שיצו - מדריך הכלבים המלא

שיצו

כלבי שיצו (מוכרים גם בשמות שי טסו, שיצו ננסי), הגיעו מסין שם הם נחשבים לחיה קדושה. אנשי החצר של הקיסר, נטו לגדל ולטפח אותו. בתחילת המאה העשרים הוא הגיע לאירופה, ובמלחמת העולם השנייה בעזרת חיילים בריטיים, הוא הגיע גם לארצות הברית.

 

כלבי שיצו, משמשים בתור כלבי מחמד לגידול ביתי ולכלבי לוויה לצרכים שונים.

להלן המדריך המלא – כלבי שיצו:

גובה

20-28 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, היפואלרגני

משקל

4-13 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של שיצו

גובה – הכלבים מתנשאים לגובה של 20-28 סנטימטר.

משקל – משקלם נע בין 4 ל-13 ק"ג.

תוחלת חיים – הם נוטים לחיות בין 12 ל-15 שנה.

מבנה גוף –שיצו הוא כלב קטן, קומפקטי, אשר ראשו וזנבו נישאים לגובה. גופם גבוה מעט יותר מאורכם, הם נהנים מגוף חסון. יש להם ראש מעוגל, עיניים עגולות ואוזניים המכוסות בכמויות שיער גדולות.

פרווה – כלבי שיצו נהנים מפרווה מאוד ארוכה, בעלת שכבה כפולה אשר גולשת על כל הגוף. הם מנשירים כמויות עצמות של שיער ולכן יש צורך להבריש את פרוותם לעיתים תכופות.

צבעי הפרווה הם לבן, חום, שחור, ולעיתים גם ג'ינג'י. 

כלבי השיצו נחשבים לכלבים היפואלרגניים ופופולאריים במיוחד מסיבה זו.

תכונות אופי

כלבי שימו ננסי הם כלבים מאוד שובבים ומלאים בשמחת חיים, ידידותיים לסביבה ובפרט לבני המשפחה אשר מאמצת אותם ולילדיהם. הם אוהבים לשחק ונחשבים לכלבים מאוד פעלתניים.

יחד עם זאת, הם גם נוטים לקשיחות ועקשנות, ולכן רצוי להיזהר מהם במצבים שונים. תכונות אלו מאפשרות להשתמש בהם בתור כלבי שמירה, שכן הם נוטים לנבוח כשהם נחשפים לדברים שאינם מכירים ומרתיעים אותם.

חשוב לציין, מדובר בכלבים שמאוד אוהבים תשומת לב וזקוקים לזמן פעילות. ניתן לשלב בפעילות כלבים אחרים, שכן הם מסתדרים איתם בצורה טובה. חשוב להכיר לו ולשלב אותו בפעילות עם כלבים כבר בגיל צעיר, על מנת שייהנה בחברתם ובעיקר על מנת שלא יפתח תחושת חשדנות כלפיהם.

גידול – מומלץ לגדל את שכלב שיצו בדירה ולא בחוץ, אך אם יש גינה או חצר בבית, הוא ישמח לשחק ולהשתולל שם מעת לעת. מתאים לבית עם ילדים קטנים. כשמסתובבים עם הכלב בחוץ, מוטב לעשות זאת עם רצועה, על מנת שלא יחפש תשומת לב במקומות אחרים.

טיפוח – מאחר ויש לכלבי שיצו כמויות שיער גדולות, מומלץ לסרק אותם לעיתים תכופות על מנת למנוע נשירה ולשמור על המראה המיוחד שלהם.

בריאות

כלבי שי טסו, מתמודדים עם בעיות בריאותיות שונות. הם נוטים להתמודד עם דלקות אוזניים ובעיות שיניים ולכן יש להקפיד על ניקוי והיגיינה. כמו כן, בגלל מבנה גופם ורגליהם הקצרות אז הם נוטים להתמודד עם בעיות בעמוד השדרה.

כפי שציינו, מדובר בכלבים שובבים שאוהבים לשחק, לכן חשוב לעשות איתם טיולים קצרים וארוכים, לתת להם זמן משחק, בין אם זה בחוץ ובין אם זה בבית עם צעצועים משלהם.

תזונה – כלבי שיצו נוטים להשמנת יתר, על כן יש להקפיד על כמויות מזון סדירות ולוודא שלא חורגים מהם, על מנת שלא יתחילו לפתח עודף משקל.

אילוף שיצו ננסי

כלבי שי טסו מאוד קלים לאילוף. רצוי להתחיל אותו בשלב מוקדם, כך תקופת האילוף תהיה קצרה. אפשר להסתפק ברבע שעה, אך לעשות זאת במשך מספר פעמים ביום, בסבבים חוזרים. מדובר בכלבים מאוד חכמים, אך בעלי טווח קשב קצר ועקשנים. האילוף צריך להתבצע באמצעות דברי שבח ותגמול חיובי.

לסיכום: כלבי שיצו הם כלבים מאוד מיוחדים ומרשימים, בין אם זה במראה שלהם ובין אם זה באופי ובתכונות שלהם. כל מי שמחליט לאמץ כלב מגזע זה, ייהנה ממנו, וירגיש שיש לו ילד נוסף ושובב בבית.

כלב שיצו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן