יורקשייר טרייר - מדריך הכלבים המלא

יורקשייר טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג יורקשייר טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב יורקשייר – המדריך המלא:

גובה

20-25 ס"מ

תוחלת חיים

12-17 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים חכמים

משקל

3-5.5 ק"ג

תוכן עניינים

ההיסטוריה אודות יורקשייר טרייר (Yorkshire Terrier), היא איננה חד משמעית. ישנן תיאוריות מה מקורו. ידוע שהוא הגיע מבריטניה, ושהכלב הראשון בגזע נולד ב-1865 בעיר הארספילד באנגליה. כלב זה השפיע בצורות שונות על גידולם של זכרים בגזע זה. יחד עם זאת, לא ברור מאיזו הכלאות הוא נוצר.

מאפיינים של יורקשייר טרייר

גובה: גובה ממוצע של יורקי הוא 20-25 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של יורקשייר הוא 3-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-17 שנים.

מבנה גוף: כלב יורקשייר הוא בעל מבנה גוף קטן, קומפקטי, שרירי, גב קצר וישר.

פרווה: הייחוד של כלב זה, היא הפרווה המרשימה והמיוחדת שלו. הוא נהנה מפרווה ארוכה, מבריקה, כזו שנגררת על הרצפה. בזכות הפרווה והיופי שלה, נהוג לקחת כלבי יורקשייר לתערוכות יופי בגלל זה, והם בדרך כלל זוכים בהן.

חשוב להדגיש, יורקשייר ננסי איננו מנשיר שיער ולכן הפרווה איננה מהווה מטרד לבעלי הבית. כמו כן, מי שמתמודד עם אלרגיה לכלבים או בעיות בנשימה, לא יתמודד עם קשיים בהיבט זה, אם יחליט לאמץ אותו.

צבעי פרווה: שחור, חום, זהב, אפור.

תכונות אופי של הכלב

יורקשייר ידוע בזכות אופיו הנפלא. הוא כלב מאוד ידידותי, נאמן, אהוב על ילדים ועל כל בני המשפחה. למרות המראה "המצועצע" שלו, יש לו יכולת שמיעה מאוד טובה והם מהווים לא פעם סוג של כלבי שמירה.

גזע זה הוא נכלל ברשימת הכלבים הקטנים והוא ניחן בהרבה מאוד אנרגיה, הם יכולים להיות עצמאיים ובעלי דעה משלהם. הם מאוד סקרנים ודואגים להעסיק את עצמם כל הזמן. למרות שהם כלבים ידידותיים ונעימים, הם יכולים להיות גם תוקפניים כלפי כלבים וכן כלפי חיות מחמד אחרות.

גידול: ניתן לגדל כלבי יורקשייר ננסי בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותם עם ילדים, כולל ילדים קטנים. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון, הם מאוד אוהבים לישון במיטה של בעליהם, ובגלל שהם מאוד אוהבים לשחק עם ילדים, צריך לשים לב שהילד לא יפגע בהם בטעות. כאמור, הם עלולים להיות אגרסיביים כלפי כלבים וחיות מחמד אחרות בבית.

מצב בריאותי של הגזע

יורקשייר טרייר מתמודד עם בעיות בריאותיות גנטיות שונות. דוגמא, בעיות בכבד, ניוון רשתית, קריסה של קנה נשימה. כמו כן, בגלל גובהם הנמוך, הם עלולים להיות רגישים לנפילות.

טיפוח: מבנה ואיכות הפרווה של הכלב, מחייבת טיפוח יומיומי. אם לא רוצים להשקיע בכך זמן, אפשר לספר את שערו ואף לאסוף אותו לסוג של קוקו. חשוב להבריש ולסרק את השיער, על מנת למנוע קשרים. כמו כן, חשוב לרחוץ אותו עם שמפו איכותי, עשיר בלחות.

תזונה: יש לספק לו אוכל עשיר במרכיבים תזונתיים בריאים, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: סוג גזע זה, איננו דורש פעילות גופנית רבה אך יחד עם זאת, הם מאוד הרפתקניים, אוהבים לטייל וזקוקים לתשומת לב. לכן חשוב לצאת איתם לטיולים ארוכים ולשחק איתם. אפשר גם לתת להם לרוץ בבית, הם ייהנו מזה.

אילוף כלבי יורקשייר

מדובר בגזע מאוד חכם, אך גם מאוד עקשן עם נטייה לעצמאות. לכן, אילוף הוא חיוני עבורם. חשוב שהוא ייעשה בצורה חיובית, מעניינת ומאתגרת על מנת שלא ישתעמם. רצוי לאלף אותם מגיל צעיר, בשביל להפחית את רמת התוקפנות שלהם כלפי כלבים אחרים.

ניתן ללמד אותם טריקים שונים ולספק להם פינוקים ופידבקים. עליכם לקחת בחשבון שהם ינסו להשיג אותם בדרכים שונות.

לסיכום: כלבי יורקשייר טרייר הם כלבים מאוד יפים, חכמים, ידידותיים ומשעשעים. מדובר בכלבים שכל אחד ישמח לאמץ ולגדל בביתו.

כלב יורקשייר טרייר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן