ויימרנר - מדריך הכלבים המלא

ויימרנר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ויימרנר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ויימרנר – מדריך הכלבים המלא:

גובה

59-67 ס"מ

תוחלת חיים

11-14 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

25-40 ק"ג

תוכן עניינים

ויימרנר (Weimaraner), הוא כלב ציד ייחודי, מאחר והוא נחשב לכלב בית יותר מאשר לכלב חצר. מקורו בגרמניה במאה ה-19, והוא שילוב של פוינטר ספרדי עם פוינטר אנגלי. בתחילת שנות העשרים של המאה העשרים, הוא הגיע לארצות הברית. הוא שימש בעבר ככלב הלאומי של גרמניה.

מאפיינים של כלב ויימרנר

גובה:

גובה ממוצע של כלב ויימרנר זכר הוא 62-67 ס"מ

גובה ממוצע של כלב ויימרנר נקבה הוא 59-63 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של כלב ויימרנר זכר הוא 30-40 ק"ג

משקל ממוצע של כלב ויימרנר נקבה הוא 25-35 ק"ג

תוחלת חיים: 11-14 שנים

מבנה גוף: מבנה גוף אשר מזכיר סוס גזעי, גוף חזק ושרירי, רגליים ארוכות, זנב קצר, אוזניים נפולות, עיניים כחולות ומבריקות. 

פרווה: קצרה ודקה

צבעי פרווה: חום, אפור

תכונות אופי של הגזע

כלב ויימרנר הוא כלב משפחתי, נאמן, ידידותי מאוד לסביבה, חכם ומאוד פעיל. יש לו הרבה מאוד אנרגטיות, והוא תמיד שמח לעשות משהו. אוהב בני אדם, אך חשדן כלפי כלבים זרים, לכן הוא גם יכול לשמש בתור כלב שמירה. הוא נחשב לכלב מאוד אסרטיבי, אמיץ ויש הטוענים שהוא גם בעל תכונות מניפולטיביות.

גידול: כאמור, הוא כלב ציד ייחודי, שכן הוא מתאים יותר לדירה מאשר לבית עם חצר. אפשר לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים וגדולים. חשוב מאוד שהבעלים יהיה בעל ניסיון בגידול כלבים, שכן מדובר בכלב תובעני וההתנהגות שלו עלולה להקשות על מי שאין לו ניסיון בתחום.

מצב בריאותי של הכלב

הכלב איננו מתמודד עם בעיות מיוחדות, אך כמו לא מעט כלבים גדולים, הוא עלול להתמודד עם בעיות תורשתיות באגן ולכן מומלץ לרכוש עבורו פוליסת ביטוח לחיות מחמד אשר תוכל להגן על הבעלים מהוצאות רפואיות גבוהות ובלתי מתוכננות.

טיפוח: כלב אפור הוא כלב שאין לו הרבה פרווה, ולכן הוא לא דורש טיפוח מסיבי, יוצא דופן. יש להבריש אותו מעת לעת בשביל להסיר שיערות מתות. מה שכן, מאחר והוא כלב אנרגטי מאוד, אז הוא עלול להיכנס לבוץ ולמקומות מלוכלכים אחרים. אז חשוב לרחוץ אותו ויש להקפיד על ניקיון אוזניים, על מנת למנוע דלקות.

תזונה: יש לספק לו תזונה בריאה ואיכותית, תזונה שמכילה מרכיבים בריאים, על מנת לשמור על בריאותו ועל היכולת שלו להוציא אנרגיה בצורה טובה.

פעילות גופנית: כפי שציינו, מדובר בכלב מאוד אנרגטי, כלב אשר זקוק לטיולים ארוכים, הן לבריאות הפיזית שלו והן לבריאות הנפשית, כך הוא יוכל להיות רגוע יותר. הוא מאוד אוהב לרוץ, לשחק, לקפוץ ולהשתמש בצעצועים שונים. חשוב להקפיד על טיול ארוך אחד ביום לפחות, אם לא יותר. אם לא מוציאים אותו, הוא עלול להיות עצוב ואף להרגיש בדיכאון.

אילוף כלבי ויימרנר

מצד אחד, מדובר בכלב מאוד חכם, נבון, עם אינטליגנציה גבוהה ורצון לרצות ולציית לבעליו. מצד שני, זה סוג כלב שרגיל להיות דומיננטי, ולכן, חשוב להתחיל באילוף שלו כבר מגיל צעיר, כך הוא ילמד כיצד להתנהג בסביבה ובפרט בבית. זה ימנע ממנו ללעוס ולהרוס דברים.

האילוף חייב להיות חיובי, חייב להיות מבוסס על פידבקים טובים ולא על ענישה, וכן על פקודות מתחלפות.

סיכום – מי שמחפש כלב יפה, חכם ומיוחד, אין ספק שהוא ימצא את כל זה בכלב ויימרנר.

כלב ויימרנר Weimaraner

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן