באיזה תדירות מומלץ לספר את הכלב שלכם

אז אם כלבים היו יכולים פשוט יום אחד להיכנס למספרה, להוציא שטר של מאה ולבקש "מוהיקן עדין", הכול היה הרבה יותר פשוט… מאחר וזה עוד לא המצב, נצטרך להחליט בעצמנו מתי לקחת את הכלב לספר. לשם כך, ובכדי שתוכלו לקחת החלטה נכונה, חשוב שתבינו כיצד משפיע אורך פרוותו של הכלב עליו ועליכם.

מתי לצריך לספר את הכלב (אם בכלל)?

פרוות הכלב עלולה להקשות עליו בעיקר כאשר הטמפרטורה בחוץ גבוהה, כלומר בעיקר בתקופת הקיץ. לגזע הכלב יש השפעה על רמת האי-נוחות שהכלב ירגיש – קרוב לוודאי שבמזג אוויר שבו "סלוקי" ממוצע ירגיש בנוח, "האסקי סיבירי" יסבול מאוד. עם זאת, צריך לזכור שהכלב זקוק לפרוותו – הפרווה משמשת כמבודדת קור וחום כאחד, ומגנה על הכלב מקרינת השמש. לפיכך, התספורת לא צריכה להיות קצרה מדי, ובהרבה מקרים "דילול" (הסרת שיער עודף ללא גזירה) יספיק בהחלט.

תספורת מקלה על מציאה וסילוק של קרציות ופרעושים. היא עשויה לחשוף דברים לא-נעימים אצל כלבנו, שהפרווה הסתירה – נגעים, פצעים, גידולים, או כל עניין רפואי אחר שדורש טיפול (חשוב לזכור שניתן לרכוש ביטוח לכלבים אצלנו ולקבל טיפול במקרים של מחלות עור וכד'). לעיתים, בעיה של ריח רע מהכלב נובעת ממה שנדבק לפרוותו ומסרב לרדת בשטיפה – במקרה כזה, תספורת עשויה להקל על הריח.

פרט לרווחת הכלב, תדירות התספורת קשורה גם לרווחת הבעלים שלו… תספורת לכלב מפחיתה משמעותית את כמות השערות שמסתובבות בבית. אם החלטתם להעניק לכלבכם תסרוקת מיוחדת (כגון התסרוקות הראוותניות שנפוצות אצל פודלים, או כל תסרוקת שתביא את רמת החמידות של הכלב שלכם למקסימום), כנראה שתאלצו לתחזק אותה לעיתים קרובות מהממוצע.

מתי צריך לספר את הכלב

מתי ובאיזו תדירות כדאי לקחת את הכלב למספרת הכלבים?

באופן כללי, התדירות המומלצת היא פעם בשנה, בעיקר בחודשי הקיץ. עם זאת, יש משקל גדול לגזע הכלב – לכן כדאי להתייעץ עם וטרינר או ספר כלבים מקצועי לגבי כלבכם. על-מנת שתקבלו החלטה נכונה על מספרת הכלבים המתאימה לכם, הקפידו לברר באינטרנט על המספרות באזורכם – אתם לא רוצים שפרוות כלבכם או כלבתכם האהובים תהיה קורבן של חוסר-מקצועיות… לביטחון מרבי בתוצאה הבריאותית והאסתטית של התספורת, נסו למצוא מספרת כלבים מומלצת

למה עלינו לשים לב לאחר התספורת?

התספורת לכלבכם היא עוד לא סוף הסיפור. ישנן מספר התנהגויות של הכלב לאחר התספורת שעלינו לשים לב אליהן – אם הכלב לא רגוע, ומגלה סימנים של עצבנות או חוסר מנוחה, יש לשקול לקחת אותו לבדיקה אצל מאלף מקצועי או וטרינר.

 
שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
דילוג לתוכן