ויפט - מדריך הכלבים המלא

וויפט

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג וויפט – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב וויפט – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 47-51 ס"מ נקבות - 44-47 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

7-14 ק"ג

תוכן עניינים

וויפט (Whippet) הוא כלב רוח אשר מקורו באנגליה, ונחשב לאצן המהיר ביותר בקרב כלבי רוח. הוא יכול להגיע למהירות של 58 קילומטר לשעה בתנאים נוחים. התרגום של השם שלו לעברית הוא שוט.

בעבר שימש בתור כלב צייד ואף כסוס מרוצים עבור המעמד הנמוך.

מאפיינים של וויפט

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 47-51 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 44-47 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של וויפט הוא 7-14 ק"ג

תוחלת חיים: 12-14 שנים

מבנה גוף: גוף צר, אך מאוד עוצמתי, עצמות רכות ומבנה גוף מאוד רזה עם רגליים דקות וארוכות, ראש צר ואף מחודד. אוזניו קטנות ושמוטות ועינייו עגולות.

פרווה: קצרה, צפופה וחלקה

צבעי פרווה: לבן, שחור, אדום, מנומר, חום בהיר

תכונות אופי

וויפט הוא כלב מאוד שקט, עדין ונקי. הוא משמש בתור כלב לוויה מאוד נוח, ונחשב לכלב חכם מאוד, ולמעשה הוא נחשב לכלב החכם ביותר מבין כלבי רוח, זאת ביו היתר בזכות הסקרנות הטבעית שלו. כלב נאמן אך עצמאי, עיקש ויכול לפתח התנהגות בעל סממנים אינדיבידואליים. יחד עם זאת, הוא כלב מאוד אהוב אשר מסתדר נהדר עם ילדים וחיות מחמד אחרות, אך לא חיות קטנות.

וויפט הוא כלב עדין ולכן הוא מאוד רגיש לחום וקור, העצמות שלו דקות ולכן חשוב להקפיד שתהיה לו מיטה או שמיכה רכה לישון עליה.

גידול: ניתן לגדל ויפט בדירה ובבית עם חצר, אך אסור לתת לו לישון בחצר, יש להכניס אותו הביתה על מנת להגן עליו מפני תנאי מזג אוויר קיצוניים. הוא מתאים לבית עם ילדים גדולים וקטנים, וכאמור גם לבית עם חיות מחמד אחרות. הוא איננו יכול לשמר בתור כלב שמירה או הגנה.

מצב בריאותי

כלב מסוג זה מתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, בפרט בעיות תורשתיות בעצמות ובעיות ראיה. אפשר לטפל בבעיות אלו בעזרת טיפול נכון וכן אם מקפידים על התנהלות נכונה איתו, בין אם זה בכל הקשור לחיים בבית או לטיולים בחוץ. למשל, חשוב מאוד שיישן על מצע רך ונעים.

טיפוח:  יש להבריש את הפרווה שלו פעם בשבוע, ויש לנקות את האוזניים שלו בצמר גפן לעיתים תכופות. ישנם כלבים מגזע זה שמתמודדים עם דלקות אוזניים תורשתיות. אם זה המצב יש לפנות אל וטרינר לצורך בדיקה תקופתית.

תזונה: חשוב לספק אוכל בריא, פעמיים ביום, אך ורק אחרי שיוצאים איתו.

פעילות גופנית: כלב ויפט זקוק להרבה פעילות גופנית ולכן, מי שבוחר לאמץ כלב מסוג זה חייב לנהל אורך חיים אקטיבי. יש לקחת אותו לטיולים ארוכים, ריצות, משחקים ועוד. זה חיוני עבורו גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה נפשית. בית עם חצר יכול לעזור, אך חשוב לשים לב שהוא עלול לחפור בורות מתחת לגדר ולצאת משם לטיול באופן עצמאי. לכן יש לדאוג שהגדר שתהיה נטועה עמוק באדמה.

אילוף כלבי רוח וויפט

כלב רוח מסוג וויפט הוא כאמור כלב מאוד חכם ובעל יכולת למידה גבוהה. יחד עם זאת, הוא מאוד עצמאי ועיקש. יש לספק לו תוכנית תרגול ארוכה על מנת לעזור לו להטמיע את הפקודות השונות שרוצים ללמד אותו.

האילוף חייב להתחיל מגיל צעיר, זאת בשביל שהוא ילמד את ההיררכיה בבית וגם בשביל שיהיה כלב פתוח ולא סגור. יש להיעזר במשחקים שונים ומאתגרים ולדאוג שהאילוף יהיה חיובי.

סיכום:

אם אתם רוצים לאמץ כלב חכם, נאמן ומעניין, וויפו הוא הכלב בשבילכם.

כלב וויפט

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן