וולש קורגי - מדריך הכלבים המלא

וולש קורגי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג וולש קורגי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ולש קורגי – המדריך המלא

גובה

25-30 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלב אנגלי

משקל

10-14 ק"ג

תוכן עניינים

וולש קורגי (Welsh Corgi) הוא כלב רועים אשר מקורו בווילס, בריטניה. במשך מאות שנים הוא שימש ככלב רועים, והיה נחשב למה שמוכר בתור "קבוצת כלבי עקב", כלבים שהיו נושכים בהמות בעקב שלהן, כשאלו התרחקו מהעדר. במהלך המאה ה-20, הוא הפך לחיית שעשועים אשר התחבבה מאוד על בתי המלוכה הבריטי.

ישנם שני סוגים של וולש קורגי: קרדיגן, ופמברוק.

מאפיינים של וולש קורגי (שני סוגים)

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 25-30 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 25-30 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של ולש קורגי זכר הוא 10-14 ק"ג

משקל ממוצע של ולש קורגי נקבה הוא 10-13 ק"ג

תוחלת חיים: 12-15 שנים

מבנה גוף:

וולש קורגי קרדיגן הוא בעל מבנה גוף גדול יותר, עם ראש גדול, רגליים קצרות וגוף שרירי.

וולש פמברוק הוא בעל מבנה גוף קצר יותר, ראש קטן יותר, רגליים קצרות, גוף שרירי, אוזניים מחודדות וזנב קצר.

פרווה:

וולש קורגי קרדיגן נהנה מפרווה כפולה עם שכבה תחתונה רכה בעוד שהשכבה העליונה היא סיבית וארוכה.

וולש פמברוק, לעומת זאת, נהנה מפרווה עליונה רכה.

צבעי פרווה: שחור, אדום, חום, וכחול בהיר.

תכונות אופי של קורגי

וולש קורגי קרדיגן נחשב לכלב משפחתי, נאמן, עדין, מאוד נמרץ ואנרגטי. יש לו תקשורת טובה עם ילדים, אך חשוב לקחת בחשבון שהוא נוטה לנבוח. יחד עם זאת, מאוד מאופק עם זרים. נחשב לכלב חכם מאוד ויכול לפתח עקשנות במצבים שונים.

וולש פמברוק נחשב לכלב ממושע, חכם, ערני, מאוד אוהב ואדיב. נאמן לבני משפחתו, ואהוב על ילדים. הוא יותר רציני מאשר הקרדיגן. מסתדר נהדר עם כלבים וחיות מחמד אחרות, וכן נחשב לכלב שמירה איכותי.

גידול: ניתן לגדל את שני הסוגים בדירה וכן בבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותם עם ילדים ועם חיות מחמד אחרות. שניהם מאוד פעלתניים וצריכים שיתייחסו אליהם. הם זקוקים לטיולים ארוכים בחוץ.

מצב בריאותי של הגזע

שני סוגי הכלבים נחשבים לבריאים מאוד. הם מתמודדים עם נטייה להשמנה ומשקל עודף וכן הם חשופים לכוויות חום כשמזג האוויר חם, בגלל אופי הפרווה שלהם. בגלל מבנה הגוף שלהם, הרי שהם עלולים לחוות כאבי גב, כולל פריצת דיסק וכן בעיות במפרק הירך.

טיפוח: שני סוגי הכלבים, נהנים מפרווה יחסית קצרה, ולכן יש צורך בהברשה ושטיפה ברמה בסיסית. חשוב להקפיד על בריאות השיניים והאוזניים שלהם.

תזונה: מדובר בכלב שיש לו נטייה להשמנת יתר, לכן חשוב להקפיד על מינון נכון של מזון וכן על מזון בריא ואיכותי.

פעילות גופנית: הקורגי נחשב לגזע כלבים פעלתן, נמרץ אשר זקוק לפעילות רבה, בין אם זה ריצות, הליכות, משחקים. הוא זקוק לכך על מנת שיוכל לשחרר אנרגיות, וכן על מנת שיוכל לייצר תהליך חיברות נכון ובריא עם כלבים ואנשים אחרים. יש להקדיש לכך מספיק זמן, לפחות לשני טיולים ארוכים במהלך היום.

האם הקורגיים נחשבים לכלבים חכמים?

כלב וולש קורגי נחשב לכלב מאוד חכם, הוא יודע להגדיר היטב מה שייך לו ולשמור עליו, ויש לו יכולות גבוהות אשר מאפשרות ללמוד טריקים ומשחקים שונים. אינטליגנציה של וולש קורגי הפכה אותו לכלב מאוד נפוץ ואהוב בחוות שונות, שם הוא עוזר לדיירי המקום בעבודות שונות.

אילוף הגזע

חשוב מאוד לאלף אותם מגיל צעיר, על מנת שיוכלו ליהנות מתהליך חיברות נכון עם הסביבה. מדובר בכלבים צייתנים מאוד, אשר רוצים לבצע את מה שהבעלים שלהם מבקשים מהם. אך לשם כך, תהליך האילוף צריך להיות חכם, להתבצע באופן חיובי ולכלול חיזוקים ופידבקים.

מאחר ומדובר בסוג כלב שמשתתף בתחרויות ותצוגות שונות, הרי שניתן ללמד אותו טריקים שונים בעזרת אילוף נכון, והוא ידע לבצע אותם בצורה נכונה.

סיכום:

וולש קורגי הוא כלב ייחודי, בין אם מדובר בוולש קרדיגן או פמברוק. לא במקרה משפחת המלוכה הבריטית אוהבת אותו. כל מי שיאמץ אותו ייהנה ממנו.

כלב ולש קורגי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן