תולעת הפארק – כל מה שצריך לדעת

האם אתם יודעים מהי תולעת הפארק וכיצד תוכלו לשמור על כלבכם האהוב? כל זאת במאמר הבא:

מהי תולעת הפארק?

תולעת הפארק היא אחת מהמחלות הקטלניות ביותר בקרב כלבים, מדובר בתולעת עגולה בשם ספירוצרקה לופי. תולעת הפארק נקראת בשם זה מכיוון שכאשר גילו את המקרים הראשונים של הכלבים החולים במחלה הזו התסמין המשותף של כולם היה הפארק הלאומי ברמת גן. חשוב להבין כי המחלה כבר איננה נמצאת רק בגבולות הפארקים, ולכן חשוב מאוד לחסן את כלבכם כנגד המחלה בין אם אתם מטיילים איתו בפארק או שלא. מדובר באחת מהמחלות בעלות סיכון בהדבקה הגדול ביותר בישראל בקרב כלבים, ולכן חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק בהקשר הזה.

תולעת הפרק תסמינים ונורות אזהרה:

יש לא מעט תופעות שעלולות להזהיר אתכם מהימצאות המחלה בכלב שלכם. הקאות הם ללא ספק הסממן החזק ביותר של תועלת הפארק, כאשר אל סממן זה מתווספים גם שיעולים וקושי בבליעה של הכלב. אלה הם לרוב הסימנים הראשוניים של תולעת הפארק, אך ברוב המקרים הם קורים בשלב מתקדם מאוד של המחלה.

בעקבות ההקאות והקשיים בבליעה יכולה להגיע גם ירידה חדה במשקל, זוהי ללא ספק אמורה להיות נורת האזהרה שלכם בכל הקשור אל התפרצות המחלה. כמובן שכתוצאה ממקרים אלה יכול להגיע גם מוות פתאומי של הכלב שלרוב נגרם כתוצאה ממפרצת באבי העורקים.

חיסון תולעת הפארקמהי החשיבות של חיסון תולעת הפארק?

אז אחרי ששמעתם על הסיבוכים שעלולים להיווצר כתוצאה מתולעת הפארק, עליכם לדעת כי ישנה דרך למנוע את הידבקות הכלב במחלה זו. תולעת הפארק חיסון זוהי הדרך הטובה ביותר למנוע מכלבכם להידבק במחלה, כאשר את החיסון עצמו אתם יכולים לבצע בכל מרפאה וטרינרית. 

מניעת המחלה מתאפשרת על ידי זריקת דקטומקס אחת שמתבצעת באופן קבוע אחת לשלושה חודשים. באמצעות הזריקה ניתן להשמיד את הזחל הגורם להתפרצות המחלה הנמצא באופן רדום אצל כל כלב, וכך אתם בעצם מאפשרים לכלב שלכם לחיות בצורה טובה ובריאה הרבה יותר.

רוצים להרגיש בטוחים? ביטוח בריאות לכלב שלכם

כמה הכלב שלכם חשוב לכם? זוהי אחת מהסיבות לכך שחשוב מאוד שתחזיקו ביטוח בריאות לכלב שלכם. כך תוכלו להרגיש בטוחים ולדעת כי אתם עושים את מירב המאמצים על מנת לדאוג לו ולבריאותו. לא מעט מחלות או תסביכים רפואיים עלולים לתפוס אתכם ללא הכנה מוקדמת. זוהי הסיבה שברגע שיש לכם ביטוח בריאות לכלב אתם יודעים שיש לכם אל מי לפנות על מנת שיסייע לכם בהכוונה ובליווי צמוד עד אשר הכלב יבריא בצורה מלאה. תולעת הפארק תסמינים יכולים להגיע בשלב מתקדם מאוד, ולכן חשוב לבצע בדיקות וחיסונים על מנת למנוע מצב של הידבקות במחלה. בואו לדאוג לכלב שלכם עם ביטוח הבריאות לחיות מחמד המתקדם והחדשני ביותר.

שתפו את המאמר:

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

האם מותר לנשק כלב

האם מותר לנשק כלב? כל מה צריך להכיר

האם מותר לנשק את הכלב, האם מותר לקבל נשיקה ממנו? מה יש ברוק של הכלב, האם זה בריא או יכול להזיק לנו? הרבה מאוד תיאוריות וסברות שיש בנושא, לכן חשוב מאוד לעשות סדר בעניין.

קרא עוד »
עצמות לכלבים

עצמות לכלבים – האם זה מסוכן? המדריך המלא

אחד המיתוסים המוכרים והנפוצים אודות כלבים, מיתוס שצמח במהלך השנים הרבה בזכות סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע מסוגים שונים, הוא שהמאכל המקובל עבורם הן עצמות.

האם זה נכון? מה הסכנה במתן עצמות לכלבים? כל זאת במדריך החובה הבא:

קרא עוד »
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
דילוג לתוכן