פוקס טרייר מסומר שיער - מדריך הכלבים המלא

פוקס טרייר מסומר שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג פוקס טרייר מסומר שיער – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פוקס טרייר – המדריך המלא:

גובה

33-40 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלב אנגלי, כלב היפואלרגני

משקל

6-9 ק"ג

תוכן עניינים

פוקס טרייר מסומר שיער (Wire Fox Terrier), הוא כלב צייד אשר מקורו בבריטניה. הוא מוכר מהמאה ה-17, ובעברו שימש להברחה וצייד של שועלים.

אנחנו מכירים שני סוגים של פוקס טרייר, מסומר שיער וחלק שיער. ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי אך ורק בסוג הפרווה שלהם.

מאפיינים של פוקס טרייר מסומר שיער

גובה: גובה ממוצע של הכלב הוא 33-40 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של הכלב הוא 6-9 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-15 שנים.

מבנה גוף: גוף צר, חזה עמוק, רגליים קצרות, אף ארוך, אוזניים מקופלות, זנב קצר.

פרווה: מסומר, להבדיל מטרייר חלק שיער שהפרווה שלו חלקה ורכה. שניהם נחשבים לכלבים היפואלרגניים ולכן הם מתאימים לאנשים שיש להם תגובה אלרגית לכלבים.

צבעי פרווה: לבן, חום, שחור, קרם

תכונות אופי של הגזע

במקור, פוקס טרייר שימש כלב ציד, אך היום כלב שעשועים. נחשב לכלב מאוד אנרגטי, פעלתן, מאוד נלהב ונמרץ, תמיד מוכן להשתתף בכל פעילות ובכל משחק. הוא מאוד מהיר, נועז ואמיץ. תכונות הציד שהיו לגזע במקור נשארו וגם היום הוא אוהב "לצוד" דברים במקומות שונים.

כלב פוקס טרייר הוא מאוד משפחתי, מאוד נאמן, אוהב את בני משפחתו ומגונן עליהם. ישנן מדינות בהן הוא נחשב לאחד הכלבים הפופולאריים ביותר בקרב משפחות עם ילדים.

גידול: אין בעיה לגדל פוקס טרייר בדירה או בבית עם חצר. מאחר והוא פעלתן מאוד, אז האופציה השנייה הרבה יותר נכונה עבורנו. ניתן לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים, ללא שום בעיה. כאמור, מדובר על כלב היפואלרגני, ולכן אין בעיה לגדל אותו גם בסביבת אנשים שיש להם תגובות אלרגיות.

מצב בריאותי של הכלב

פוקס טרייר מתמודד עם בעיות בריאותיות כגון חרשות, קטרקט, וכן יש לו נטייה לפרוק את הכתף. מומלץ לרכוש עבורו פוליסת ביטוח לחיות מחמד בכדי להימנע מהוצאות רפואיות גבוהות במקרה הצורך.

טיפוח: על אף הפרווה הייחודית שלו, הרי שהוא זקוק לשגרת טיפוח נמוכה יחסית. כלומר, יש צורך לסרק אותו מעת לעת וכן להקפיד על בריאות הפרווה, שיניים ואוזניים.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה,לספק לו מנות אוכל פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר על כלב מאוד פעלתן ואנרגטי, אוהב לרוץ, לשחק, להשתולל, נהנה מאוד להשתתף בפעילויות משפחתיות, יש לו יכולת לרוץ ריצות ארוכות והוא תמיד ישמח להצטרף לטיולים ארוכים.

אילוף כלב פוקס טרייר מסומר שיער

מדובר בכלב חכם, קל ללמד אותו פקודות והוא ידע לבצע אותן, עם זאת, הוא דורש אילוף משמעותי מאחר ונטיות הציד שלו עלולות להשפיע על ההתנהגות שלו. האילוף צריך להיות עקבי ולהתבסס על פידבקים חיוביים.

לסיכום: כל מי שמחפש כלב שאפשר לערוך איתו טיולים ארוכים, לרוץ ולהשתולל, אין ספק שפוקס טרייר מסומר שיער הוא הכלב בשבילו.

פוקס טרייר מסומר שיער (Wire Fox Terrier)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן