אחת ולתמיד: מה אסור לכלבים לאכול ומה מותר

במאמר הבא נעשה לכם סדר ונסביר מה אסור לכלבים לאכול ומה מותר בכדי שתוכלו לשמור על חברכם הנאמן בריא ושמח לשנים ארוכות:

אילו מזונות אסור לכלבים לאכול?

לכלבים בדומה לבני אדם ישנה יכולת לעכל מזונות מן הצומח ומן החי אך בשונה מאיתנו, להם ישנם מזונות שיכולים להזיק לבריאותם ולהוביל חלילה אף למוות. להלן רשימת המזונות האסורים והבעייתיים.

מתן שוקולד לכלבים הינה אחת הפעולות המזיקות ביותר!

מחקרים מצביעים על כך ששוקולד, ובמיוחד שוקולד מריר, מועיל לבריאות האדם כשהוא נצרך בכמות מדודה. עבור כלבים, לעומת זאת, כל שוקולד, לבן, חלב או מריר, נחשב למזיק מאוד ובשום אופן אין לראותו כחטיף לגיטימי.

במקרה הטוב, הכלב יסבול משלשול ובמקרה הרע יופיעו שינויים בקצב הלב, פגיעה במערכת העצבים ואפילו מוות.

שאריות מזון

מאוד לא רצוי לפנק את הכלבים בשאריות המגיעות היישר משולחן האוכל שלנו. גם אם הם נראים כל כך חמודים כשהם מתחננים לפרוסת עוגה או לקציצה, זה לא רעיון טוב. בצורה כזאת קשה לנו לפקח על כמות המזון ועל הקלוריות והתוצאה – ממש כמונו הרבה מאוד כלבים סובלים כיום מבעיות משקל.

עודף משקל בכלבים מביא עימו הרבה מאוד צרות מבחינה בריאותית, לרבות מחלות לב ומחלות פרקים. במיוחד יש להימנע מאוכל שמן. גם עצמות שנותרו על שולחן הסעודה מסוכנות לכלבים. עצם שנשברת תוך כדי גריסה עשויה לפצוע את הקיבה או להביא לחסימה במעיים. מומלץ לקרוא את המאמר שכתבנו בנפרד לנושא זה – "האם מותר לתת לכלבים עצמות".

פירות מסוכנים

מה אסור לכלבים לאכול

כששואלים את השאלה מה אסור לכלבים לאכול אחת ההפתעות הן שיש פירות שממש לא בריאים לכלבים. עבורנו, פירות וירקות נחשבים לבריאים מאוד בזכות תכולה של ויטמינים ושל סיבים תזונתיים. אף על פי שחלק מהפירות שאנו צורכים לא באמת יזיקו לכלב, כדאי להימנע ממתן פירות מסויימים וזאת מכמה סיבות. פירות מסוימים כגון ענבים למשל, מזיקים מאוד. הם גורמים לבחילות, להקאות ולחולשה ולאורך זמן גם פוגעים בתפקוד הכליות. כמו כן, הכלבים אינם יכולים להימנע מבליעת חרצנים, וחרצני פירות מכילים חומרים רעילים בריכוז די גבוה. בקשר לכך, נציין כי גם אגוזים אינם מהווים אוכל כלבים לגיטימי. חלקם רעילים לחברינו ההולכים על ארבע וגם אלה שלא, עלולים לגרום לחנק (ומאותה הסיבה הם אינם מומלצים לילדים קטנים).

ממתקים, סוכר, חטיפים מלוחים

לא רק שוקולד אסור על כלבים. מאכלים מתוקים וגם שתייה מתוקה אינם נחוצים ואף מזיקים. מחלות שיניים וסוכרת, עודף משקל, כל אלה הם תוצאה של סוכר, ממתקים וחטיפים מתוקים. אך יש לשים לב כי מוצרים דיאטטיים (המיועדים לנו, בני האדם) מסוכנים לא פחות. הם משפיעים על רמת הסוכר בדם, גורמים נזק לכבד, עשויים לגרום לתשישות ולתחושת ערפול, להקאות ובקיצור – לא טוב ולא נעים.

יש להימנע גם ממתן חטיפים מלוחים. הנתרן שבמלח השולחן (ויש הרבה ממנו בחטיפי הצ'יפס, הביסלי ודומיהם) לא רצוי וגם מסוכן. בכלל, אוכל מתובל ותבלינים, יש להרחיק מהכלבים.

מה אסור לכלבים לאכול – רשימת המזונות

להלן רשימת המזונות:

 1. אלכוהול

 2. בצל ומוצריםהמכילים בצל

 3. עצמות

 4. שוקולד

 5. תה

 6. קפה

 7. מוצרים המכילים קפאין

 8. צימוקים וענבים

 9. אגוזי מקדמיה

 10. דגים ובשר לא מבושל

 11. מזונות עתירי סוכר

(במידה ואתם לא בטוחים אם מזון מסויים טוב לכלבכם, חובה להתייעץ עם הווטרינר).

חשוב מאוד להיות קשובים לכלבכם במידה והוא אכל מזון שאסור לו לאכול. אכילת מזון אסור יכולה לגרום להרעלה אצל כלבים ולסכן את חייהם.

במידה וכלבכם אכל אוכל מסוכן ונדרש טיפול חירום אצל הווטרינר, תאלצו לשלם סכום כסף רב בעבור הטיפולים ולשם כך מומלצת רכישה של פוליסת ביטוח לכלבים אשר תוכל לסייע לכם בתשלומים לא צפויים. 

אז ראינו מה לא רצוי לכלבים, אבל מה כן? תנו לכלב שלכם אך ורק אוכל לכלבים, המתאים לגילו ולמשקלו. כפינוק, ניתן מעת לעת להציע חטיף כלבים או מעט בשר רזה נקי ומבושל ולא מתובל, מופרד מהעצמות.

שתפו את המאמר:

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

עצמות לכלבים

עצמות לכלבים – האם זה מסוכן? המדריך המלא

אחד המיתוסים המוכרים והנפוצים אודות כלבים, מיתוס שצמח במהלך השנים הרבה בזכות סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע מסוגים שונים, הוא שהמאכל המקובל עבורם הן עצמות.

האם זה נכון? מה הסכנה במתן עצמות לכלבים? כל זאת במדריך החובה הבא:

קרא עוד »
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
דילוג לתוכן