טרייר טיבטי - מדריך הכלבים המלא

טרייר טיבטי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג טרייר טיבטי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

טרייר טיבטי – המדריך המלא:

גובה

35-41 ס"מ

תוחלת חיים

8-14 שנים

סוג

טרייר

משקל

8-14 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי גזע טרייר טיבטי

כלבים מסוג טרייר טיבטי, הינם כלבים נוחים למשפחה. אין קשר לגזע הטרייר ולטרייר הטיבטי, היות ומקורם הוא בכלבי רועים והם שמרו על נזירים טיבטים אבל מיועדים במיוחד ככלב לוויה. ולכן תכונות אלה גורמות להם להיות נוחים לאילוף.  גזע זה, הינו בגובה של 35-41 ס"מ, משקלו הינו בין 8-14 ק"ג ותוחלת חייו מגיעה ל-8-14 שנה.

פרוותו של כלב זה מרשימה, היא ארוכה מאוד במיוחד באזור הרגליים האחוריות. ניתן לראות את פרוותו של כלב מסוג זה, במגוון ואריאציות וגוונים, כאשר הגוון בולט הינו זהוב. כפות רגליו של כלב הטרייר הטיבטי, הינן שטוחות, מה שמקנה להם לנוע על משטחים קשים כגון סלעים ושלג. פרוותם הינה כפולה, כאשר הפרווה החיצונית הינה חלקה וארוכה.

ההיסטוריה של הגזע

ההיסטוריה מראה, כי הכלב הטיבטי שמוצאו כמובן מטיבט הרחוקה היה במנזרים ומי שהחזיק בכלב זה, על פי האמונה  היה סימן למזל טוב. יש סבורים כי הכלב הטרייר הטיבטי, היה אחד מאבותיו של השי-צו. יש הסבורים כי גזע זה, קיים כבר מאות בשנים והגזע לא השתנה, כי אם נשאר ללא שינוי. למעשה כלב טיבטי הינו ידוע ככלב בעל אינטליגנציה גבוהה במיוחד, הוא לומד מהר ומבין כל מה שפוקדים עליו.

אופיו של הכלב

מאוד נוח לגדל כלב טרייר טיבטי, היות וכלב זה, מאוד אוהב לרצות את בעליו על מנת לגרום להם נחת. מצד שני, הם בעלי אופי מרדני  והוא אינו  מגיב לשימוש באלימות או קול גבוה. זו הסיבה שיש לפנות אליו בנועם, על מנת שיציית לבעליו. כלבים אלה אוהבים מאוד לשהות בין בני האדם. על הכלב לקבל תרגול ופעילות כמו הליכה. כלבים אלה חייבים לצאת ולרוץ.

אם בעלי הכלבים מחזיקים בחצר סגורה, זה יכול להיות פתרון טוב. יש לשים לב ולצאת עם הכלב רק עם רצועה, היות ו כלבים אלה הם כה שובבים וסקרנים שהם יכולים לברוח, בגלל הסקרנות לחקור כל מה שנמצא בסביבתם. מומלץ לא להשאיר לבד את הכלב, או אפילו להכניס הביתה כלב נוסף שיהווה עבורו חברה. זהו כלב סובלני ורגיש, בעל אופי נוח ,ערני, ידידותי ואמיץ ומעולה לילדים.

טיפוח וטיפול בכלב טיבטי

יש לציין כי קל לטפח ולטפל בכלב מסוג טרייר טיבטי, היות וקל לרחוץ ולהבריש אותו. קל לאלף את כלבי הטרייר הטיבטי, מה שמקל על גידולו. יש לשים לב למזון שהוא אוכל. מומלץ שהכלב לא יאכל אוכל ביתי, עדיף שיאכל מזון יבש לכלבים שמתאים לגזע שלו.

מומלץ להוסיף מזון כלבים שימורים, בכדי לגוון לו את התפריט ולגרום לעיכול קל יותר. בגלל שכלבים אלה סובלים מבעיות ראיה, יש לבדוק את הכלב ובמיוחד לבדוק את עיניו אצל ווטרינר על מנת למנוע בעיות ראיה כגו קטרקט מאוחר יותר.

בעיות בריאות  נפוצות של כלב טרייר טיבטי

גזע כלב טרייר טיבטי, סובל ממספר בעיות תורשתיות כמו: דיספלסיה של המפרק, ניוון רשתית ומחלות עיניים נוספות. את הפרווה של הכלב שאגב אינה נשירה כמו שאר הכלבים בעלי הפרווה הארוכה, אך יש להבריש אותם היטב אחת ליומיים לפחות.

לסיכום – כלב זה הא נוח עם הבריות ועם כלבים אחרים. הוא אוהב עבודה אשר כרוכה עם תרגילים ומחשבה. יש לשמור על עקביות בחינוכו ולכן, יש להגדיר עבורו יעדים שהם ברי השגה.  יש לנקוט בגישות חיוביות עם כלב טיבטי וכך תיהנו מכלב מדהים ונוח באופיו.

כלב טרייר טיבטי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן