד.

התאחדות רכיבת הסוסים בישראל

כל ענף ספורט בישראל ובעולם בכלל, מאוחד ומאורגן תחת ארגון ספציפי שאחראי עליו באותה מדינה ונמצא בקשר עם ארגונים דומים, הן ממדינות אחרות והן עם ארגונים בינלאומיים שאחראים על תחרויות, הסכמים, חקיקה ודברים אחרים שקשורים אליו.

כך למשל, ענף הכדורגל בישראל פועל תחת התאחדות ארצית שאחראית על כל מה שמתרחש בכדורגל המקצועי, פועל תחת ארגונים בינלאומיים מוכרים ונמצא בקשר עם התאחדויות כדורגל במדינות אחרות בעולם.

הדבר נכון גם בענף רכיבה על סוסים. בישראל, כמו במדינות אחרות בעולם, פועל התאחדות הלאומית לספורט הרכיבה, אשר אחראית על כל מה שנעשה בענף מגיל ילדים ועד גיל מבוגרים, מכל מה שקשור לנושא של קורסי רכיבה והדרכה ועד תחרויות, סגלי נבחרות ועוד. ההתאחדות אחראית על כל ההיבטים של ענף הרכיבה המקצועי, זאת במטרה לקדם אותו, לייצר סטנדרט אחיד ולהביא לידי כך שהענף יתפתח ויזכה להישגים.

היסטוריית ההתאחדות וכיצד היא פועלת

ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה הוקמה ב-1964, ובאותה שנה נרשמה כעמותה מוכרת. מאז ועד היום, מדובר בגוף הרשמי המוכר בקרב מנהל הספורט וכן על ידי ההתאחדות הבינלאומית לרכיבה. מה שאומר, שזה הגוף היחידי שיכול לייצג את הרוכבים וארגוני הרכיבה הפועלים בישראל, בין אם זה מול הממשלה ובין אם זה מול ההתאחדות הבינלאומית.

חברי ההתאחדות פועלים בהתנדבות, הם בוחרים את מוסדות ההתאחדות, הנהלת ההתאחדות וחברי הוועדה המקצועית, וכן את יו"ר ההנהלה. ההתאחדות פועלת על פי כללי המינהל התקנים, יש בה ועדת ביקורת שאחראית לוודא שאכן הדברים מתבצעים כחוק, בית דין שאחראי לשפוט מקרים שנמצאים במחלוקת, וכן כל מה שנעשה ונקבע במסגרת פעילות ההתאחדות חשוף לציבור.

מה עושה ההתאחדות ומה הן המטרות שלה

התאחדות הלאומית לספורט הרכיבה בישראל, כמו התאחדויות אחרות בעולם, פועלות לקידום מטרות מסוימות, ספציפיות, בין אם מדובר במטרות מקומיות ובינלאומיות:

  • ארגון ליגה, אליפות הארץ ותחרויות רכיבה (ענפי רכיבת סוסים כגון קפיצות ראווה, דרסז', רכיבה מערבית, פאראדרסז').
  • ארגון הפעילות של נבחרת ישראל ורוכבים ישראליים בתחרויות בינלאומיות.
  • מערך הדרכה והכשרת בעלי מקצוע בתחום הרכיבה
  • טיפול בכל מה שקשור לרוכבים וסוסים מול גופים מקומיים ובינלאומיים, רשויות מקומיות, מוסדות בריאות, משרדי ממשלה ועוד.
  • הגברת המודעות בנושא הרכיבה, בטיחות, בריאות לפי גזעי הסוסים השונים, ועוד.
  • קידום ענף הרכיבה בקרב הילדים, נוער ומבוגרים וכן קידום וחשיפה באמצעי תקשורת שונים.

בישראל פועלים למעלה מ-1500 רוכבים, אשר פעילים בחוות רכיבה בכל רחבי הארץ. כל אחד מהרוכבים רשום בהתאחדות ונהנה מתנאים ייחודים והטבות. ההתאחדות מארגנת ליגה, תחרויות סוסים בישראל וכאמור אחראית גם על כל הנושא של ייצוג רוכבים ישראליים בתחרויות בינלאומיות, כולל אליפויות עולם, אירופה, וכן באולימפיאדה. בין היתר, התאחדות הלאומית לספורט הרכיבה אחראית על קביעת קריטריונים על פיהם נקבע, מי יישלח לתחרויות בינלאומיות וייצג את ישראל ומי לא.

סיכום

הצלחה של התאחדות לספורט הרכיבה בישראל, נמדדת בפרמטרים שונים, בין אם זה על פי כמות הרוכבים, התקדמות והתפתחות הענף, איכות המתקנים ושמירה על בריאות ובטיחות הרוכבים והסוסים, וכמובן הישגים בינלאומיים ואיכות הרוכבים.

התאחדות הרכיבה בישראל פועלת במשך שנים רבות לקדם את הענף, ועצם זה שיש לא מעט רוכבים צעירים ומבוגרים שעושים זאת על בסיס קבוע ומגיעים להישגים מכובדים בעולם, מלמד שההתאחדות מצליחה והענף הרכיבה בישראל, אכן משגשג ומצליח.

שתפו את המאמר:

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

האם מותר לנשק כלב

האם מותר לנשק כלב? כל מה צריך להכיר

האם מותר לנשק את הכלב, האם מותר לקבל נשיקה ממנו? מה יש ברוק של הכלב, האם זה בריא או יכול להזיק לנו? הרבה מאוד תיאוריות וסברות שיש בנושא, לכן חשוב מאוד לעשות סדר בעניין.

קרא עוד »
עצמות לכלבים

עצמות לכלבים – האם זה מסוכן? המדריך המלא

אחד המיתוסים המוכרים והנפוצים אודות כלבים, מיתוס שצמח במהלך השנים הרבה בזכות סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע מסוגים שונים, הוא שהמאכל המקובל עבורם הן עצמות.

האם זה נכון? מה הסכנה במתן עצמות לכלבים? כל זאת במדריך החובה הבא:

קרא עוד »
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן