חוק הכלבים – מהם הוראות החוק להחזקת כלב

בעלים של כלב? חשוב שתכירו את חוק הכלבים הישראלי. אי ידיעה של חוק אינה פותרת מקנסות ועונשים., כל זאת ועוד במאמר הבא:

חוק הכלבים - מה חשוב להכיר?

הכלב שלכם הוא ללא ספק חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלכם, וברוב המקרים הטיפול בהם זהה לטיפול בילד או בכל בן משפחה אחר. אך האם אתם יודעים כי ישנם חוקים חשובים מאוד אשר כל בעל כלב חיים להכיר? החוק במדינת ישראל הנקרא חוק להסדרת הפיקוח על הכלבים הינו ספציפי ביותר, ואי ידיעת החוק אינה יכולה לפטור אתכם מהעונש. לכן חשוב מאוד שתדעו בדיוק אילו מחויבויות יש לכם בתור בעלי כלבים, ועל מה חשוב לכם להקפיד בכל שלב של הגידול או בכל יציאה החוצה לטיול.

חובת רישוי וסימון הכלב:

חוק הכלבים במדינת ישראל קובע כי חל איסור החזקת כלב שגילו הינו מעל שלושה חודשים ללא רישיון בתוקף. את הרישיון עבור החזקת הכלב  יש לקבל דרך ווטרינר העירוני, זוהי בעצם האסמכתא שלכם להחזקת הכלב ולהיותו של הכלב תחת אחריותכם. מבקש הבקשה חייב להיות בוגר מעל גיל 16, כל זאת כאשר מדובר בכלב אשר אינו מוגדר בתור כלב מסוכן. לאחר קבלת הרישיון, החוק מחייב כל בעל כלב לסמן אותו באמצעות שבב אלקטרוני דרך מרפאה וטרינרית.

חוק הכלבים

איסור התעללות ואיסור שיסוי:

חוק להסדרת הפיקוח על הכלבים שם דגש מרכזי הכולל בתוכו עונשים כבדים על בעלי כלבים שאינם מטפלים בהם כראוי. החוק בנושא זה אינו מותיר מקום לספק כאשר הוא קובע כי חל איסור לענות, להתאכזר או להתעלל בבעל חיים. החוק גם שם דגש על שיסוי בעל חיים בבעל חייב אחר, זאת אומרת שיסוי של כלב עם כלב או כלב עם חתול (גם במסגרת קרבות כלבים). זהו אחד מהחוקים החשובים ביותר, וכל בעלים של חיית מחמד אשר עובר על חוק זה צפוי לעונש כבד מאוד הכולל בתוכו גם מאסר בפועל.

איסור על נטישת בעל חיים

לא פעם אנו שומעים על מקרים עצובים מאוד של חיות הנמצאות נטושות או עזובות במקומות שונים. גם כאן החוק לא מותיר מקום לספק, וקובע כי האחריות על נטישת בעל החיים והפקרתו נמצאת על בעליו של בעל החיים. החוק מחייב כל אדם אשר מגדל בעל חיים לספק לו את צרכיו ואת רמת החיים הבסיסים על מנת שיחייה בכבוד, בדיוק כמו ביחסים בין בני אדם.

טיפול ושמירה על בעל חיים חולה

חוק הכלבים במישור זה נועד על מנת להבטיח מצב שבו בעלי חיים חולים או סובלים ייזרקו על ידי הבעלים שלהם. החוק מחייב את בעליו של הכלב לספק לו טיפול הולם בחוליו עד אשר המצב ישתפר.

הקפדה על תנאי מחייה בסיסיים

לחוק הכלבים יש גם מה להגיד בכל הקשור אל תנאי המחייה של הכלב שלכם. החוק קובע כי על בעליו של הכלב לספק לו אוכל ומים בתדירות הנקבעת על פי הסוג של הכלב, הגיל שלו והמצב שבו הוא שרוי. במידה ובעל הכלב אינו יודע בדיוק מהי תדירות המספקת עבור הכלב שיש ברשותו, יש להתייעץ עם וטרינר או כל איש מקצוע המתעסק בתחום. החוק מציין בנוסף כי אסור לקשור אל הכלב בסיטואציה שעלולה לסכן את חייו, או בסיטואציה שעלולה למנוע ממנו פעילות גופנית. המלונה של הכלב חייבת להתאים בהתאם למשקלו, כך שהיא תהיה מספיק מרווחת ונוחה בשבילו.

