ווסט היילנד וייט טרייר - מדריך הכלבים המלא

וסט היילנד וייט טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג כלב וסט היילנד וייט טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב וסט היילנד וייט טרייר – המדריך המלא:

גובה

25-28 ס"מ

תוחלת חיים

12-16 שנים

סוג

טרייר

משקל

6-10 ק"ג

תוכן עניינים

מאפייני גזע וסט היילנד וייט טרייר

כלב מסוג ווסט היילנד וייט טרייר ידוע לרבים מאיתנו בשם "ווסטי". זהו כלב בעל ממדים קטנים, אבל הוא די חסון וקשוח. כלב זה, הינו בעל מראה מרשים כאשר שומרים על טיפוחו וכן, הוא בעל מראה מרשים ואלגנטי. כלב זה, ניחן בפרווה צחורה וכפולה ועיניים המזכירות כפתורים שחורים. ראשו הוא בעל צורה עגולה ואוזניו קטנות וזקופות. יש לציין כי שיניו של הכלב גדולות אם משווים לפיו שהוא יחסית קטן. תוחלת חייו של כלב מסוג זה, הינה 12-16 שנים, גובהו מגיע ל-23-30 ס"מ ומשקלו מגיע ל-6-10 ק"ג.

היסטוריית הגזע

המוצא של כלבי ווסט היילנד וייט טרייר הוא מסקוטלנד, ממש כמו סוגי הטרייר הנוספים כמו סקוטיש טרייר וקארן טרייר. הציידים היו מוציאים מהקבוצה של גורי הטרייר את הגורים הלבנים ומשתמשים רק עם הגורים הכהים, אבל בגלל תאונה מצערת שצייד ירה בטרייר כהה, הוחלט להשתמש עם  הווסטי הלבן, היות והוא בלט יותר בעת הצייד בשל צבעו הלבן.

בעיות בריאות נפוצות

יש לטפח כבר מגיל צעיר את כלב ווסט היילנד וויט טרייר. מומלץ לדרוש בדיקת אגן ומרפקים באמצעות צילום רנטגן וכן לבדוק את פעולת בלוטת התריס ומחלות פון וליברנד. יש לבדוק את עיניו של הכלב,משום שגזע זה, נוטה בעיות כגון קטרט.

לעיתים כלב מסוג זה, יגלה בעיות אכילה בשל הגדלה של עצמות הגולגולת כאשר הבעיה מתבטאת בהזזת הלסת התחתונה. בגלל הנטייה של כלב זה לסבול ממחלת ריאות, מומלץ לשמור על תזונה נכונה ומשקל תקין, היות ותופעה זו, יכולה לגרום לבעיה באספקת החמצן לדם וכן לבעיות לב. זו הסיבה שלכלב יש לספק בנוסף, פעילות גופנית תקינה.

בכדי למנוע הוצאות רפואיות נרחבות ולא צפויות, מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח לחיות מחמד לכיסוי הטיפולים הרפואיים.

פעילות וטיפול בכלבי ווסט היילנד וייט טרייר

על מנת לטפל נכון ולחנך כלב ווסט היילנד וויט טרייר, יש להעביר אותם תהליך סוציאליזציה ולתת להם את הפעילות הגופנית שהיא כה נחוצה להם. יש לשלב תרגול פיזי עם תרגול מנטאלי, מה שישמור על כלב זה על כושר וכן, יוריד את החרדה.

יש לשחק הרבה עם הכלב וללכת איתו הליכות ממושכות. כלב הווסטי, הינו בעל אנרגיות עצומות ולכן, אם הם לא יבצעו פעילות גופנית ותרגול, הם פשוט ייהרסו חפצים שונים, ינבחו, יחפרו וכן יעשו את צרכיהם בבית ויראו סימני דיכאון.

המלצות לגידול נכון

יש לציין, כי כלבי הווסטי, יכול לגור בכל תנאי המגורים, אם בכפר או אם בעיר, אך הוא חייב לגדול בחיק המשפחה ולא בחצר. יש להוציאו לטיולים קבועים וסדירים כלב זה, לומד לחיות נקי בבית. למרות שכלבים אלה אוהבים לשחות, יש להשגיח עליהם כאשר הם נמצאים במים.

כלב זה הינו מלא חיבה ובאמצעות טיפול וטיפוח נכונים, הוא מהווה הנאה לכל בני המשפחה. יש לדאוג לפעילות גופנית נכונה כגון טיולים ממושכים, משחקים, היות וכלב מסוג West Highland White Terrier מלא אנרגיה, אופיים נוקשה אך חיובי.

כלב וסט היילנד וייט טרייר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן