חיסון כלבת לכלב – כל מה שצריך לדעת

במאמר הבא ניתן לכם סקירה קצרה עבור כל מה שעליכם לדעת לגבי חיסון כלבת לכלב ומהם דרישות החוק.

מהי מחלת הכלבת?

כלבת היא אחת מהמחלות המסוכנות ביותר עבור כל חיית מחמד, ולכן חשוב מאוד לחסן את הכלב מבעוד מועד על מנת למנוע את הופעת המחלה. מדובר במחלה ויראלית קטלנית אשר אין לה תרופה, ומרגע שהכלב נדבק במחלה הוא סובל ייסורים רבים. המחלה עצמה עוברת באמצעות רוק, וכלבים רבים נדבקים במחלה על ידי נשיכת בעל חיים אחר. למרות שמה של המחלה, המחלה איננה נמצאת רק אצל כלבים והיא יכולה להגיע או להדביק כל בעל חיים ואפילו בני אדם. מחלת הכלבת נפוצה כיום בכל רחבי העולם ולא רק במדינת ישראל, ורק שלושה מדינות הצליחו להיפטר מהמחלה במחוזותיהם: בריטניה, אוסטרליה וניו זילנד.

חיסון כלבת לכלב הינו חשוב מאוד ולכן עליכם להקפיד כי הכלב שלכם חוסן בחיסון זה. את החיסון ניתן לקבל דרך משרדי הרשות המקומית או בכל מרפאה וטרינרית שבה הכלב שלכם מטופל. החיסון עצמו יוצר בגופו של הכלב נוגדנים למחלה, וכך בעצם הוא מונע ממנו להידבק במחלה בעתיד. כלבת היא מחלה שיכולה לתקוף כל בעל חיים אחר, ולא רק כלבים ולכן חשוב מאוד לחסן כל בעל חיים בחיסון הזה.

חיסון כלבת

מהי העלות של חיסון כלבת לכלב או לכל בעל חיים אחר?

העלות של חיסון כלבת חיסון משתנה בהתאם למקום שבו תצטרכו לבצע את החיסון. החיסון עצמו מתבצע אחת לשנה, והעלות הממוצעת של חיסון כזה נעה בין 80-150 ₪ לחיסון. באפשרותכם להשוואת מחירים בכל מרכז וטרינרי הנמצא בסמוך לעיר המגורים שלכם, וכך תוכלו לקבל את המחיר האטרקטיבי ביותר לחיסון. אך חשוב להבין כי מדובר באחד מהחיסונים החשובים ביותר לכלב או לחיית המחמד שלכם, ואסור לוותר עליו בשום פנים ואופן. העלות של חיסון הכלבת משולבת ביחד עם אגרת הרישוי השנתית על החזקת הכלב, דבר זה נועד להבטיח כי כל בעל כלב יבצע את החיסון וישלם אותו.

מתי צריך לחסן את הכלב בחיסון נגד כלבת?

החוק במדינת ישראל ספציפי מאוד בכל הקשור אל המועד שבו הכלב שלכם צריך לקבל את חיסון הכלב. על פי החוק נקבע כי כל כלב עד גיל שלושה חודשים צריך לעבור חיסון נגד כלבת. על החיסון יש לחזור אחת לשנה במועדים קבועים, כל זאת על מנת להבטיח כי הכלב שלכם לא יידבק במחלה הקטלנית הזאת.

אגרת כלבת ברשות המקומית – מה זה?

אגרת הכלבת נועדה על מנת להסדיר את כל נושא חיסוני הכלבת בכלב או בחיית המחמד שלכם. האגרה הגיעה כחלק מהחלטת כנסת ישראל למנוע מצב שבו כלבים או כל סוג אחר של חיית מחמד אינו מתחסן כנגד המחלה. האגרה מגיעה בדואר אחת לשנה ובה תשלום הכולל בתוכו את תשלום האגרה השנתית על החזקת כלב, ובנוסף בתוך התשלום מתווסף גם התשלום השנתי על חיסון הכלבת. זאת על מנת למנוע מצב שבו אזרחים המחזיקים בכלבים לא יחסנו אותם כנגד המחלה שיכולה להיות קטלנית מאוד במידה ונדבקים בה.

גידול כלב זוהי משימה לא פשוטה, אך במקביל אתם זוכים לחיית מחמד נאמנה וידידותית במיוחד. לכן כל בעל כלב חייב לרכוש ביטוח לכלב על מנת למנוע בירוקרטיה מיותרת כאשר הכלב יפצע או יחלה. כך אתם תוכלו להיות עם ראש שקט ולדעת כי יש מי שיטפל בחיה הנאמנה שלכם בכל מצב שלא יבוא. בדיוק כמו שלכם יש ביטוח המבטח אתכם בפני נזקים כאלה ואחרים, כך גם לכלב שלכם חייב להיות ביטוח על מנת שיגן ויאפשר לו לקבל את הטיפול ההולם ביותר.

 
שתפו את המאמר:

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

האם מותר לנשק כלב

האם מותר לנשק כלב? כל מה צריך להכיר

האם מותר לנשק את הכלב, האם מותר לקבל נשיקה ממנו? מה יש ברוק של הכלב, האם זה בריא או יכול להזיק לנו? הרבה מאוד תיאוריות וסברות שיש בנושא, לכן חשוב מאוד לעשות סדר בעניין.

קרא עוד »
עצמות לכלבים

עצמות לכלבים – האם זה מסוכן? המדריך המלא

אחד המיתוסים המוכרים והנפוצים אודות כלבים, מיתוס שצמח במהלך השנים הרבה בזכות סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע מסוגים שונים, הוא שהמאכל המקובל עבורם הן עצמות.

האם זה נכון? מה הסכנה במתן עצמות לכלבים? כל זאת במדריך החובה הבא:

קרא עוד »
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
דילוג לתוכן