חוק הכלבים - פעילות גופנית לכלב

פעילות גופנית של בעל חיים

חוק להסדרת הפיקוח על הכלבים מחייב כל בעל כלב להוציא אותו באופן תדיר לפעילות גופנית.

 החוק מגדיר פעילות גופנית ככזאת המתבצעת לפחות פעמיים ביום למשך 30 דקות בכל פעם.

חוק כלבים מסוכנים

החוק עבור סוגי הכלבים המסוכנים הינו קשוח הרבה יותר מאשר החוקים המיועדים לכלבים רגילים. ראשית נציין כי כל החוקים התקפים עבור כלבים תקפים גם עבור כלבים מסוכנים. אך בנוסף לחוקים אלה ישנם חוקים מסוימים אשר תקפים אך ורק לכלבים מסוכנים מעצם היותם חיית מחמד אשר עלולה להוות נזק או סכנה לסביבה.

ראשית כל רק בוגר מעל גיל 18 יכול להירשם בתור בעליו של כלב מסוכן. על בעליו של כלב מסוכן לסגור ולנעול את החצרות או המקומות שבהם שוהה הכלב, כל זאת על מנת למנוע מצב שבו הוא יוכל לצאת החוצה. יש להציב מחוץ לחצר שבה שוהה הכלב שלט המזהיר מפני הכלב, נוסח השלט הינו "זהירות כלב מסוכן" בגודל של לפחות 5 ס"מ על 5 ס"מ. כאשר אתם יוצאים עם הכלב, עליכם לוודא כי הוא קשור והרצועה איננה חורגת מאורך של 2 מטר באופן מקסימאלי. על מנת למנוע סכנה לנמצאים בקרבת מקום, הפה של הכלב חייב להיות סגור עם מחסום פה ייעודי עבור הכלב. חוק כלבים מסוכנים קובע כי כל כלב מסוכן מעל גיל 6 חודשים חייב לעבור עיקור או סירוס.

לקריאה של החוק להחזקת כלבים לרבות כל סעיפיו השונים לחצו פה:

דאגה לשלום הכלב:

ישנם עוד חוקים רבים הקשורים לגידול כלב מכל סוג שהוא, ולכן חשוב מאוד לוודא כי אתם בקיאים ויודעים בדיוק מה החוק אומר על כל פעולה שאותה אתם רוצים לעשות. על מנת להבטיח שהכלב שלכם, שהוא גם החבר הנאמן ביותר שלכם יישאר בריא חשוב מאוד לרכוש עבורו ביטוח לכלבים. הביטוח מקנה לכם בעלי כלבים סוג של מעטפת הגנה בכל הקשור אל גידול הכלב שלכם. אומנם בכל הקשור אל חוק להסדרת הפיקוח על הכלבים אינכם בעלי שליטה, אך על עתיד הכלב יש לכם שליטה מלאה! בדיוק כמו שלכם ולבני המשפחה שלכם יש ביטוח מפני מחלות ונזקים שונים, כך גם עליכם לרכוש ביטוח עבור הכלב שלכם על מנת להבטיח לו טיפול הולם בכל בעיה או מחלה שעלולה להגיע בשלב כזה או אחרת.

לקבלת מידע נוסף על ביטוח לחיות מחמד לחצו פה:

שתפו את המאמר:

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו

האם מותר לנשק כלב

האם מותר לנשק כלב? כל מה צריך להכיר

האם מותר לנשק את הכלב, האם מותר לקבל נשיקה ממנו? מה יש ברוק של הכלב, האם זה בריא או יכול להזיק לנו? הרבה מאוד תיאוריות וסברות שיש בנושא, לכן חשוב מאוד לעשות סדר בעניין.

קרא עוד »
עצמות לכלבים

עצמות לכלבים – האם זה מסוכן? המדריך המלא

אחד המיתוסים המוכרים והנפוצים אודות כלבים, מיתוס שצמח במהלך השנים הרבה בזכות סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע מסוגים שונים, הוא שהמאכל המקובל עבורם הן עצמות.

האם זה נכון? מה הסכנה במתן עצמות לכלבים? כל זאת במדריך החובה הבא:

קרא עוד »
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
דילוג לתוכן